Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Педал на газта


Forester

Recommended Posts

Колеги,

педала на газта ми прави мизерии, първия път се ошашках здраво, но като прочетоха грешката в ЕТ и се оказа датчик на педала на газта ми се изясниха нещата. Във форума има още идно оплакване от този чарк - оказало се лош контакт в буксата/щекера.

В един руски сайт видях детайлно как е закрепен педала и къде е връзката с ел. инсталацията на колата. При мен също въпросния конектор прави мизерията, защото като разхлабя педала от единствената видима гайка и разместя малко, проблема изчезва.

В ЕТ естествено казаха смяна на педала, самият той струвал около 150-160 лв. за нова фабия, за стра не можаха да кажат по памет. Аз обаче си мисля че ако го извадя тоз педал и напръскам с контакт спрей конектора нещата ще се оправят. Обаче за да го сваля, трябва да свалям кормило, след него долната кора и става мътна и кървава.

Въпросът ми е ако тръгна да свалям табло не е ли по - добре да сменя педала или да мина с парфюмирането само.

Има ли представа някой колко струва въпросното устройство, дали може да се купи от друг доставчик и на какъв принцип действа - индукционен, съпротивителен.

За всички фабии ли са еднакви педалите на газта или има разлика за отделните двг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Геовете" за газ са еднакви при всички двигатели. Действат на съпротивителен принцип. И не се сваля таблото и кормилния прът за да се смени педала. Можеш първо да пробваш както каза с "парфюмирането"; ако се оправи- ОК радвай се!, но ако не се оправи - ще трябва нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

С парфюмиране не става, ще слагам нов. В ЕТ цената е 181 лв., в един от дилърите Бош 177 лв. и на двете места няма, ще се прави поръчка. Мисля да го сменя в ЕТ за да си поемат гаранцията. Там пък ми искат капаро за педала, все едно че не е за шкода. Днес ще ги боря да минем без капаро. Като свърши всичко пак ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.