Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Парктроник О2


pepi

Recommended Posts

Отдавна обмислям въпроса да си сложа парктроник отзад, защото това е едно от малкото неща, за чиято липса съжалявам

В мобилето има няколко 02 на части, та се замислих да си взема направо оригинални датчици.

Та въпросът ми е сложно ли е поставянето и освен датчиците какво още трябва да купя.

Модификацията на моята е амбиенте, стереото е заводско "Стрийм".

Искам да попитам разбиращите дали ще пада голямо разглабяне?

Ако отговорът на последното е положителен, направо да се отказвам

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа 2 пъти съм си охлузвал задния спойлер отстрани разчитайки на парктроника . Той казва кога има препядствие точно отзад и много малко встрани .Никога не му вярвам :D . Та си мисля ,че няма да ти е от особена полза , по-добре е камера според мен ...ама тя пък иска монитор...Мисля , че не си струва да се набутваш и да сваляш задния спойлер , да прекарваш кабеляци...и т.н. Мое мнение .

Поздрави ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам парктроник на колата,но имам такъв в главата,който според мен е по-ценен.

Всички познати с парктроници си удариха колите,отзад по няколко пъти,така че,Димон е прав!

За мен това е безполезна екстра! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С О1 съм,но да си кажа и аз.

На моята кола има заводски парктроник,но не му се доверявам вече!Може би защото предишната кола нямаше и като я взех тази супер много му се радвах....да ама не на 2 пъти ме измами мръсно с него и си ударих бронята.

Идеята с камерата е добра карал съм такава кола и беше много приятно да я паркираш,но си е скъпичко(поне за мен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора как си жулвате колите с парктроник? :-k . Живея в центъра, и за да изляза от гаража понякога се налагат такива маневри, които без него биха били много трудни, естествено като давам на зад не гледам в плеъра а в огледалата. С двете си ръце съм за парктроника. Не знам обаче освен датчици какво друго трябва да вземе колегата. Продават се вече много разнообразни китайски такива, които са с безжични датчици и имат възможност да се боядисат в цвета на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА парктроника. Никога не ме е подвеждал. (по-скоро най-много някой път да писне фалшиво от някоя тревичка. Но да изпусне препядствие - НИКОГА). А и в комбинация с падащото дясно огледало (та да гледам бордюра/стената) е незаменима екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА парктроника. Никога не ме е подвеждал. (по-скоро най-много някой път да писне фалшиво от някоя тревичка. Но да изпусне препядствие - НИКОГА). А и в комбинация с падащото дясно огледало (та да гледам бордюра/стената) е незаменима екстра.

 

...то пък падащото дясно огледало вървяло заедно с друга екстра - :D ел.управляеми седалки с памет ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паркроника си е супер екстра. Аз на 1-2 пъти досега щях да си подпра бронята, но ми се размина. Просто беше малък байр назад като давах и се движех доста бързо назад, че датчиците нямаха време постепенно да учестят пискането, а изведнъж взе да пищи непрекъснат сигнал. Така че, като му се свикне, с парктроника се паркира много лесно и е много полезен. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се махне тапицерията отляво в багажника на калника между кабелите има закачена една кутийка (черна) и май пишеше парктроник на нея. Може би това е е самия парктроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА парктроника. Никога не ме е подвеждал. (по-скоро най-много някой път да писне фалшиво от някоя тревичка. Но да изпусне препядствие - НИКОГА). А и в комбинация с падащото дясно огледало (та да гледам бордюра/стената) е незаменима екстра.

 

...то пък падащото дясно огледало вървяло заедно с друга екстра - :D ел.управляеми седалки с памет ....

 

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, много Ви благодаря за отговорите.

Относно парктроника съм на принципа или оригинален или нищо. Малко по-нататък ще намеря време да се разходя да сваля от някоя на части датчици + черната кутийка, да боядисам датчиците и ще свиркам за помощ. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо ЗА! Шурето има и преден на Скаута та и аз даже се замислих за преден. И може би и аз ще разгледам по автомобили на части с предни парктроници.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли цени за оригинален парктроник и къде, освен в Еуратек, може да се закупи и инсталира? Предварително благодаря.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,пичове,шофьорските курсове с парктроник ли ги карахте ? smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,пичове,шофьорските курсове с парктроник ли ги карахте ? smile175

 

Без... smile049 Ама бяха на Лади, и Жигулета, дето са целите "джам" и с "ниски, свлечени талии"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на шофьорския курс даже и кола не сам карал. Ма ся ко само камьони ли да карам. Да не говорим за ABS или CD, XENON,ESP. То ГАЗ53 таквиз неща няма. Нали за това са иновациите - да се ползват за удобство. По удобно мие - ползвам го! Аре със здраве!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви видя как ще ми паркирате комбито назад без парктроник и без да отваряте вратите и да надничате smile009

 

Аз много се радвам на тая екстра, моят засега работи много прецизно и няма изненади. От земята до задното стъкло е метър и кусур висока мъртва зона, в която може да се скрие всичко, включително и дете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парктроника е хубаво нещо, но както каза един колега нямаш ли го най-вече в главата си пак не е сигурно че ще се избегнат удари и закачвания. Мен лично пищенето му ме изнервя... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз гласувам за камера smile021 На пролет, ще ВИ покажа нагледно :D И предна.. И задна smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тарикатски ( цветни) камери , които се продават заедно с огледало за обратно виждане. При включване на задна половината огледало се превръща в LCD дисплей . Такова нещо би било най-удобно и "безболезнено".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите на тъмно не са много ефективни, защото светлините за заден ход са доста мъждиви и самият датчик на камерата вкарва яко нойз. Един съсед си е сложил на алфата и на тъмно е пълен кьорфишек. Може би перфектната комбинация ще е парктроник + камера + големия дисплей на Columbus примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.