Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дросeлова клапа


sedlarov

Recommended Posts

Здравейте,

от вчера имам проблем с клапата, която е след въздушния филтър (мисля, че е дроселова). Когато подавам газ само леко трепва и не се отваря. Колата няма мощност и цялата се тресе.

Та въпросът ми е знаете ли колко струва нова и сам мога ли да я смена или само сервиз?

 

Шкода Фабия, 1.2HTP, 40 kW, 2003

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроселовата клапа има навика да се задръства! Преди да сменяш, трябва да се махне, почисти основно, след монтажа да се преадаптира и да се пробва отново. Това е много често срещан проблем.

 

Би могъл да я почистиш отгоре и без да я разкачаш, но това не би донесло желания ефект или само от части и временно.

 

За ориентир нова дроселова клапа за Голф 4 е около 450 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от вчера имам проблем с клапата, която е след въздушния филтър (мисля, че е дроселова). Когато подавам газ само леко трепва и не се отваря. Колата няма мощност и цялата се тресе.

Та въпросът ми е знаете ли колко струва нова и сам мога ли да я смена или само сервиз?

 

Шкода Фабия, 1.2HTP, 40 kW, 2003

 

Защо реши че е тя проблемна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

и аз имам същия проблем но само на газ-майстора ми каза че трябва да се почисти дроселовата клапа защото се замърсява често но не знам как да я отворя и дали мога да се справя сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На AZE двигателя се почиства сравнително лесно - сваля се горната кора над двигателя, след това се маха тръбата на въздушния филтър, най-добре заедно с капака на филтъра, без да се свалят скобите. Откача се "-" на акумулатора, маха се куплунга на клапата, разните тръбички (май 2 на брой), развиват се 4-те болта на клапата, сваля се и се почиства. После в обратен ред. Добре е преди това да се купи нова гарнитурка, за да се замени и след окончателното сглобяване да се пусне на VAG COM процедура за настройка на клапата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.