Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да си мия ли двигателя? ЗА и ПРОТИВ


Ludiq

Recommended Posts

Когато отидох да си измия двигателя последва ходене в сервиза,нз дали заради миенето,ама това стана.От познат знам,при също се е появил проблем.Но все пак на старите коли понякога става така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мия моя редовно всеки месец (собственоръчно)!

 

(имаше такава тема и преди)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как... двигателя НЕ трябва да е топъл, освен това е добре след измиването да покараш доста, за да има време да се сгрее двигателя и да изсъхне напълно и навсякъде. Мие се МНОГО внимателно, хубаво е елекрическите части да се увият в нещо (ползвал съм чувалчета и щипки) за да не достига до тях вода, или поне не много, и все пак - ВНИМАТЕЛНО около тях със струята.

Хубаво е да се мие двигателя от време на време, по него обикновено се натрупва доста мръсотия, която пречи на нормалното охлаждане.. а и изглежда доста по-добре като е чистичко под капака. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mии само че не с препарат за двигател а с препарат за безконтактно (с това което я мият отвън). Препарата за джигател е много агресивен боята побелява а там където няма ръждясва за 1 ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мия го с водоструйката и меглио . всеки път тогато не ме домързи да извада маркуча. преди да сложа 4 бобини на шкодата (120 ) се налагаше да подсуша капачката с една салфетка. после и това не правех . бегачката - корса A 2000/16 /ITB / megasq. я мия преди и след всяко каране - дюшемето отдолу , подкалници , боя , двигател , скорости , понякога и купето - пак с водоструйката и меглио / веро . там слагам един плик на дроселите и свалям компютъра . махам плика (един път забравих и той се уви около дросела и смукателния клапан - поне повечето от плика :( ), слагам компа и паля ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си миеш двигателя е добре да го направиш сам като първо добре си подготвиш колата.

 

Лично аз съм го правил с меглио и с пароструйка (на автомивка на която пускаш жетон и сам си мисеш колата за около 3 минути)

Първо си опаковай ел частите в найлонче.

В моя случай делкото, бубината и карбуратора и гледай да не ги пръскаш директно.

Всъщност не съм привърженик на безцелното миене на двигател. Правил съм го само като не е налагало да се ремонтира нещо.

 

Това е.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мия моя редовно всеки месец (собственоръчно)!

и аз так правяя, чак всеки не но когато има нужда -да. Слагаш найлони по електо-частите и внимателно :) :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнвенията, не съм мил до сега двигател от страх за електрониката. Но след един ремонт на стария пасат бях мн приятно изненадан като си получих колата с перфектен двигателен отсек. Беше лъсната, ама всичко, даже термо щита от към купето лъщеше а колата все пак беше на 20 годинки. На Октавията просто е прашен няма течове и дано да няма. Не и се налага и ремонт и дано не и се ноложи, но си мислех все пак за едно измиване. Ще помисля и ще видим. Благодаря все пак!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мий бре! Мойта е същата като твойта. Мил съм го с водоструйка и меглио без да покривам електрониките, но все пак не съм ги подлагал на пряка струя вода. След това го оставяш хубаво да изсъхне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се мие, но има опасност ако е спекла някъде да отмие човек спеченото и тогава започват едни течове..... ](*,)

Май с парцал е най-сигурно, само се забърсва, и колкото - толкова.... :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.