Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми какви и от къде. Felicia


Recommended Posts

Здравейте, дойде моментът да се купуват зимни гуми и изпитвам известни затруднения, та затова реших да се посъветвам с хора, които са имали вземане даване с тези марки гуми. Имам две нови зимни гуми Kleber от миналата зима и мисля тази зима да минат на задните колела, а отпред да сложя Fulda Kristal тък като имам добри отзиви от тях.

 

Моделите, които съм харесал за моята Фелка са (165/70R13):

 

Fulda Kristal Montero MS 165/70R13 TL Q(160km) 79 DOT 2008 or 2009 - 78,5лв

Fulda Kristal Montero 165/70R13 TL T(190km) 79 DOT 2008 or 2009 - 88лв

Yokohama W.Drive V903 - от тези мисля, че няма 165/70R13.

 

Който е имал опит с тези марки и модели нека сподели от къде да се закупят най-добре и къде цената е по-добра цена.

Бих приел и коментари и за други гуми, но не по лоши от Dunlop и Hankook например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в кой град си ? мога да ти препоръчам VREDESTEIN SNOWTRAC 3 на не лоша цена за втора година са номер 1 според ADAC при малкия размер,аз лично преди два дни си сложих такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм в Пазарджик, но и от Пловдив ми е удобно да ги взема. Моля кажете от къде сте ги вземали на разумна цена, а аз ще се опитам да намеря кой е дистрибутора за тази област. Аз също гледах, че Vredestein са добри, но нямам мнение за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hancook и dunlop като марки и качество не са по-зле от Вредещайн,дори с повече традиции-качествата в тези модели са почти еднакви и според тестовете-при Вредещайн малко по-скъпи са от ханкук -мисля към 70-80 лв са а дънлоп е около 100.Но която и от 3 марки да вземеш и дори фулдата няма да сгрешиш.yokohama са страхотни,но този размер го нямат,а и имат много ментета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да си намеря VREDESTEIN SNOWTRAC 3 165/70R13.

Нека някой фен на марката да даде координати за покупка на VREDESTEIN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеее, идва зимата и се почват безкрайните "гумени" теми.

 

Като си в Пазарджик си вземи от Пазарджик - гумаджийници колко искаш. Център за гуми "Европа" - от кръстовището при Механото като тръгнеш към градската и първата пряка в ляво, има едни на главната улица, която минава през Запад (не знам как се казва), в посока към спортното в дясно, при тях съм ходил и са много точни. Ако не те кяфят кварталните гумаджиници пали за пловдив и отивай в Диана на входа на града до Техномаркета - абсолютни пичове са там!

 

Вредищайн са готини гуми, дори всесезонки съм търкалял и пак бяха супер. Какво да говорим за истинските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пали за пловдив и отивай в Диана на входа на града до Техномаркета...

:smt017

по-голям избор едва ли ще намериш в района

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Центъра за гуми Диана продават марки гуми които не ме удовлетворяват. Само Good Year и Kleber. Всичко друго е нещо неизвестно. Всяка гумаджииница ми хвалят някакви си техни марки като Lassa, Kumho или някакви още по отрепани. Засега съм се насочил към Fulda Montero на 82лв с монтажа, а Vredeshteina искат 89лв, но си мисля, че разликата няма да е толкова саществена между Fuldata.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Центъра за гуми Диана продават марки гуми които не ме удовлетворяват. Само Good Year и Kleber. Всичко друго е нещо неизвестно.

 

Сигурен ли си, че говорим за една и съща Диана? Защото там съвсем не продават само 2 марки. Има Мишлен, Континентал, Пирели, Йокохама, Бриджстоун, Файърстоун, Фред Флинтстоун и за каквото още се сетиш. Съмнявам се че някъде ще намериш повече марки от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 дни се обаждах на центъра им в Пловдив и размерът който ме късае нямаха голям избро, само Kleber, Good Year и мишелин ми предложиха. Мисля, че не продават марки като Fulda, Vredeshtein, които в случая се интересувам. Там недостатъка също е, че човек си купува гуми и отделно плаща и за поставянето (поне така беше миналата зима като си купих от там).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за vredestein snowtrac 3 в сф може да се обърнете към Хеед 91, те внасят цялата им гама гуми, ФВ клуб имат 10 % отстъпка в цената на гумите там 175/65/14 - 111 лв без отстъпката - 99.90 с нея, аз лично това избрах, карал съм със сноутрак 2 и съм доволен, тройката я дават по тестове за този размер още по-добра, ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтинки на Vredenstein са в http://www.gumi-europa.com/ както е споделил колегата skodaman. Там цената без намаление е колкото цената с намаление от Хеед 91. Поне за размерът който ме късае :) Мерси все пак за информациата тъй като и двата магазина не ги знаех smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Всяка гумаджииница ми хвалят някакви си техни марки като Lassa, Kumho или някакви още по отрепани...
За Kumho не знам но Lassa не ги подценявай. Това е много сериозна гума. Справка:
...Тези ласи-импетус СПОРТ са много хубави гуми наистина :!: И 100% не са те причина за инцидента.Просто със 180 ако те удари друга кола в задницата и се поднесеш....с каквито и гуми да си-НЯМА ОПРАВЯНЕ :!:...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lassa-та може и да са добре за парите си, но гумаджията при който ги гледах каза, че ги карал зима и лято и не се износвали. Незнам дали това е добър признак, тъй като меките зимни гуми би трябвало да не издържат много на лятно каране, освен ако не ги кара по 100км на месец :)

Вече се сдобих с чисто новички Fulda Kristal Montero 165/70/13 с DOT 2709 което мисля, че е доста добре :)

а и цената беше много добра, само 82лв на гумичка.

Мерси на колегите за информацията smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!! И приятно и безаварийно шофиране ти полежавам с новите гумета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.