Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене?


angel

Recommended Posts

колеги,

дайте акъл.Колата вие и като завивам на дясно спира изправя ли пак почва.от лагер ли е или нещо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

десния съм го сменял преди 5000км и си мисля че не е от него

 

И ако е струвал 50-60лв, първо него провери ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,

дайте акъл.Колата вие и като завивам на дясно спира изправя ли пак почва.от лагер ли е или нещо друго

 

При прав участък и ляв завой десния лагер е натоварен в горната част. В десен завой дясното колело се повдига и натоварването е долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и вътрешна и външна част на лагера-който е двоен с 2 реда съчми-все едно са 2 лагера,та зависи кой е наранен

за това-

не може да се съди според натоварването в завой-кой е лагера точно 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочих го като пример за ориентиране. При двуредов съчмен се пържи външния и пак вие като вълк. Най-добре се усеща при дигнато колело. Мисълта ми беше да костатора дефекта/новия лагер/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави, че нов лагер не значи, че проблема не е в него.Аз така се прецаках с някви китайски ментаци......на 2000 км и почнаха да свирят като гайди....... smile048 Купих си после нови лагери Timken made in Spain и засега да чукам на дърво нямам проблеми.....Затова дигай колелата едно по едно и върти.....ще усетиш ромолене и прихъркване......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно се хваща коя гад (кой лагер) вие като вдигнеш едното колело във въздуха и я подкараш колата до към 100-130 км/ч на място (при вдигнато колело няма да тръгне), изкл. от скорост и гасиш двигателя- колелото да продължи да се върти по инрция. Тогава се чува ромолене ако лагера е заминал. Така по отделно проверяаш и двете страни за да няма виене едновременно и от двете страни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.