Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли риск при катерене по бордюри ?


димон

Recommended Posts

От днес започна да ме вълнува този проблем ... :D Бих желал да чуя мнения на колеги и пускам няколко снимки без коментар : smile004 smile004 smile004

 

015350424.jpg

 

 

015350475.jpg

 

 

015350532.jpg

 

 

015350503.jpg

 

 

015350551.jpg

 

Абе то и аз вардя , ама някои други направо ....то там всичко без драскотини и без забележка !!! Бравос !!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подведеш ли колата под правилния ъгъл - няма риск! Бих казал, че слизането е малко по-рисково. Понякога се случва, да е по-добре да се качи на заден ход... Аз лично предпочитам да я качвам дори по високи бордюри пред алтернативата да я оставя на улицата, че имам обеца на ухото от разни пияни селтаци с една от предишните ми коли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,вие двамата ,нещо почвате да ме съмнявате,въпреки че и жени виждам на снимките? :-k smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко препятствие е една потенциална опасност от повреда на гумите ,джантите ,ходова част,картер на мотора и купето.Бордюра е една от тези опасности ,особено ако скоростта е над 5-10 км/ч,ако е над 20 см над платното и ъгълът на гумата според бордюра е малък,може да се пещипе гумата и да се среже,джантата да се изкриви и носачите да се подвият.

Навярно ще има още за допълване.

Спрямо Закона за движение по пътищата ,е забранено паркирането върху тротоарите,с изключение на маркираните и да има 2 м до стена на ограда или сграда,за което има парична санкция и вероятност на някой ядосан ,че е заето мястото за пешеходци от колата ти ,да я намериш с някакви повреди или да е дигната и закарана на наказателен паркинг.

Невярвам да съм изчерпателен и навярно ще има допълнения от колеги,но това са най-често срещаните неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко препятствие е една потенциална опасност от повреда на гумите ,джантите ,ходова част,картер на мотора и купето.Бордюра е една от тези опасности ,особено ако скоростта е над 5-10 км/ч,ако е над 20 см над платното и ъгълът на гумата според бордюра е малък,може да се пещипе гумата и да се среже,джантата да се изкриви и носачите да се подвият.

Навярно ще има още за допълване.

Спрямо Закона за движение по пътищата ,е забранено паркирането върху тротоарите,с изключение на маркираните и да има 2 м до стена на ограда или сграда,за което има парична санкция и вероятност на някой ядосан ,че е заето мястото за пешеходци от колата ти ,да я намериш с някакви повреди или да е дигната и закарана на наказателен паркинг.

Невярвам да съм изчерпателен и навярно ще има допълнения от колеги,но това са най-често срещаните неща.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне,

 

Всеки ден паркирам колата в/у бордюр! И така 3 и 1/2 години. Повреди няма. Въпроса е само да си по-внимателен а не да засилваш и блъскаш. Е, и да е достатъчно нисък бордюра та да не задереш отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно , ... и аз поне по 2,3 пъти дневно слизам и се качвам . Гаража ми е зад блока и минавам през тротоара . И си викам : дали е полезно за колицата . Като гледам как пази Valdo ...малиии . Днес май се качваше за 2-ри път на бордюр :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за моя гараж (единия) се влиза през тротоара. Обаче се качвам под 90 градуса и имам прагче (по-скоро имаше до преди месец). Като се сетя за това яд ме хваща. Сега правят ремонт на улицата и не мога да си вкарвам колата в гаража. Никога не е стояла навън, а сега цял месец на тротоара. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има място както е на снимките никога не бих я качил на тротоар, патил съм си от гуми. Въпреки това много често ми се налага да се катеря на тротоар. Дали е забранено, аз мисля че не е - като трябва да се паркира успоредно на посоката на движение и се остави място да минават пешеходците, дали беше половин или цял метър- не си спомням но ако не е така явно са променели правилника а съм го пропуснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.