Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна ангренажна верига


Toshiro

Recommended Posts

В Еуратек-София един любезен чичко ми каза, понеже го заразпитвах, че на 70 хил. трябва да се подмени веригата, но трябвало да е в специализиран сервиз, понеже имало особености. Някой може ли да ми обясни на две на три какво му е особеното и има ли фатални последици, ако не се случи навреме/скъсване на веригата/понеже не съм сигурен за пробега-на километраж е 60000, но ми се струва шумна, доколкото неопитното ми ухо може да определи. В Хасково има сервиз на Еуратек, но ми казаха цена около 300 лева части + труд, като частите били около 80 лева. Иска ми се да ги спестя тия 200 лева освен ако не е наистина много наложително да е при специалисти подмяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза пък,че трябва да се смени на 70к ? Какво и е нещо усещаш ли чуваш ли какво ?

Това да не е ремък...Ако и няма нищо - карай и до 100,че и повече хиляди км.... Иначе им покажи лебеда на тия от ЕТ и ако си мераклия просто го купи и си го смени при някой простосмъртен майстор. smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарваш колата на канал.Махаш дясна гума,откачваш от тампона на водната помпа за да пропадне мотора леко надолу.Източва се маслото.Демонтираш,делкото, алтернатора, картера и маслената помпа.Следва шайбата на коляновия вал и капака на ангренажа.Разконтря се гайката на разпределителния вал,развиваш я и вадиш веригата заедно със зъбните колела.Кво ти ги дрънкам....виж в раздела литература,там е описано всичко това. Преди три години съм купувал комплекта за 25лв.Тази процедура важи за моторите 1.3 ,а никъде не виждам да си споменал какъв ти е мотора smile150

270лв. за няколко часа "мазане" звучи доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 потропва като дизел все едно. не е някакво чаткане ил злобно тракане. водна помпа сдаде багажа на 50000 заради лагер. след подмяната й колата стана много тиха и от 1000км се появи тоя шум, но не е както от помпата. затова си мисля че веригата е за смяна ама се притеснявам, че тука чета че трябва колелата да са в една равнина, да се внимава много при подмяната и т.н. Сам не мога понеже в ръцете съм гола вода. А и трябва да има хляб за хората в сервизите. Ама много си я обичам количката и не искам да е болна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верига+колелета=36лв.,гарнитури-ангр.+картер=4лв.,семеринг ангр.=8.50лв. всичко е оригиналдЪ .. и бегай на далеч от Еурашпек smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 потропва като дизел все едно. не е някакво чаткане ил злобно тракане. водна помпа сдаде багажа на 50000 заради лагер. след подмяната й колата стана много тиха и от 1000км се появи тоя шум, но не е както от помпата. затова си мисля че веригата е за смяна ама се притеснявам, че тука чета че трябва колелата да са в една равнина, да се внимава много при подмяната и т.н. Сам не мога понеже в ръцете съм гола вода. А и трябва да има хляб за хората в сервизите. Ама много си я обичам количката и не искам да е болна :(

 

Веригата не е за всеки да я сменя, но има и други сервизи освен този който си посетил. Частите са 35лв а трудa средно е около 80-90лв. Поразпитай малко и отиди в някой друг сервиз колега ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 потропва като дизел все едно. не е някакво чаткане ил злобно тракане. водна помпа сдаде багажа на 50000 заради лагер. след подмяната й колата стана много тиха и от 1000км се появи тоя шум, но не е както от помпата. затова си мисля че веригата е за смяна ама се притеснявам, че тука чета че трябва колелата да са в една равнина, да се внимава много при подмяната и т.н. Сам не мога понеже в ръцете съм гола вода. А и трябва да има хляб за хората в сервизите. Ама много си я обичам количката и не искам да е болна :(

 

Веригата не е за всеки да я сменя, но има и други сервизи освен този който си посетил. Частите са 35лв а трудно средно е около 80-90лв. Поразпитай малко и отиди в някой друг сервиз колега ;)

.. ееее стига с тоз дъмпинг де smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и 50 в София. Колеги, не му помагаме на колегата. Тва колко струва в Силистра, София и Казанлък е без значение за човека от Димитровград.

Колега добре си дошъл при нас. Ето ти един линк (лошото е че не е подробно, т.е. няма телефон или адрес на майстора)

viewtopic.php?f=2&t=12673&start=0

Има адрес на магазин за части, а и колегите hdd, Favorit и rsk също се занимават с части и работят с Еконт (баси гадната куриерска фирма).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля , че веригата бааавно и постепенно се износва и разтяга т.е. от преди 1000 км. изведнъж няма как да се раздрънчи и за това си мисля , че е редно първо да се провери и тогаз да се търсят части , магазини и майстори ( да не стане като трънченина - три пъти го режем и се късо )

Та по въпроса как да си я провериш и да отделиш алтернатор ( лагери ) , водна помпа ( вече си я сменил и явно е малка вероятноста да е от нея ) , верига и други джунджурий по мотора ... сваляш ремъка на водната помпа и алтернатора и палиш колата и ако изчезне дрънченето или както му казваш бягаш при алтернаторджия за нови лагери , ако не изчезне сваляш шайбата на коляновия вал и семеринга ( естествено трябва да си подготвен с нов ) и веригата се вижда и можеш да я побутнеш с отверка и ако има ход нагоре - надолу повече от 0.5 см. можеш да продължиш с разглабянето ако ли не продължаваш да търсиш шума дали е от нерегулирани клапани , калпаво масло и т.н. ... аз поне така бих процедирал ... по повод смяната на веригата има много добро описание и в книгата на Цедрих и в таз на К. Косев и всеки средно грамотен майстор би трябвало да може да се справи.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз имам познати в София, които могат да ми ги купят и изпратят. Благодаря за съветите. Ще разгледам частта с доверените магазини и ще пратя някой натам. Мен ме притеснява, че може да се скъса или да прескочи и да направи някоя магария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз имам познати в София, които могат да ми ги купят и изпратят. Благодаря за съветите. Ще разгледам частта с доверените магазини и ще пратя някой натам. Мен ме притеснява, че може да се скъса или да прескочи и да направи някоя магария.

 

Не може да се скъса още повече да прескочи зъб, това да не е Фабия 1.2 :D Спи спокойно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е прескочила, нищо и няма само харчи много и връща детонации през карбуратора. Сменяи смело и не се чуди. Може после да имаш някакви проблеми с центровка на делкото но нищо кои знае какво 10-15мин центровка и все ще запали после да си я центроваш правилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е прескочила, нищо и няма само харчи много и връща детонации през карбуратора. Сменяи смело и не се чуди. Може после да имаш някакви проблеми с центровка на делкото но нищо кои знае какво 10-15мин центровка и все ще запали после да си я центроваш правилно

[-X :^o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е прескочила, нищо и няма само харчи много и връща детонации през карбуратора. Сменяи смело и не се чуди. Може после да имаш някакви проблеми с центровка на делкото но нищо кои знае какво 10-15мин центровка и все ще запали после да си я центроваш правилно

 

Max,

 

При теб най-вероятно е прескочил зъб на делкото, а не на веригата! Ако е на веригата, вЕрвай ми, нЕма да пали и нЕма да ФърФи! Та, за пореден път, не се изказвай толкова сигурно за да не подлъгваш колегите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е прескочила, нищо и няма само харчи много и връща детонации през карбуратора. Сменяи смело и не се чуди. Може после да имаш някакви проблеми с центровка на делкото но нищо кои знае какво 10-15мин центровка и все ще запали после да си я центроваш правилно

 

Вече споменах че няма как да е станало това :) А дори да зацепиш веригата на +- 1 зъб колата пак ще пали и върви но не както трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делко май нямам. Има една кутия дето мисля че е компютър - от нея излизат сноп кабели към свещите и това е. Може би някъде има палец и датчик дето пращат натам сигнали, ама делко като на москвича ни едно време няма Фелата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е прескочила, нищо и няма само харчи много и връща детонации през карбуратора. Сменяи смело и не се чуди. Може после да имаш някакви проблеми с центровка на делкото но нищо кои знае какво 10-15мин центровка и все ще запали после да си я центроваш правилно

 

Вече споменах че няма как да е станало това :) А дори да зацепиш веригата на +- 1 зъб колата пак ще пали и върви но не както трябва!

Само исках да кажа че мисля като теб, исвинявам се ако съм досадил по някакъв начин и в тоя раздел на форума :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делко май нямам. Има една кутия дето мисля че е компютър - от нея излизат сноп кабели към свещите и това е. Може би някъде има палец и датчик дето пращат натам сигнали, ама делко като на москвича ни едно време няма Фелата

нямаш палец

имаш си компютър с хол датчик и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Господа здравейте,

моля за малко инфо: Шкода Октавия II 2.0 TDI PD 140 к.с.

С ангренажен ремък ли е или с верига?

На какъв километраж препоръчвате смяната?

Вярно ли е че се налага и смяна на водна помпа?

Някакъв съвет за разумна цена която да търся-както знаем нашите приятели от Еуратек не са чували за кризата :?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа здравейте,

моля за малко инфо: Шкода Октавия II 2.0 TDI PD 140 к.с.

С ангренажен ремък ли е или с верига?

На какъв километраж препоръчвате смяната?

Вярно ли е че се налага и смяна на водна помпа?

Някакъв съвет за разумна цена която да търся-както знаем нашите приятели от Еуратек не са чували за кризата :?

Благодаря предварително!

Колега,има си раздел за Октавия и напиши от къде си преди да ти отговорим.

с ремък е и на 120 000км тр.да се смени ремък комплект с ролки ,както и водна помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам още съм нов във форума и не се ориентирах в първия момент.

От Варна съм по точно Ален мак.

Сигурно инфото вече го има в раздела за Октавия ...ще се поровя :)

P.S.

Колата която сте модифицирали е страхотна , моите комплименти!!!

Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ален Мак,значи сме съвсем съседи.Аз съм до х-л Аглая.

Ако имаш нужда от ремотн звънкай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че снимките на бегачката са на Кабакум :)))Аз до сега бях само летен твой съсед- виличката ми е точно до спирка ален мак, зад магазина за строителни материали.А сега от скоро съм в Никея Парк- падна една изгодна оферта и вече за постоянно :)))Благодаря за помощта за сега шкодилака е в отлично състояние и само на 75 хилки.

Хубав ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.