Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервизен преглед 60 000 км при О2 - какво се проверява?


kalata

Recommended Posts

Привет колеги.

 

В близките дни ще посетя Еуратек за поредния сервизен преглед - 60 000 км

 

Зачетох се в книжката какво се инспектира/проверява/сменя при тези километри и не ми станаха ясни всички неща - предвид интересния изказ в книжката... знаете - превода е уникален на места...

 

Ще изброя няколко неща и ще ви помоля ако нещо съм пропуснал да го добавите...

 

1. DSG - смяна на масло и филтъра

 

2. смяна моторно масло + филтър

 

3. смяна горивен филтър

 

4. смяна спирачна течност

 

5. смяна въздушен филтър и филтър купе

 

Инспектира се / проверява се:

 

- акумулатор

- антифриз

- окачване

- моторен отсек

- спирачна система

- какво друго още?

 

Първи въпрос, който ми изскочи - кога се подменят подгревните свещи?

 

благодаря предварително за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се разбира като има изгоряла?
Kaто подгрява много време или като не запалиш ще разбереш!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Малко отчет - прегледа + смяната на разните консумативи мина успешно.

 

Свещите наистина не може да се каже кога ще "сдадат багажа"... като умре някоя ще се разбере... надявам се скоро да не се разбере :)

 

Чавдар, благодаря - списъка е много подробен (не че го разбрах целия, предвид че съм учил само една година руски :D )

 

Надявам се специалистите да са погледнали поне най-важните неща... или дори и да не са ги погледнали се надявам, че Окти е достатъчно здрава кола и все още няма какво да и се проверява...

 

Апропо, бях ги помолил да погледнат по-обстойно окачването - предвид "перфектната" пътна настилка в София - и отговора беше: "Всичко е екстра"

 

Някой от вас колеги има ли наблюдение върху окачването на О2 - тампони, биалетки и др. колко издържат? Някой сменял ли е вече нещо? Не мога да преценя дали моята потропва повече от преди - нали е помпа-дюза-трака-трака :D както беше написал преди време bega4kata smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно потропването колега,моята е Октавия 02-2007г.-1,9 ТДИ на 55000 км.и на 2 пъти ходих на предница в ЕТ.Първия път на 35000км. смениха предни тампони на носачите и сега преди два дни на 55000км.смениха и задните тампони на носачите.И в двата случая имаше леко потропване при малки дупки и неравности.Смея да твърдя че съм пазил колата от дупки и лоши пътища както никоя друга кола и въпреки това за този малък пробег тропането е налице.Приятел от сервиза на ЕТ ми каза че в сравнение с Октавия 01 окачването на 02 е по-слабо.Моето наблюдение е същото понеже до скоро карах 01.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързото включване колега.

 

И аз се притеснявам, че може би има леко потропване вече... то при тия кратери по улиците... а и аз също си я пазя много...

 

А бодрия отчет - "екстра си е" - малко ме наведе на мисълта, че не са проверили изобщо... дано не съм прав...

 

Къде да отида (при кого) за да я "чуят" и да дадат съвет... дали има нещо за смяна...

 

В Казанлък обаче не ме пращайте smile021

 

Майтапче smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, малко прекалявате!

Мойта е на 65хил.,карана основно градско и то в дупките на София и вози по-меко и комфортно,откакто беше нова!

Естествено,че няма да ви върнат в сервиза,след като отивате и казвате,че нещо потропва!Естествено,че ще ви вземат парите!

Пасата ми е на 140хил.км и си е с оригиналното окачване и въпреки че имам забележки,от сервиза в който го подържам ,ми казват да не бързам със смените по окачването!

Така че,колеги,по-спокойно! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ела във Варна да те успокоя че ти няма нищо на колата-както направих с Казанлъкчани smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, малко прекалявате!...

...Така че,колеги,по-спокойно! smile159

 

Аз не съм се притеснил чак толкова, но не съм специалист и не мога да преценя дали потропва или не...

 

Колега, твоето мнение ме успокои много... но пък виж какво написа колегата klarnetko - вече 2 пъти предница :?

 

 

ела във Варна да те успокоя че ти няма нищо на колата-както направих с Казанлъкчани smile048

 

Ако имам пътуване към Варна с моята Октавия е повече от ясно, че ще се видим... жалко, че онзи път се разминахме smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак казвам,тропането го чувах и в двата случая.колата е гаранционна и ми смениха тампоните безплатно.след смяната всичко заспа и колата е като нова.до преди година карах 01 и за 200 000км.пробег само в БГ съм сменил 4 тампона на предницата+биалетки.Май наистина ще се окаже по-здрава 01.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какви пари е сервиза на 60 000км. че се чудя дали да ходя или да си сменя масото и филтрите другаде ?

 

Привет,

при мен беше повечко, че имаше смяна на масло в скоростната кутия и други дребни неща.

 

Утре ще погледна фактурата и ще ти напиша точните цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за колко време ти извършиха сервиза? В рамките на деня или трябваше да остане? Все пак са доста неща на 60к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се разтропа на към 30 000 км.

Каране София/извънградско 70/30.

Смениха ми някакъв тампон по предницата.

Сега съм на 44 000 и други проблеми не съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какви пари е сервиза на 60 000км. че се чудя дали да ходя или да си сменя масото и филтрите другаде ?

 

А за колко време ти извършиха сервиза? В рамките на деня или трябваше да остане? Все пак са доста неща на 60к.

 

Извинявам се за забавения отговор, но като намеря време вечер да погледна форума и стигна до тази ми тема и се сещам, че сметката е долу в колата и ме домързява да ида да я взема... та сега я взех и всичко ще си кажа :D

 

Ще напиша цените без ДДС, че така са дадени във фактурата и не ми се събира излишно - вие ще си го сметнете.

 

масло кастрол 3,8 л за общо 76 лв

маслен филтър - 12,16 лв

горивен филтър - 42,96 лв

масло скоростна кутия - 6 л за общо 207,42 лв

филтър скоростна кутия - 19,10 лв

спирачна течност - 8 лв

 

труд:

приемчик 60 000 км - 5,40 лв

монтьор 60 000 км - 43,20 лв

сервизен инженер 60 000 км - 13,50 лв

масло и масле филтър смяна - 13,50 лв

горивен филтър смяна - 12,15 лв

спирачна течност смяна - 37,80 лв

смяна масло и филтър скоростна кутия - 67,50 лв

 

 

Процедурите не са отнели кой знае колко време - закарах колата около 10 ч... докато я приемат мина малко време... казаха, че ще я оставят малко да изстине (заради маслото в скоростите) преди да я почнат... и в 15 ч ми звъннаха че е готова

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е подходящата тема, но случайно някой да има идея колко струва смяна на ангренажен комплект, водна помпа, аксесоарен ремък + ролки на 1.9TDI? Като части и труд в ЕТ ме интересува, защото един любезен господин по телефона ми говореше с цифри на килограм без нищо конкретно smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...защото един любезен господин по телефона ми говореше с цифри на килограм без нищо конкретно smile011

 

Споко колега - те винаги така си говорят - еди кое си е около еди колко си пари, другото - към еди колко си... но ако трябва да съм честен след това сметката е много близка до предварително сборуваната "на килограм"

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи тва само не ми е ясно за какво е:

 

монтьор 60 000 км - 43,20 лв

 

след като за всяка операция са ти взели отдело пари....

 

Този монтьор би трябвало да инспектира всичко онова, което трябва да се инспектира на 60 000км:

 

акумулатор, антифриз, окачване, моторен отсек, спирачна система и всички онези знайни и незнайни работи за инспектиране, които chavdarlk е описал на предната страница.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.