Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем собогатитела


cecipi4a

Recommended Posts

Колеги,имам проблем с обогатитела.Вероятно поради старост на мембраната,имам теч на бензин.Казаха ми че само мембрана не мога да си купя,вървяло целия обогатител.Тече от една малка дупчица.Карбуратора е Jikov 28-30.И възможно ли е от това да нямам тихи обороти,ту ги има ту ги няма.

post-1190-138453121912_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koй ти каза, че не можело само мембраната, в Еуратек ли ходи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да цялото се продава,но какъв е проблема-да не е милиони

и 100% ОТ НЕГО НЯМАШ ТИХИ ОБОРОТИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха на мен ми течеше и с ново уплътнение не се оправи ,може би е било от мембраната,ама един мн печен майстор ми я направи,ама не съм заничал :mrgreen: и не знам как я оправи smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долната мембранка я има отделно- 2лв.,а обогатителя е 25 ;)

отдавна не съм се занимавал .....преди ги продаваха целите или пък го имаше това платно във цял комплект с всички за карбуратора.....браво на магазин шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщя,сменил съм:игла и поплавък,гарнитура на капака,мембрана на ускор.помпа,и целия обогатител.Промил и продухал карбуратора,и когато си иска има тихи,когато си поиска няма.Забелязах че когато гасне трудно и пали.Ел.жиглъора за празния ход работи.Помагайте моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разглобих карбуратора за стотен път.Продухах всички дупки и жиглъори,смених всички маркучета на вакумите.Свалих свещите дист.капачка,палец,всичко е ОК.Запалих и оооо чудеса,тихите се намериха.Покарах колата и всичко си беше наред.След няколко часа запалих и познайте,от тихите обороти нямаше и следа.Баси м....а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След сваряването последва и яко продухване,минимален ефект.Започвам да си мисля дали да не сложа карб.от някоя друга кола.Някои да знае от каква може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120L, Лада 1300, Фиат ,Жигула. Препоръчвам ти последните 3 варианта. 120 ков само ако е чисто нов от магазина ~100-120лв, иначе са си боклуци. Ладовия (озона) в лада форума върви на 30-35 за фиатовия не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си за карб. от ВАЗ 2103,много е елементарен.Смукача е със жило но това може да се риши.Но сега се сещам че подаването на газ става чрез лостов механизъм.Някои да даде повече информация за такава трансплантация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 120 се сменя накраиника където се лови жилото, тои се държи на оста на дроселовата клапа с гаика и работата заспива, предполагам че при теб е идентично. Ако имаш такъв под ръка слагаи и пиши какъв е резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След сваряването последва и яко продухване,минимален ефект.Започвам да си мисля дали да не сложа карб.от някоя друга кола.Някои да знае от каква може да стане.

нещо не му разбираш

отиди при майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги май открих виновника.Днес след обяд за поредния 17 път разглобих всичко.Този път реших да сваля и гумения тампон отдолу,които на първо четене изглеждаше добре.Отгоре добре ама отдолу зле,беше нагорял.Та временно за опит намазах със силикон,изчаках да дръпне и запалих.Двигателя заработи като нов,без никакви вибрации ,прекрасни тихи обороти направо чудеса.Направо съм горд от себе си.Та някои да знае цената на тази гума че да поръчвам нова.

post-1190-138453123853_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некви 30лв. ми се въртят в главата,но беше одавна когато го купувах :roll:

Цецко,този силикон бензина мамицата ще му раскатае за много кратко време.Тичкай за тампон :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес питах в магазина Бул.Левски,и там ми казаха че гумените вече не ги продават,а имат някаква метална планка с две гарнитури.Мисля че така ми казаха,цена 19лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.