Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Парктроник О2


pepi

Recommended Posts

До "evin" - Има и камери.. и камери! Недей се изказва така! Пък и съседът ТИ, очевадно, не е много наясно, така, че не се учи от него [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите на тъмно не са много ефективни, защото светлините за заден ход са доста мъждиви и самият датчик на камерата вкарва яко нойз. Един съсед си е сложил на алфата и на тъмно е пълен кьорфишек. Може би перфектната комбинация ще е парктроник + камера + големия дисплей на Columbus примерно.

 

Зависи от камерата, както са ти казали вече. Наскоро карах новия Приус(голяма пръчка между другото, весело е само като доближиш някой пешеходец съвсем безшумно и му изкараш ангелите с клаксона smile049 ), чиято камера си работеше чудничко на тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камера с огледало + парктроник + безжична smile035 :

 

Автомобилна камера за паркиране VU-807

2.4GHz Камера за задно виждане предаваща към 2.5" LCD дисплей

CMOS Камера с 420 TV линии

IR нощно виждане (до 5м)

4 датчика за парктроник

Лесна и бърза инсталация

Безжична връзка между устройствата

80° хоризонтален/60° вертикален ъгъл на видимост

2.5" LCD дисплей вграден в огледало за обратно виждане

VU-807 Възможност за монтаж в коли с десен волан

 

420TVL + парктроник

 

425,46лв. Допълнителна информация

 

Автомобилна камера за паркиране VU-808

 

п.п. мнооо дълъг линка , най-лесно в гугъла с " Автомобилна камера за паркиране VU-808"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Относно парктроника съм на принципа или оригинален или нищо. Малко по-нататък ще намеря време да се разходя да сваля от някоя на части датчици + черната кутийка, да боядисам датчиците и ще свиркам за помощ. smile027

Здравей Колега,

любопитен съм дали си се сдобил с парктроник вече

или по-точно дали сензорите си ги пръснал в цвета на купето?

Питам защото си купих парктроник от ЕТ и когато отидох да го монтират,

приемчика ми каза, че нямало вариант да го пръснат в цвета на купето,

защото щяло да дава грешки smile048 (възможно е и да ме е подвел, но има логика,

ако се нанесе по-дебел слой боя...),та отложих монтажа за по-нататък.

Разочаровах се, че датчиците ще останат черни и се двуомя дали да го слагат :-k

 

П.П

Въпрост ми НЕ е само към pepi, ако някой колега се е сблъсквал с този проблем smile044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

любопитен съм дали си се сдобил с парктроник вече

 

Ами честно казано не, защото от Октавията, от която щях да го свалям ми казаха или да купувам цялата задна броня или нищо. Отделно не го продавали ](*,)

Аз задна броня си имам, пък и цената която ми казаха не ми хареса.

 

Има вариант да сложиш датчиците върху черната лайстна. Така почти няма да личи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите датчици са в цвета на купето и нямам проблем.

Колата даже е пребоядисвана ;)

:smt017

Благодаря

...Има вариант да сложиш датчиците върху черната лайстна.

Така почти няма да личи.

И аз така си мислех, но в ръководството има инструкций, на които пише,

че се монтита на 50мм(ако не се лъжа) под лайсната, а вариант в/у нея не видях,

т.е., че не се препоръчва от производителя, не че няма по принцип

Ако се сложи в/у лайсната, предполагам,

че няма да хваща по ниски препятствия и се губи смисъла

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парктроника си е супер. Изобщо не гледам назад, само слушам :D . Естествено трябва известно свикване де-и аз имах премеждие, защото ако дадеш силно назад не можеш да реагираш просто. Но ако паркираш бавно и спокойно няма грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си монтирах Парктроник. Датчиците ги пръснаха в цвета на колата /беше ми останала боя/. Не ми дава грешки, много е удобно за паркиране. И аз съм карал курса на ГАЗ - 53 и аз съм слизал от кабината докато минаваш през "тунела" и камиона без водач върви, но Шкодата е с висок и тесен заден прозорец /преди карах Вектра/ и без това устройство ми беше трудно. Костваше ми 250-60 лв., но си струва парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Датчиците ги пръснаха в цвета на колата /беше ми останала боя/. Не ми дава грешки, ...

:smt017

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията ми е с оригинален партроник и никога досега не ме е подвеждал. Понякога реагита на по-високи тревички даже. Пръсни си датчиците смело, те в ЕТ са едни разбирачи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията ми е с оригинален партроник и никога досега не ме е подвеждал. Понякога реагита на по-високи тревички даже. Пръсни си датчиците смело, те в ЕТ са едни разбирачи...

Благодаря за инфото :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерил съм една октавия която се продава на части и е на мои приятел. Искам да си сложа парктроника на моята. Кои части ми трябват и кои кабели трябва да свалим да ги прехвърлим? А също и датчиците може ли да прехвърлят на моята броня. До колкото разбрах от писаното тук ми трябва тази кутиика в левия калник и датчиците които са свързани към нея заедно с кабелите дотам. Друго трябва ли ми, окабеляване има ли си от кутииката нататък. Предполагам тази кутиика е и зумер. И после ще трябва ли настроика с ваг-ком. А и да отбележа че съм със Стриим оригинален без мп3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно кабела до контролера го няма, или е различен.

Зумерът се намира долу ниско в лявата B-колонка, кабела за него липсва също.

След инсталирането на хардуера ще трябва да се направи конфигуриране с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес си взех колата от ЕТ.

Разбира се, не са пръснали датчиците в цвета на купето smile096

Имало други които нямало проблеми да се пръскат,

но точно тези които съм купил в 90% отказвали след такава манипулация (мнението в ЕТ)

Страното е, че са го монтирали в края на задната щора, а не в колонката, както пишеше в ръководството.

На всичко отгоре са го сложили вместо на 50мм, на 10мм под лайсната ](*,)

post-3239-13845318812_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.