Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

точен въпрос - Debica Frigo или Frigo2


joeless

Frigo или Frigo 2  

26 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Задавам точен въпрос, трябва ми точен отговор, не ... "абе я си вземи еди кои си гуми" [-X

 

Става дума за 175/70/13 Debica Frigo и Frigo 2. Някой ако е карал и с двата вида - да сподели кой от двата е по-стабилен.

Предимно градско ще се карат.

 

 

post-1024-13845312218_thumb.jpgpost-1024-138453122305_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баничарката карах с Фриго,ама 1 или 2 не помня (със шарката на квадратчета) Доста стабилна гума се оказа,но е много мека и в никакъв случай не трябва да се кара и лятото,че за 10к си отидоха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко - vasilisa - караше със такива гуми. Возил съм се с него към писта Лале, на -10 градуса, еми все едно си с танк, не мърда ни на сант колата извън тректорията си. И лед, и сняг не могат да я уплашат тая гума, уверих се лично. По негов съвет също взех за моята Буба за зимата Дебика, само че Навигатор, ама те са само за 195/65/15. Мисля, че с Frigo караше Васко. За повече инфо -бий му една жица, да ти разкаже. ;)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, навигатор-а не беше ли всесезонна бре?

Иначе за фригото съм по-сигурен от убеден, че гази през всичко, та идеята ми беше най-вече ако някой е карал примерно две зими Фриго и следващата зима Фриго 2 и може да ги сравни като поведение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Корсата ми имам зимни Фриго със същия размер. Съотношението цена-качество е добро. За София става, за навън не съм пробвал. Само един съвет от мен - каквито и нови гуми да си купиш, слагай секретни болтове, щото ..... ](*,)

Фриго 2 са по-нов модел, съответно с по-оптимизирани качества, но и на друга цена предполагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарката на Навигатора е уникална, гумата също. Да, води се за дъжд, кал, сняг и слънце, но е абсурдно да се кара на жегите - ''остава'' по асфалта и на завой не просто свири, ами пищи направо. Зимата е времето за Навигатор-а. Малко история - и аз като тебе мислех, че е всесезонна гума и дори изразих разочарован9ието си от факта, че съм взел такива. Седнахме с Васко в Буба и айде на Лалето - все едно бях с Фрого, само дето шума от Фригото го нямаше. Невероятна стабилност на сняг и лед. За две зими Навигатора нито веднъж не ми даде повод за недоволство. Лятото търкалям, за последен вече, трети сезон, оригиналните галошки на Буба, Бикоборките. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много скъпи Joe, 63лв. Няма ли по-евтини. Дебица не са каквото бяха, затова гласувах за старата - карал съм я - добра е. За новата по-лоши неща чувам. Мислил ли си за друг вариант - Сава, Тигър дори някои се хвалят(последното мисля че не бих карал). Все пак за зимни е важно да са нови. Мисля, че към 50лв трябва да могат да се намерят. Дебица, Сава, Траял,Тигър - все са нисък клас така че, цената има значение. Криза е - няма ли да има промоции от вносителите - В Кауфланд гледам изложили Дебици разни - 155/80 13-ки бяха 49лв май , с нов дот естествено ?!?!?!?

 

Монтажа доста поскъпна, миналата година ми взеха 38лв за 4-ри гуми !! Някъде с безплатен монтаж?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 лева за 4 галоша е цената на монтажа в гумаджийницата срещу светофара под завод ''Тих труд'' на Искърско шосе в Дружба 1, бачкат денонощно и са много добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко копа на лед и сняг, на мокър терен не е особено добра като сцепление да имаш предвид. Не съм карал Дебица но за сметка на това много съм чел. А втория модел е с подобрен по отношение на киша и вода откъм по-лесно изхвърляне на водата встрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си 2-ката, по-нов дизайн е би трябвало да е по-добра. Зимата като има сняг за ски всеки уикенд съм с едно комби (няма ESP, ТС и тн), обуто е точно във фриго 2 отпред и фриго отзад. В снега са идеални, вериги не съм слагал, там марката не е от такова значение, важното е каучука да е мек и хубав. Единствено на мокър асфалт малко имат склонност към пързаляне.

Така като ги гледам според мен фриго е повече за сняг, а фриго 2 е по-универсална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задавам точен въпрос, трябва ми точен отговор, не ... "абе я си вземи еди кои си гуми" [-X

Става дума за 175/70/13 Debica Frigo и Frigo 2. Някой ако е карал и с двата вида - да сподели кой от двата е по-стабилен.

Предимно градско ще се карат.

колега, карал съм 4 сезона с фриго 1 на пасата (185/60/14) и съм изключително доволен - за мен по добра зимна гума в тоя ценови диапазон няма. преди миналата зима исках да купя същите и за шкодата, но се оказа, че от този размер вече не се произвеждат, та се наложи да взема фриго 2 (195/65/15). не са лоши, но според мен са доста по-зле от 1-вата версия, особено по копане в дълбок сняг и по ниво на шум на асфалт.

дано съм бил полезен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Frigo, защото имам добри спомени (от преди 16 г.) от оригинала - Гудиър Ултрагрип 4.

От Frigo2 не съм доволен, защото преди 2 зими ми се наложи да smile129 почти целия двор, за да си паркирам октавийката. Разликата с мишелинките, които си купих на следващия ден, беше доста осезаема. За задни, обаШе, са без грешка - след 10000 (предни) зимно и 30000 (задни) смесено каране грайферът е 6 мм и задницата е доста стабилна.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двата модела съм карал зимите без проблем,като че 2 е по добра на сняг,но и по-шумна на затоплен асфалт.

Избери си по-новата шарка би трябвало да е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Карал съм старата Алфа с Фриго 1, седеше на сняг и лед като танк, на мокро беше малко тегаво, на сухо стоеше добре, ама за тия пари - толкоз :mrgreen: Ако си решил да взимаш точно Дебица, погледни цените в http://www.rudy96.com/ :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм и с 2та вида (но на различни коли) и едните са добри и другите...

Ако караш по бързичко си вземи Frigo 2,а ако си спокоен водач и не бързаш из преспите зимата си вземи по-стария модел :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих попитал следното:

Пробег или Години се гонят при покупката на тези гуми, защото ако е за пробег Аз лично мисля че е по-безопасно да се купува по-добра гума от Фриго(например Фулда, Сава и др.).

 

Карал съм таквиз гуменки и ги смених понеже бяха И ЧЕТИРИТЕ криви....(без коментар)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.