Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна ангренажна верига


Toshiro

Recommended Posts

Колеги нормално ли е след 7000км. от подмяната на веригата да се усилва шума и при форсиране и дали ще се издържи така до 50-60000км преди да се раздрънчи а маслото е 10w40полусинтетика ако има значение. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя веригата колкото и да се разтегне ще издържи,ама ако се е разтеглила много само за 7000км това показва че зъбните колела не лежат баш в една равнина.В комплекта верига + зъбни колела чехите дават една подложна шайба с дебелина 0.16мм,според мен тя трябва да се използва.При 105/120 се споменава за такава шайба,но я няма в комплекта.Та идеята ми е че при Fav/For/Fel трябва да се слага,лично мнение с което не задължавам никого smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Така.....пиша в тази тема отново,но вече като притежател на Шкода Фелацио 1.3Мисля не след дълго да сменя ангренажната верига.Имам купена нова.Въпросът ми е следния:Необходимо ли е демонтиране на двигателя от автомобила,за да се сменят веригата и колелата?Защото в книгите на Констанин Косев и Марио Рене Цедрих пише че не е възможно да се смени ангр.верига и колелата,без двигателя да е демонтиран от автомобила.Това специално за Фелацио-то.Ако е така,много жалко - ще има хиляди псувни :lol: Все си мисля обаче,че смяната може да стане без да се демонтира напълно двигателя от колата.ЗНам,че се откачал тампона на водната помпа и двигателя леко слиза надолу,докато опре странично в коша.По-натам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не се сваля, това ще кажат разбирачите, но имайки предвид, че дори и ремъка едва минава през тясното разстояние, най - вероятно псувните и в 2 та случая ще са еднакво количество. Не забравяй да разхлабиш предварително болта на шайбата на коляновия вал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сменял много , ма и не съм се зачитал у дебелите книги и май за това съм пропуснал свалянето на мотора ... който го е написал това явно е голям садист smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята верига я смених на 65 000,щото ме дразнеше звука.Все едно че караш дизел. Сменяй смело не се притеснявай после става

тиха като Honda.Иначе не съм чул за скъсана верига.Имах РЕНО с верига на 600 000км без смяна на верига и нямаше нужда от смяна .Но 300лв. са прекалено много.70за труд и 35лв за части е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Има ли някакви по -тихи вериги за фелиция ? Моята е на 60000 и при загрят мотор притраква и ме дразни. Много гадно са я измислили без оптегач. Те 35 лв нищо не са ако имам свободно време ще се хвана да я сменя , а за това питам дали няма някакви по -скъпи и по безшумни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е къса, за да й слагат оБтегач. Читави вериги се продаваха едно време. Сега е въпрос на късмет.

Когато сменях верига, си купувам една и се оказа, че още като нова е по-хлабава от старата, която ще сменям :evil: Връщам я, вземам от друг магазин, в друга опаковка, сравнително добра беше, но пак си я чувам, поне аз де ;)

Едно време старите вериги грам не се чуваха, като нови. Иначе толкова им дават 60-70 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е къса, за да й слагат оБтегач. Читави вериги се продаваха едно време. Сега е въпрос на късмет.

Когато сменях верига, си купувам една и се оказа, че още като нова е по-хлабава от старата, която ще сменям :evil: Връщам я, вземам от друг магазин, в друга опаковка, сравнително добра беше, но пак си я чувам, поне аз де ;)

Едно време старите вериги грам не се чуваха, като нови. Иначе толкова им дават 60-70 000 км.

Е то и моята почти само аз си я чувам де , ама ме дразни. :smt0344

smile159

Карал съм фаворит и веригата му поне беше на 100к и да ти кажа тихичак се едно с ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, твоята верига е на 60 000. Нормално е да се чува.

Аз ти говоря, че вече и чисто новите се чуват, което говори за тяхното качество.

 

smile159

 

.....Карал съм фаворит и веригата му поне беше на 100к и да ти кажа тихичак се едно с ремък.

п.п. това изречение ме навява на мисълта, да не би да тропа нещо друго по твоята кола :-k

няма такава шкодова верига, която на 100 000 да не се чува. или ти не я чуваш, или е сменяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. това изречение ме навява на мисълта, да не би да тропа нещо друго по твоята кола

няма такава шкодова верига, която на 100 000 да не се чува. или ти не я чуваш, или е сменяна.

Е то по моята кола и друго може да потропва ама аз много добре си знам какво е :D Няма как да объркам звънливия звук на веригата. Може би на фаворита да са я били сменяли знам ли , собственика твърдеше че не я е сменял. :mrgreen: По точно човека от когото взе фаворите твърдеше че е пипал нищо по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те 35 лв нищо не са ако имам свободно време ще се хвана да я сменя , а за това питам дали няма някакви по -скъпи и по безшумни.

Намерих си опаковката на веригата. Тази е много безшумна. Съвсееем леко се чува. :)

Преди четири години беше 38лв. Сега не знам колко е.

 

post-4842-138453452054_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те 35 лв нищо не са ако имам свободно време ще се хвана да я сменя , а за това питам дали няма някакви по -скъпи и по безшумни.

Намерих си опаковката на веригата. Тази е много безшумна. Съвсееем леко се чува. :)

Преди четири години беше 38лв. Сега не знам колко е.

 

[attachment=0]PICT0006.JPG[/attachment]

Мерси за снимката. :) Дано бъде полезна и успея да намеря същата ако въобще я има някъде. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам такъв шум,мислех че е от водната помпа,щото така звучи,обаче маистора които ми сменя тампоните по двигателя каза че е от веригата,не можело да се оптяга,а направо се сменя,каза че 25-30 лева струва веригата,а аз имам и шумове от изспускателната система,катализатор и гърнетата,и много неша се чуват,ЗА СЕГА

п.с.

някои даде много хитър съвет,да махнеш ремъка и да видиш тогава какво се случва и чува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.