Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Годишен преглед в събота- къде?


gogomil

Recommended Posts

Привет, днес ми изтича годишният преглед, някой знае ли къде може да се мине в София в събота?

ГТП може да минеш във ВИП Сервиз в Младост. Намира се на самото кръстовище на булевардите Александър Малинов и Андрей Сахаров срещу бензиностанцията на Темпо Петрол. Работят и в събота.

http://bizdnes.com/company/217/%20%D0%9 ... 0%9E%D0%94

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледнах за вип сервиза- еми по лоши отзиви в нета не съм чел по никакъв повод...

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледнах за вип сервиза- еми по лоши отзиви в нета не съм чел по никакъв повод...

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=5

Големия ми син прекара там тойотата преди няколко дена - 35 кинта и нямаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали все пак говориш за минаване на ГТП, а не за ремонт на колата! Ако трябва да й се прави ремонт не ти ги препоръчвам, наистина не са най-добрия вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може прегледа да ти изтича на 2/10 - може на 30/9 или на 31/10 ;)

Може, може! Отзад на талончето, нали пише дата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че на стикера на стъклото няма число от чесеца, а само месец и година, не значи, че ГТП важи до края на месеца.

В талончето си е написан точният ден, до който важи прегледа (след този ден - АКТ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може прегледа да ти изтича на 2/10 - може на 30/9 или на 31/10 ;)

Може, може! Отзад на талончето, нали пише дата !

Тази дата забележи че е датата, когато си минал преглед, а прегледа ти важи до последния ден от месеца, на който е перфорацията. Прочети внимателно на талончето какво пише :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Под моста на "Захарна фабрика". Като тръгнеш от бившия техникум " Вилхем Пик", сега "Хенри Форд", към гара Захарна фабрика се пада отляво точно под самия мост. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в едно такова като огромно хале, минавал съм там да си мия колата в неделя, но не съм сигурен дали бачкат в неделя. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)

 

Минах ГТП в Перник, тъй като там си намерих място, където ми потвърдиха, че работят. Аз ходих и вчера към обяд, обаче системата за прегледи беше изключена централно и никъде не можеш да минеш преглед. Не ми се беше случвало досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е малко приключила, но все пак ако някой има нужда за съботен преглед в този район:

бул. Тодор Каблешков 49. Хората са много готини, работят и в Събота до някое си време.

 

 

Тази дата забележи че е датата, когато си минал преглед, а прегледа ти важи до последния ден от месеца, на който е перфорацията. Прочети внимателно на талончето какво пише :idea:

Колега, аз не знам дали има различни "модели" картончета, но на моето пише следното:

Техническия преглед е извъшен на 24.10.2014г.

Подлежи на технически преглед до: 24.10.2015г.

Аз това не го тълкувам като до края на 10ти месец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е малко приключила, но все пак ако някой има нужда за съботен преглед в този район:

бул. Тодор Каблешков 49. Хората са много готини, работят и в Събота до някое си време.

 

 

Колега, аз не знам дали има различни "модели" картончета, но на моето пише следното:

Техническия преглед е извъшен на 24.10.2014г.

Подлежи на технически преглед до: 24.10.2015г.

Аз това не го тълкувам като до края на 10ти месец...

 

Присъединявам се към горното мнение.

 

Първо, и аз имам много положителни впечатления от пункта на бул. Тодор Каблешков 49 в София (това е между Дойран и бул. България). Имат си и магазинче да ти сменят дребни работи като крушки, ако се налага. Проблемът е, че в събота работят само до обяд (не помня дали до 13.00).

 

Второ, срокът за годишния технически преглед е до датата, когато се навършва 1 година от предишния преглед. Перфорацията на стикера малко заблуждава, но няма и как с перфорация да се укаже точна дата (както при ГО е). Но в талончето, което получаваш след прегледа, ясно пише крайната дата за следващия преглед.

 

Ето цитата от Наредба №32 от 2011 година:

Чл. 29. (1) Пътните превозни средства подлежат на периодичен преглед за проверка на техническата им изправност, както следва:

1.  леките  автомобили  се  представят  на  периодичен  преглед  за  първи  път  преди изтичане на третата година от първоначалната им регистрация като нови, за втори път - преди  изтичане  на  две  години  от  първия  преглед,  след  което  прегледите  се  извършват всяка година преди изтичане на една година от предходния преглед;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и стикера за ГО на практика няма точна дата, а има перфорация за третина от месеца. В общи линии с тия стикери само се занимаваме да ги лепим и сваляме, ама това е друга тема.

Иначе се сетих за една комична ситуация от миналата година. Купуваме 3 еднакви чисто нови коли във фирмата. Естествено колите се взимат N1. Минава известно време и гледам, че техническия преглед изтича. И се почва едно суетене " Кой се осра като ги регистрира, кой е проспал нещо, как така на нова кола пък техническия не е за три години ". Абе яко киселеехме. Отиваме с една от колите до въпросния пункт за ГТП. Там ни подсещат, че колите са N1, сиреч товарни и подлежат всяка година на преглед, без значение дали са нови или не =) Също така, мисля, че прегледа на товарен автомобил беше 10-15 лв. по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук работят и в събота и неделя:

 

Пунктът за технически прегледи работи всеки делничен ден от 8:30 до 17:00ч, а в събота и неделя от 09:00 до 16:30ч.

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в МОЛ БЪЛГАРИЯ има ГТП и събота и неделя и е до 22 часа май вечер. Аз съм го пробвал. Оставяш си колата при тях . Правиш един лек мол и ти звънкат да си я вземеш :) Много е удобно :) и бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под моста на "Захарна фабрика" мисля, че не работят в момента, тъй като правят ремонт на моста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.