Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Машинка за пастиране и полиране


dimo_vr

Recommended Posts

Здравейте , колеги. Интересува ме мнението Ви за машинките за пастиране ,които се предлагат в Практитер. Знам че не трябва много да очаквам от тях ,но да търкам на ръка малко ме мързи :lol: Някой има ли такава и какво му е впечатлението .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такаша и да ти кажа в комплект с Паста Turtle от метро се получи доста добър ефект. Даже днес бях най-доволния човек в блока ми благодарение на тази машинка. До нас са започнали дастоят нов блок и съответно вчера бетоновоза беше ..ал майката на всички коли. Комшиите почнаха да правят неви отвари от оцет и т.н., а аз оидох до автоивката и всичко падна smile152 Та ето ефекта днес лъсна. Не знам колко време ще изкара но смятай така: Машината - 30 лв; пастата 10-15лв, два пъти да пастираш колата с тях ти излиза 40лв, а един път на автомивка ти излиза 120 лв. Сам сметни колко си напред. :D Мойта ощее жива а пастира вече 5 коли :D

Айде лека па ти си решавай

ПС: Спестява и много тръкане на ръка и ефекта е .... нищо общо :D

Пиши кат решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това пастиране на какъв принцип е. Отнема от боята и го замазва или се наслоява друг слой от самата паста. Има ли ефект върху места където има драскотини или върху места с точки от отлюпена боя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото пастиране представлява сваляне на малък слой от лака, докато полирането е нанасяне на защитен слой върху лака.Ефект върху драскотините има , но зависи от дълбочината им . Ако е засегнат само лакът, драскотината ще се заличи. Моята я удрасках в петък , но беше малко и драскотината излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли, че една кола ако се пастира много често в един момент ще и се износи лака на боята.

Какво е решението срещу по дълбоки драскотини, които са достигнали до грунда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав а разлката между патиране и полиране. Само детое в обртен смисъл, демек пастираето е нанасяне -на защитен слой върху боята, а полирането е нещо много по– рядко срещано. За дълбоки драсктини навремто иаше едни псти абразвни с цвят но не съм засицал отдавна. Като цяло не пробвай с нищо от тези боклуци ( примерно маркери) които се предлагт на пазара защото в 99% от случаите цвета не съвпада и става ужасно( казвам от опит ](*,) ) Ако е много нарана само... бояджия за съжаление. Но пък и те са хора и те деца хранят. Така че или се примиряваш или боядисваш тва вече ти решаваш. А отностно това което ти си замслил с машинката, ако ползваш паста можеш да и тъкаш колкото искаш пъти, но по принцип повече от 2 пъти годишно (пролет и есен) не е необходмо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да вметна нещо, т.е. да дам съвет. Който си пастира колата да забрави за безконтактно измиване (аз така или иначе не го харесвам като метод). Тези препарати свалят нанесения защитен слой за 2-3, а ако са с по-висока концентрация - и след 1 измиване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактно измиване да не би да е това като на ОМВ където с една пръскачка се мие колата ?

Дали има проблем, ако се мие с мека четка и изплакване с маркуч ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактно е всяко миене, при което не се използва гъба и шампоан. При него се разчита на две неща:

-препарат, който да разтвори мръсотията;

-силна струя, която да отстрани препарата и мръсотията.

Някои хора си мислят, че с подобно миене си щадят лака/боята (най-вече срещу фини драскотинки) и забравят, че колкото е вредна гъбата, толкова отрицателно действат после гюдерията/парцалите/силиконовото перо. До сега не съм срещал кола, която да няма точно от тези драскотинки, видими погледнато под определен ъгъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.