Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси относно емблемите над страничните мигачи


geordie

Recommended Posts

Здравейте.

В търсене съм да закупя Fabia Combi I.

Сблъсках се обаче със следния проблем - не мога да разбера до кога точно се слагат черните елипсовидни емблеми за мофификацията (примерно Elegance, Classic...) над страничните предни мигачи на Фабия? Така като гледам е до 2002 год, но кога по-точно? Понеже съм гледал Фабии от декември 2002 с такива емблемки, и такива без емблеми от юли 2002?! Някои мамят или аз съм в грешка?! :-k

Просто се съмнявам за една дали не е блъскана странично, да е добре оправена и затова да няма.

И друго - някой ще може ли да ми даде линк с информация (оборудване) относно модификациите на Фабия Комби 1? Че търсих, но уви, ударих на камък... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се съмнявам за една дали не е блъскана странично, да е добре оправена и затова да няма.

И друго - някой ще може ли да ми даде линк с информация (оборудване) относно модификациите на Фабия Комби 1? Че търсих, но уви, ударих на камък... :-k

 

Има уредчeта за установяване дали има пребоядисвани детайли по автомобила и за определяне колко голяма е била щетата (дали само надиране или удар).

 

Аз си купих такова преди да затърся кола и ми беше супер помощник а и веднага ми смъкваха цените като им покажа, че нещо е пребоядисвано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има уредчeта за установяване дали има пребоядисвани детайли по автомобила...

Направо ми вкара "бръмбър в главата"! smile035 Това е добра идея, ще потърся такъв дебеломер за боя от някой познат по фирмите за бои или метали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се казва такъв уред? Къде може да се намери?

поздрав.

http://www.inlab-bg.com/subpage_Offers_debavt.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако детайла е така добре изпипан че да показва "От 100 до 200 µm - Оригинално фабрично лаково покритие" как ще познаеш дали е имала удар или не? или ако е имала катстрофа и всичко е сменено с нови чаркове например нови калници, брони и прочее а е с изкривявания по рамата? нещо не ми е ясно- идеята на уреда е заяжадай се с продавача да ти свали от цената да кажем... продавача ти казва чао и идва друг купувач без дебеломер който си я купува колата...все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Ами ако детайла е така добре изпипан че да показва "От 100 до 200 µm - Оригинално фабрично лаково покритие" как ще познаеш дали е имала удар или не?

 

Не е възможно ;) имам братовчед който има сервиз с модерна техника за пребоядисване и питах - те също работят с такива там за (само)контрол. Веднъж смъкне ли се оригиналната боя, никога повече не е възможно да се запази абсолютно същата дебелина... става дума за микрометри... 100 микрометъра е дебелината на 5 човешки косъма слепени един до друг... ;)

 

Моите 2 врати са пребоядисани заради драскотина - като мерих след това показа 260-290. Външно разбира се не личи абсолютно нищо. Всичко останало ми е на 140-160.

 

А ако са сменени частите с нови да.... ама обикновено когато човек сменя частите пак взима от друга кола и пребоядисва ;) не ги купува готови в същия цвят или? :)

 

А за продавачите си прав.... но май нямат такава върволица от клиенти особено в днешно време :) Вече няколко познати са ползвали уреда при покупка на кола и всеки си е спестявал или пари... или лоши изненади след това :)

 

Не знам... на мен ми свърши чудесна работа такова нещо, мога само да препоръчам на всеки, който купува кола на старо :)

 

Успех на колегата (който предполагам отдавна е забравил за проблема... за полседно е писал преди месец ;) )!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш че е невъзможно ще се съглася, все пак доводите ти бяха добри. На мене мисълта ми беше че не е това дали е драскана колата или не е най- същественото щото може удрара да е бил далеч по сериозен от драскане, ама както и да е локуми и тук могат доста да се разтягат :Д А "колегата" и да е забравил си имаме напомнянки.... Успех с фабията и забравящото дистанционно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако детайла е така добре изпипан че да показва "От 100 до 200 µm - Оригинално фабрично лаково покритие" как ще познаеш дали е имала удар или не?

 

Не е възможно ;) имам братовчед който има сервиз с модерна техника за пребоядисване и питах - те също работят с такива там за (само)контрол. Веднъж смъкне ли се оригиналната боя, никога повече не е възможно да се запази абсолютно същата дебелина... става дума за микрометри... 100 микрометъра е дебелината на 5 човешки косъма слепени един до друг... ;)

 

Моите 2 врати са пребоядисани заради драскотина - като мерих след това показа 260-290. Външно разбира се не личи абсолютно нищо. Всичко останало ми е на 140-160.

 

А ако са сменени частите с нови да.... ама обикновено когато човек сменя частите пак взима от друга кола и пребоядисва ;) не ги купува готови в същия цвят или? :)

 

А за продавачите си прав.... но май нямат такава върволица от клиенти особено в днешно време :) Вече няколко познати са ползвали уреда при покупка на кола и всеки си е спестявал или пари... или лоши изненади след това :)

 

Не знам... на мен ми свърши чудесна работа такова нещо, мога само да препоръчам на всеки, който купува кола на старо :)

 

Успех на колегата (който предполагам отдавна е забравил за проблема... за полседно е писал преди месец ;) )!

 

Човешкият косъм е 0,07 милиметра, т.е. 700 микрона. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че сега няма опашки от куповачи!!! Не знам колега за каква цифра си гледал Фабиа, ама е вярно, че много трябва да се пазариш.Наскоро си купих моята Фабия и открх, че продажните цени са много по ниски от тези обявените по сайтовете.Например комби можеш да си намериш за под 5000лв. Мен лично удар не ме притеснява, щото всичко се оправя и няма проблеми. Успех и не бързай!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Човешкият косъм е 0,07 милиметра, т.е. 700 микрона. :D

 

И двамата сгрешихме - не е нито 20 нито 700, а между 60 и 80 микрометра ;) (0,07мм са 70 микрона)

Значи дебелината на оригиналната фабрична автомобилна боя+лак и вс друго принадлежащо над ламарината е около 2 човешки косъма... и се оказва невъзможно за повторение.

 

Успех с фабията и забравящото дистанционно :)

 

smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех на колегата (който предполагам отдавна е забравил за проблема... за полседно е писал преди месец ;) )!

Мерси за пожеланието, понеже "колегата" все още е в период на търсене (и редовно посещава форума!)! ;) Иначе вече си намерих апарат и задължително ще го ползвам по предназначение! ;)

Просто нямам време да пообикаля из България, а в Стара Загора рядко се намира Фабия, да не говоря за Комби (даже в една автокъща ме изгледаха странно, като казах Фабия Комби... след като поясних Шкода, тогава май чичката се направи, че знае за такова "животно").

Тази събота мисля да ида в София, така че ако някой колега е видял някъде читава Фабия Комби 1 (75 или 101 кончета, без значение бензин или дизел), нека драсне за инфо на ЛС. Ще съм му благодарен! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.