Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Felicia - Възможно ли е да се сменят седалките.


fitnes

Recommended Posts

Здравейте колеги, случвало ли се е на някой от вас да не му е удобна седалката на Фелката, тъй като на мен сякаш ми идва ниска облегалката и като карам повече часове и ме заболява гърбът. Пробвал съм на други коли седалки направо залепват по гърба и комфорта е по различен.

Някой пробвал ли е да смени седалката с такава примерно от Golf или Octavia. Изобщо от каквото и да е и да е по доволен или е нужно да се мине през някой добър тапицер който е способен да я понаправи по аеродинамична :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалката ми е удобна,но съм я повдигнал с 6 см с правоъгълен профил.

Тапицер може да ти я направи ергономична,а не аеродинамична,това понятие е за външна форма на самолет,кола, влак и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, мерси за корекцията shotik не съм се усетил явно снощи, че така съм написал :)

Ще попитам някой тапицер, но дано да стане дибре. Главно проблема идва от това, че седалката сякаш в областта на кръста потъва малко, а нагоре не мърда и все едно човек се гърби докато кара :)

Някой все пак, ако е пробвал да прави някакви интервенции със седалката си нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, седалките на голф4 и октавиа 1 , са много куци откъм захват в купето, не е като стандартните 2 шеини на които се пързаля седалката , ами са 3 от които средната е с маханизма за закопчаването и в едно положение, а другите 2 са с колелца и някви профили в които вървят колелцата, но самите тези профили са заварени към купето на ок1 или голфа и неможе да си ги вземеш да ги ползаш и трябва да си съчиниш нещо, но 100% нема да е както трябва... аз имам от О1 седалки в 120-ката... не ми хареса как стана захващането им... ама просто нямах друг вариант към този момент... Поздрави !

 

П.С. ориенирай се към седалки от други автомобили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията която си споделил b0n3v, но незнам как да се ориентирам към седалки от други модели коли, тъй като незнам какво трябва да гледам за да се съчини нещо. Надявам се да има още хора с опит в тази насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията която си споделил b0n3v, но незнам как да се ориентирам към седалки от други модели коли, тъй като незнам какво трябва да гледам за да се съчини нещо. Надявам се да има още хора с опит в тази насока.

Просто да са ти удобни и да са на стандартна шейна,за да се пригодят по-лесно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията която си споделил b0n3v, но незнам как да се ориентирам към седалки от други модели коли, тъй като незнам какво трябва да гледам за да се съчини нещо. Надявам се да има още хора с опит в тази насока.

 

Вземи си некое рекаро от голф 2-3 smile092 :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, много хубаво ще се получи с рекаро, но на голд 3 мисля, че захващането е някакво съвсем различно. Поне в една морга като ходих онзи от моргата ми обясняваше, че нямало да стане.

Някой, не се ли е изправял пред такова решение ? Особенно с рекаро седалка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти споделя един опит. Случи се така, че се возих на дясната седалка на моята Фела. Останах адски изненадан от това, че ми е пъти по-удобна от моята - шофьорската. Явно много по-малко е използвана, беше изключително стегната и адски удобна (а аз имам проблеми с кръста). След консултация с колегата The Best Forman (който в случая караше моята кола) разбрах, че могат да се разменят двете предни седалки, т.е. захватът и на двете бил един и същ. Още не съм го пробвал, но със сигурност някой ден ще я направя тази размяна. Пробвай.

Успех.

 

П.С.- към Модовете - тази тема не е ли за при нас си с Фелите и Фавовците? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C2H5OH не съм се сетил, че може другата седалка да е нормална все още. Трябва наистина да се пробва и ще разбера и пишя тези дни дали е така и при мен :) И все пак, ако това е така, значи почти е сигурно, че ще трябва да се мине през тапицер или да се смени с някое рекаро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте и заключващия механизъм за коланите !!!! Той е на самата седалка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKODA 105 RS май си прав за коланите. В такъв случай, ако се сменят седалките сигурно трябва да се смени само облегалката, нали се разглобяват и мисял, че е възможно да се свали само заднача част и да се подмени с тази на дясната седалка, а може след като се свали направо да се тунингова при тапицерчик :)

Поради подробността с колана, предполагам също, че ако се сменя седалката от друг автомобил би било редно да се вземе и заключващия механизъм за колана и да се подмени с този на фелката, а лентата сигурно ще може да си остане същата.

 

Ако темата може да бъде полезна, наистина може да се премести в секциата за Felicia / Forman :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери седалки от Фелиция glx.Шофьорската е с функция повдигане.Сменят се лесно,като издърпаш седалката напред до край,ще видиш няколко болта -шестостен.Напръскай ги с wd-40 и работи с хубав ключ,защото болтовете са и залепени фабрично ,но се отвиват все пак.Отпред има също два болта,които са лесно достъпни.Задната седалка е без винтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери седалки от Фелиция glx.Шофьорската е с функция повдигане.Сменят се лесно,като издърпаш седалката напред до край,ще видиш няколко болта -шестостен.Напръскай ги с wd-40 и работи с хубав ключ,защото болтовете са и залепени фабрично ,но се отвиват все пак.Отпред има също два болта,които са лесно достъпни.Задната седалка е без винтове.

 

Не всички Фелиции GLX са с такива седалки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде е относително според мен е дали дадени седалки ще са ти удобни-специално на теб. Какво имам в предвид - зависи все пак и от физиката на човека - ръст, килограми, обем :lol: .

Аз лично като взех Фелата / GLX е с плюшения салон, и шоф. седалка има функция за повдигане/ , след съвсем кратко каране усетих, че седалките и въобще не са ми удобни. Стоят твърдички и да не говорим, че на по-дълъг път кръста ми и гърба дори ме заболяваха.... Тъй като имах комплект седалки от Фаворит - плюшения салон - реших да ги сменя и да пробвам как ще е с тях . Ами вече повече от година си я карам с тях и си ми е доста по-удобно . Пасват на Фелата едно към едно / с едно леееко преправяне на задните, което става за нула време/.

Значи пак казвам това, че са по-удобни тези седалки от на Фелата си е мое мнение и на моите скромни 100 кила и 185 см :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,съгласен съм с всички,че седалките са неудобни,моите са плюшени с функция,но като цяло Фелата не е удобна кола и ако искате комфорт ще трябва да се изръсите за нещо по-голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно е доста субективно. На Фелката седалките са, мисля, тия от Поло 6н (модифицирани Голф 3). На мен са ми доста по-удобни от други коли от тия години. Но първоначалното впечатление ми беше, че са много ниско разположени.

Без да съм го проверявал изрично - от Поло, Голф 3 трябва да стават без много зор. Но това по-скоро като предположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пак казвам това, че са по-удобни тези седалки от на Фелата си е мое мнение и на моите скромни 100 кила и 185 см :lol:

 

smile021 А какво да кажа аз, като съм 192см, 110 литра smile001 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivaka, педложението ти сигурно е добро, но няма къде да пробвам седалка на Forman :)

Надявам се някой да е правил интервенция със седалките си с такива от кола от по-висок клас.

Гледах рекарото и си мисля дали ще стане да се домонтира шейната на Фелицията и да се монтира на едно Рекаро макар и то да е плюшено :) Утре мисля да премеря размера на седалката на Фелата и да го сравня с този на Рекарото. Би трябвало да са горе доло еднакви и да не изглеждат по големи. Някой, ако има мнение по този въпрос с Рекарото нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да ти предложа да опиташ седалки на Форман,сега съм го дал на брат ми да го ползва,а имам и две предни седалки при него ,с кафяв плюш тапицерия,които са ми в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не съм в София, но първо когато имам възможност ще пробвам със седалкти от друг автомобил.

Задните седалки от Fabia RS дали ще станат за Фелиция. Ако са такива като на снимките направо ще ги взема. Надявам се, че ще са доста удобни :)

Като сътворя нещо ще пишя какво се е сучило. Може и някоя снимка да метна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първото ми по-дълго пъруване с Фелата и на мен ми се сториха неудобни седалките, даже ме заболя леко кръста, но после им свикнах - малко са им твърдички облегалките, усеща се особено в долната част, но и в Октавия 1 съм сядал - пак ми се сториха такива. Ако държиш на меки и удобни седалки имам едни тип Рекаро останали от моето Пежо 205, но им е доста закъсана тапицерията, затова ги смених. Ако ти се занимава да сменяш рамката с релсите за захвата отдолу /държи се на 4 болта/, може да ги ползваш с калъфки, и без това няма да е съвпадне с десена на задните. Закопчалките са хванати с болтове отстрани за седалките и ако не пасват на шкодовите колани могат да се сменят. Ако си от София може да дойдеш да пробваш дали са ти удобни и бих ти ги дал на някаква символична цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.