Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предни спирачни дискове Старлайн


sasho7211

Recommended Posts

Здравейте колеги,предстои ми смяна на предни спирачни дискове и накладки.В един магазин ми предложиха :предни спирачни дискове-Старлайн за 46лв./бр.(Чешки),и предни накладки-Старлайн за 50лв.-комплекта.Въпроса ми е:Някой знае ли нещо повече за тази марка,добри ли са като качество,защото ми казаха ,че са оригинални части за Шкода и ги внасят от Чехия? Предварително благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали са добри - незнам.

Дали са оригинални - не. Оригиналните накладки бяха към 80 тина лева незнам дали си заслужава разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си вземай такива дискове,аз изгорях преди година.след 5000км. се изкривиха.шлайфах ги и пак се изкривиха.ако изкаш пазя и дисковете и накладките,ще ти ги подаря.За Октавия 01 говоря.Мисля че бях писал тема за тези дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си вземай такива дискове,аз изгорях преди година.след 5000км. се изкривиха.шлайфах ги и пак се изкривиха.ако изкаш пазя и дисковете и накладките,ще ти ги подаря.За Октавия 01 говоря.Мисля че бях писал тема за тези дискове.

Благодаря колега,но не търся подарък,а отговор,които си ми дал,а той ми е достатъчен за да не се набутам.Пуснах темата защото нищо не намерих с търсачката за тази марка,а мен ме интересуваше дали се кривят тези дискове.Порових със търсачката за спирачни дискове,а там марки много ,мнения също,едни са доволни от определена марка,а други не.Може би и аз да греша,но май само за Текстар не съм чул някой да се оплаква ,че се кривят,а дали е така? :-k Благодаря още един път на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sasho7211" - Колега, аз взех предни дискове "Brembo", за около 50-ина лева, броя. Надявам се, сам се досещаш, че не са истински, но истината е, че вече ~15000 километра не са се изкривили. Друго не знам какво да ТЕ посъветвам. Предишните ми дискове бяха от "Еура Тек" и бяха криви. Уж всички "Octavia" ги кривяли, но не искам да повярвам :? Не може да няма някакви усилени дискове. Ако някой знае, да признае (даже и рима има) smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди старлайна си земах брембо,но изкараха около 10 000км.Изкривиха се.После сложих Старлаин като ми казаха че имат 30000км.гаранция против изкривяване.Изкарах 5000 км.и се изкривиха.Отидох да ги притеснявам за гаранцията.Лично Шефа на представителството Старлаин се качи да тества колата и се убеди че дисковете бият.Заведеме в негов сервиз да видят дали няма проблем по колата.Оказа се че всичко е наред,но понеже нямаше за какво да се хване не ми призна гаранциято щото съм си ги сменил сам,а не в сервиз.Така че колеги двата комплекта дискове и накладки ми излязоха по-скъпо от колкото да си бях взел оригинални от ЕТ.После разбрах от форума че Октавя 01 има проблем с предни дискове.МОЯТ СЪВЕТ Е КУПУВАЙТЕ ОТ ЕУРАТЕК ДА ВИ Е МИРНА ГЛАВАТА.ПОЕВТИНОТО ИЗЛИЗА ПО-СКЪПО.Ако някой има нужда от накладки за 01 имам два комплекта почти нови.ПОДАРЯВАМ ГИ.Е мове да пийнем по бира \:D/ .0888 830163-СТЕФАН.от софия съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "klarnetko" -

КУПУВАЙТЕ ОТ ЕУРАТЕК
На каква база, е този съвет? Ако ще се кривят (както се изкривиха миналите мои дискове, а бяха именно от "Еура Тек"), защо да се плаща тази цена?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди старлайна си земах брембо,но изкараха около 10 000км.Изкривиха се.После сложих Старлаин като ми казаха че имат 30000км.гаранция против изкривяване.Изкарах 5000 км.и се изкривиха.Отидох да ги притеснявам за гаранцията.Лично Шефа на представителството Старлаин се качи да тества колата и се убеди че дисковете бият.Заведеме в негов сервиз да видят дали няма проблем по колата.Оказа се че всичко е наред,но понеже нямаше за какво да се хване не ми призна гаранциято щото съм си ги сменил сам,а не в сервиз.Така че колеги двата комплекта дискове и накладки ми излязоха по-скъпо от колкото да си бях взел оригинални от ЕТ.После разбрах от форума че Октавя 01 има проблем с предни дискове.МОЯТ СЪВЕТ Е КУПУВАЙТЕ ОТ ЕУРАТЕК ДА ВИ Е МИРНА ГЛАВАТА.ПОЕВТИНОТО ИЗЛИЗА ПО-СКЪПО.Ако някой има нужда от накладки за 01 имам два комплекта почти нови.ПОДАРЯВАМ ГИ.Е мове да пийнем по бира \:D/ .0888 830163-СТЕФАН.от софия съм.

провериха ли ти, дали не са ти криви главините :!: :!: :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно аз за 1 пат чувам за тоя проблем на октавия.Имам фабиа и и купувам едни ефтинии за по 35лв броиката и нямат грешка. Мисля ,че тая работа за марката на дисковете не е мн. читава. Има боклуци с каквато марка си поискаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Здравейте колеги,предстои ми смяна на предни спирачни дискове и накладки.В един магазин ми предложиха :предни спирачни дискове-Старлайн за 46лв./бр.(Чешки),и предни накладки-Старлайн за 50лв.-комплекта.Въпроса ми е:Някой знае ли нещо повече за тази марка,добри ли са като качество,защото ми казаха ,че са оригинални части за Шкода и ги внасят от Чехия? Предварително благодаря на отзовалите се.

Вече е писано някъде из форума за " Starline " - това е опаковачна фирма на КИТАЙСКИ стоки на , които пише че са с "ЧЕШКО КАЧЕСТВО" , но това е за заблуда.

Така , че умната ." Starline " - [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички колеги.Няма да са Старлайн,но няма и да са от скъпите,защото цената явно не е определящ фактор за качество,а и има различни фирми доставчици който доставят една и съща стока на различни цени.Засега ще са някакви по евтини,защото където и да питам за Текстар немогат да ми кажат нищо и не ги продавали.Ако някой може да каже цени и от къде точно могат да се купят ще съм му благодарен.Поне да знам къде да търся,ако се изкривят евтините.Благодаря на всички колеги за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш изчякаи малко понеже ще поръчвам дискове от англия EBC и предполагам че до седмица ще имам мякакво мнение какво става и как е хавата но въпреки всичко аз ще поръчвам товаhttp://www.brakes4u.co.uk/proddetail.asp?prod=GD1201

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте

малко късно прочетох тази тема за спирачните дискове STARLINE, имам магазин за авточасти и продавам части с тази марка честно да Ви кажа досега не съм имал проблем или оплаквания. Лично аз съм с такива дискове и вече съм на около 35 000 км и още не са изкривени имат леко износване но не са криви. Искам да ви кажа някой неща които знам за STARLINE.

1. Вносител и официален представител за България е "ЕЛИНЕКС" ООД гр.Варна http://www.elinexltd.eu на които съм дистрибутор за гр.Враца http://bgcatalog.eu/preview/132

2. Да вярно е че са опаковачна фирма от Чехия, но не опаковат китайски части ( италианските фирми са предимно такива MALO, LPR, Optimal, идр)

3. Специално за лагерите, накладки,филтри,карета и полуоски - 100% ЧЕШКО произвоство даже лагерите се произвеждат в завода на SKF в Чехия.

4.Окачването по голяма част е на OCAP Italy останалото си е чешко.

И още мога да изброявам но ще стане много дъла тема и ми се не пише само ще Ви изброя продуктите за които съм съгорен че са качествени - лагери,карета и полуоски,запалителни кабели,масло и антифриз,водни помпи,амортисьори,спирачни маркучи (SEMPERIT), съединители за спирачни дискове и накладки досега само 3 рекламации съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.