Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте приятели


Skoda_fen91

Recommended Posts

Здравейте,много се радвам,че открих този страхотен клуб и форум!Мераклисал съм се на някое Шкоде 105 или 120,търся си в момента ,много ми харесват,но искам да ви попитам няколко въпроса,който ме безпокоят :roll: Значи,понеже багажника на Шкодето е отпред а двигателя отзад,знам от баща ми ,че предницата била доста лека,притисняваме най-много ,ако недай си боже стане нещо,пътниците отпред,дали ще загинат,понеже нали двигателят е отзад и ще може ли да поеме удара предницата на Шкодето,дано никога не се случва,аз съм много внимателен и не вдигам повече от 100км,много рядко!Но това главно ме безкопой,дано ме успокойте малко smile107 Много ви благодаря.Съжалявам,ако темата е глупава,просто исках да ви попитам,защото от доста време ме притиснява това.Чехите знам,че са направили всичко възможно ,да се спаси човешкия живот,но незнам, дали другите коли дето са с двигател отпред,са по устойчиви на удар,но каквото и да ми кажете,Шкодетата са ми в сърцето и ще взимам задължително ! smile194 smile027 Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си решил да имаш Шкода, какво значение има всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами откъм обезопасеност Шкодата си е жива трагедия просто. Иначе е маневрен автомобил, със слаб двигател и добри спирачки, който не те предразполага да го юркаш, а да го караш с неголеми скорости с кеф и екстремните ситуации са сравнително редки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен!От почти 3 години карам Шкода Естел,като за този период имах 4 такива коли - 105'78,120'80,105'84 и в момента съм със 120'78.Смея да твърдя че тези шкоди се управляват много по-лесно от другите соц-возила,имат относително добри спирачки,но просто е трябвало да са с малко по-мощен двигател.Возията е също по - добра,тъй като задното окачване е независимо.Зимата колата се катери добре заради добре натоварените задни колела,но при високи скорости(над 100км./ч) и страничен вятър леко се усеща че колата изменя курса.Проблема с презавиването е по-скоро мит,отколкото реалност...може да се усети при остри завои със висока скорост(над 100км./ч).В тази връзка добре е да се кара с по-широки гуми - 175.

Подръжката ка колата е сравнително лесна,но частите струват майка си и баща си :smt0344 Особено ако става въпрос за някоя основна част от колата!Но пък тя не се разваля всеки ден ;) Затова моя съвет е взимай една 120-ка и си свиркай :) И съм сигурен,че ще останеш доволен!Ако имаш някакви въпроси,тук е мястото!Ние ще помагаме!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря,изключително свестни сте,значи при мен изникнаха и други работи ,вуйчо ми предлага да ми даде Шкода 100,каза ми,че е я взимал през 1974г и не я кара изобщо вече,седи му в гараж на село,но си е с новите номера и с редовни документи.Знам,че стотачките са много готини и са вече доста рядки,дали да не я взимам,за тях незнам почти нищо,ще може ли някакви съвети,или да я оставя за ретро и да си търся 120ска да си я карам,често или и стотачката става,като ще се грижа много за нея,пък и вуйчо ми ми каза,че към нея ще ми даде още една почти на части,че от 1974г до сега е събирал доста,че даже има и два двигателя към нея,калници,врати,стъкла ,куп други работи,мога направо да взимам нея и да не търся 120,вие как мислите братлета,? smile027 Още веднъж извинете ме ако има нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те посъветвам да вземеш 100С-ката,защото:

- това е "класика в жанра";

-това е един почти легендарен автомобил вече;

- подходящ е за реставрация,има достатъчно ретро излъчване;

- този модел отпазнува четиридесетата си годишнина;

-погледни 100С-ките на някои колеги от форума и ще разбереш какво излъчване има този автомобил.

Но според мен не използвай 100С-ката за ежеднево каране!Мотора има завидните 38к.с.,което си носи своите неудобства малко или повече в днешния транспортен поток.Още повече,че един такъв автомобил заслужава да бъде реставриран и показван на срещи,събори и т.н.,а не да бъде всекидневно "юркан"!За всекидневна употреба изполозвай една 120-ка - 52к.с.,радиатор отпред на автомобила,по-съвременна форма.И ако ще взимаш 120 - нека бъде японка и по възможност с 5-степенна скоростна кутия!

Това е моето мнение,нека и колегите да кажат своето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 100S-a е в прилично състояние - не се замисляй.Още повече щом има и куп части към нея - едно постягане или реставрация(не знам точно каква ти е идеята) ще ти е доста по-лесно. На мен лично този модел повече ми допада от 105/120-ките smile049. И добре дошъл във форума! :)

 

lent, 1000МВ/100S имат доста къси скорости и независимо от малката мощност(на мен МВ-то ми беше 42 коня, не 38 :lol:) в градския трафик се справят доста прилично. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое е нестабилно на 120 ките 1063507пъти съм ви казал да отидете на реглаж на предницата. :smt0344 smile002 Единствения път когато ми е бягала кола е било с нерегулирана предница след ремонт. С банана с 120 си палих цигара а с 140 го направлявах с 1 пръст.

Иначе 100с или 120 .... ако имам 100 защо пък, не на 100с ката се слага 120 мотор и после най - спокоино е възможно да се управлява автомобила с вратите напред. 100с е по - лек от 120 но оригиналния му мотор е смешен. Оригиналната скоростна кутия става за драг но за да върви бързо си иска 120 кова те са 1:1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив се носят слухове че тая кола фабрично си вървяла колкото бегачките та и повече smile091 smile091 smile091 и много и допадал сфетофарния тест :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив се носят слухове че тая кола фабрично си вървяла колкото бегачките та и повече smile091 smile091 smile091 и много и допадал сфетофарния тест :)

Един най- накрая да се изкаже баш как си трябва за шкодите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря,за съветите колеги! smile126 smile027 Реших да взимам Стотачката,при първа възможност,като се поосвободи вуйчо ми ,ще ходя до село и ще я видя.Той ми каза,че в гаража има доста работи и ще го разчистваме,ще го подреждаме и ще я изкараме на вън,да я почистим и нея,да я прегледаме и запалим.Ще направя снимки и ще постна в темата,при първа възможност.Много се мераклисах на Шкодето и много се радвам,че вуйчо ми ме изненада така приятно!Смятам,да я прегледаме основно и да видя в какво състояние е към момента и ще започвам със стягането,ще си я пазя като очите си!Разгледах и на другите колеги от клуба Стотачките и ми напълниха душата,поздравления!Найстина сте прави,чудесни автомобилчета са,много са красиви и вадят страхотен вид,направо се влюбих от пръв поглед smile113 smile194 :smt017 За сега ще си стягам и ще се радвам на Стотачката ми,пък по на там,като посъбера допълнително пари ,ще си взема една 120Л,за всекидневно каране,а ретро съкровището ми ще си го пазя и ще си го държа в гаража и редовно ще идвам на срещи с нея,както и по късно с 120-ката.Найстина много се радвам,че ще стане мое Шкодето и ,че намерих такива свестни и отзивчиви хора като вас!Благодаря ви още веднъж! smile027 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сме шкодаджиите взаимно се надъхваме , тука някои ме е снимал на писта " дракон" ,та познаи що не е снимал опелите голфовете и прочиее smile027

012989145.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сме шкодаджиите взаимно се надъхваме , тука някои ме е снимал на писта " дракон" ,та познаи що не е снимал опелите голфовете и прочиее smile027

 

Щот си гадняр и си им накъсал шортичките smile048 Само ме е яд, че не се пуснахме на Междене с теб ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сме шкодаджиите взаимно се надъхваме , тука някои ме е снимал на писта " дракон" ,та познаи що не е снимал опелите голфовете и прочиее smile027

 

Щот си гадняр и си им накъсал шортичките smile048 Само ме е яд, че не се пуснахме на Междене с теб ;(

 

Що бе , аз се пуснах ама бая зор видях ! :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами откъм обезопасеност Шкодата си е жива трагедия просто. Иначе е маневрен автомобил, със слаб двигател и добри спирачки, който не те предразполага да го юркаш, а да го караш с неголеми скорости с кеф и екстремните ситуации са сравнително редки.
С това не мога да се съглася!Слаб двигател и СЛАБИ спирачки.

От няколкото тежки катастрофи с 120-ката сме се отървавали само с уплаха!

За зимата е чуден!Минава отвсякъде.Особено ако има 30 кила в багажника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако има 30 кила в багажника!

и най-вече ако отзад и е напъхан един 136, а отпред в багажника е 120ковия както беше при мен два месеца :smt017

направо няма да повярваш как залепва на асфалта и при 160 не си и помисля да ти избяга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Много ви благодаря,за съветите колеги! smile126 smile027 Реших да взимам Стотачката,при първа възможност,като се поосвободи вуйчо ми ,ще ходя до село и ще я видя.Той ми каза,че в гаража има доста работи и ще го разчистваме,ще го подреждаме и ще я изкараме на вън,да я почистим и нея,да я прегледаме и запалим.Ще направя снимки и ще постна в темата,при първа възможност.Много се мераклисах на Шкодето и много се радвам,че вуйчо ми ме изненада така приятно!Смятам,да я прегледаме основно и да видя в какво състояние е към момента и ще започвам със стягането,ще си я пазя като очите си!Разгледах и на другите колеги от клуба Стотачките и ми напълниха душата,поздравления!Найстина сте прави,чудесни автомобилчета са,много са красиви и вадят страхотен вид,направо се влюбих от пръв поглед smile113 smile194 :smt017 За сега ще си стягам и ще се радвам на Стотачката ми,пък по на там,като посъбера допълнително пари ,ще си взема една 120Л,за всекидневно каране,а ретро съкровището ми ще си го пазя и ще си го държа в гаража и редовно ще идвам на срещи с нея,както и по късно с 120-ката.Найстина много се радвам,че ще стане мое Шкодето и ,че намерих такива свестни и отзивчиви хора като вас!Благодаря ви още веднъж! smile027 smile126

 

А междувременно гаража свободен ли ще е? Сериозно питам, търся си гараж за под наем! Виж тук!http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=16151

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата само че е 1975г. , но е със старите номера и си я пазя като реликва.

Ако купето ти е ОК за двигател не мисли. На тази кола може да се сложи всякъкв мотор. Най добрият вариант е от Лада 1500 или1600. Щом си от София мога да ти помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мотор от Лада е най-лошото нещо,което можеш да сложиш на Шкодата...виж Фав-че е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мотор от Лада е най-лошото нещо,което можеш да сложиш на Шкодата...виж Фав-че е друга работа.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.