Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Накладки О2 - колко още ресурс имат тези на снимките


kalata

Recommended Posts

Той колегата е дал гатънка!

Какви са ви доводите с разликата между автоматик и ръчна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    9

  • kalata

    6

  • micyri

    6

  • bega4kata

    4

Най-много писали в темата

Ей снощи сън не съм спал да чакам отговора на гатанката,и днес ли ще е тъй! Казвай Кала че не издържам. smile044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако погледнете книжките си там пише че на автомата накладките се износват 1/3 по бързо моята е автомат и карам почети агресивни(гас-спирачка)и ме издържат около 30000-40000км но това е моето каране.Бащами има супърб автомат и сменя на 60000 ама човека е на 50г и кара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви питам и аз-и задните ли имат датчик за износване или това се отнася само за предните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята дачик отзад няма но се сменят 2 към 1 и може да ги погленеш нее трудно.даваш на един волканизатор 4лв.демонтирати 2те гуми и гледш.нее много сложно ако искаш може да си спестиш парите сам да си вдигнеш колата на крик и да си свалиш гумите.успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги.

 

Хайде да дръпна завесата и да споделя истината... че като пусна след малко следващата тема и всичко ще лъсне :D

 

Ще се радвам ако и в нея се включите всички smile156

 

Първо ще обобщя и коментирам накратко предположенията дотук:

 

...Като ги гледам тия са си на едни 40к+ км...
5-10к без грижи

 

Принципно се доближаваш... но само при първото предположение... за остатъка предполагам ще е няколко пъти повече ;)

 

Аз залагам на 3500 изминат пробег,а колко ще изкарат? :-k още 5000 км. градско.

 

За съжаление си много далеч от отговора колега - изгаряш :D

 

...а за оставащия ресурс ,поне от снимките на око мисля,че са на половина и вероятно имаш поне още 40-50 000

 

Не си уточнил много добре, но все пак се разбира - оставаш в играта smile035

 

На мен накладките на kalata ми мязат на 30-40 хилядници...

 

Близко си ама има по-близко от теб :smt032

 

...Така че и аз смятам тези да са на около 30-40хил.

 

И ти като Димон - smile009

 

Щом ще правим залози.....Аз казвам 12-13хилки.

 

Доста далеч колега... при спортно каране и с бегачка като твоята може... ама моя шлеп плава спокойно

 

Според мен тези накладки имат още около 30-40к ако не са прегрявани...

 

И ти не си познал колега, т.е. предполагам, че няма да познаеш предвид че прогнозираме... но ще намеря темата след време и ще допиша... и стига с това прегряване... някой може ли да ми обясни как се прегряват накладки и защо после не се изхабяват и не "държат" по думите на някои колеги

 

75 000 km

 

Още не съм ги стигнал тези километри (завесата се вдига леко...) или пък говориш за оставащия ресурс?

 

Може да се направи и второ залагане ... :)
абе вий на първото залагане не казахте кой колко залага,а рожденника даже реши да прави и второ .

 

Хайде тук да поздравя рожденника, че в другата тема забравих smile190

 

Да си жив и здрав... да спреш да чуваш разни нормални за една кола шумове и да спреш да се притесняваш. smile027

 

65 000 smile016

 

Ей го и победителя - почти ама е най-близо... накладките от снимките са от моята кола и са на 60 000км... той Чавдар купата си я беше вдигнал предварително... някой ден ще му връча и реална награда smile027

 

Колеги още веднъж smile126

 

Получи се много приятна дискусия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито на печелифшите другия път пак smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ти се сърдя,бях ти пуснал жокер smile044 ама ти не ме разбра.

 

Е, хайде сега сръдни... хич не съм разбрал за жокер... а поясни бързо :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с тия накладки ще изкараш до 120хил.!

Явно караш основно извънградско,или пък DSG-то помага? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все се каня ама ме мъзи ,да споделя нещо

според моите наблюдения върху моята кола-задните и предните ми накладки от завода са различна марка!

Прави ми впечатление че спирачното усилие на задните не е съобразено както трябва съотнесено към факта че е с различни накладки окомплектована колата.По ясно казано-ЗАДНИТЕ TRW СА ЗНАЧИТЕЛНО ПО МЕКИ И ЗАДНИТЕ КОЛЕЛА ХВАЩАТ-СПИРАЧНОТО ИМ УСИЛИЕ Е ПО-ГОЛЯМО ОТКОЛКОТО НА ПРЕДНИТЕ.Забелязъл съм още в началото,че от задните накладки излиза повеце феродов прах.Задните ми джанти се цапат двойно повеце от предните.Като спирам-задницата ме е подвеждала и друг път.Като я взема от Автотрейд-първата ми работа ще е да си сменя задните накладки/с по-твърди такива/ Ще огледам и предните за по меки ако пак се поднася задницата при по интензивно спиране с едновременно завиване на волана :!: Ако трябва и още ще сваля задницата....щото нещо взе да не ме кефи тая кола-не ми се кара със страх ](*,) Със спирачка с висока скорост не е добре-поднася защото спирачното усилие е голямо отзад!Има нещо сгрешено което ще се опитам да поправя.ИНАЧЕ КОЛАТА Е МНООООГО СТАБИЛНА В ЗАВОЙ-ЗАМО ДА НЕ СПИРАШ ОБАЧЕ.Ако нищо не стане :-k ще я продам и ще си купя голф или фабия.Задницата да е по лека.Не е замене тоя кораб

или защото отзад всичко е плаващо кашкавалено на тампони....не е добре мамка му-задницата и тежи :-k на голфа може и да е добре така окачено колелото...ама на октито нещо омеква....пък на пасата направо не знам-щото е същото

абе направи я на цял мост,защо трябва да е с хиляда носача и тампона-комфор smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Самуйле, ти сега претенции. smile004

С еднакви накладки искаш да излиза.Знаеш ли колко им е трудно на Шкода така.

Моята Фабия -крушките и от завода бяха различни на дългите:

-лява Осрам Н7

-дясна Филипс Н7

 

Мигачите като ги сменях крушките на едната Germany,на дургата Chech Rep. пишеше.

 

Скоро ще сменям и задните накладки и ще ти кажа.

Предните ми бяха Феродо...

 

Сега,кото имали,това сложили! smile168

(ако ще сменяш колата-ще направим бартер :smt030 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с тия накладки ще изкараш до 120хил.!

Явно караш основно извънградско,или пък DSG-то помага? :-k

 

Според мен помага. Като пуснеш газта и колата вече почва да спира, още преди да си натиснал педала на спирачката.

 

Моята окти е на 86000 км и накладките са наполовина изтрити и са оригиналните, но е карана основно извънградско в Германия. Според мен ще ми изкарат без проблем до 100к км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все се каня ама ме мъзи ,да споделя нещо

според моите наблюдения върху моята кола-задните и предните ми накладки от завода са различна марка!

Прави ми впечатление че спирачното усилие на задните не е съобразено както трябва съотнесено към факта че е с различни накладки окомплектована колата.По ясно казано-ЗАДНИТЕ TRW СА ЗНАЧИТЕЛНО ПО МЕКИ И ЗАДНИТЕ КОЛЕЛА ХВАЩАТ-СПИРАЧНОТО ИМ УСИЛИЕ Е ПО-ГОЛЯМО ОТКОЛКОТО НА ПРЕДНИТЕ.Забелязъл съм още в началото,че от задните накладки излиза повеце феродов прах.Задните ми джанти се цапат двойно повеце от предните.Като спирам-задницата ме е подвеждала и друг път.Като я взема от Автотрейд-първата ми работа ще е да си сменя задните накладки/с по-твърди такива/ Ще огледам и предните за по меки ако пак се поднася задницата при по интензивно спиране с едновременно завиване на волана :!: Ако трябва и още ще сваля задницата....щото нещо взе да не ме кефи тая кола-не ми се кара със страх ](*,) Със спирачка с висока скорост не е добре-поднася защото спирачното усилие е голямо отзад!Има нещо сгрешено което ще се опитам да поправя.ИНАЧЕ КОЛАТА Е МНООООГО СТАБИЛНА В ЗАВОЙ-ЗАМО ДА НЕ СПИРАШ ОБАЧЕ.Ако нищо не стане :-k ще я продам и ще си купя голф или фабия.Задницата да е по лека.Не е замене тоя кораб

или защото отзад всичко е плаващо кашкавалено на тампони....не е добре мамка му-задницата и тежи :-k на голфа може и да е добре така окачено колелото...ама на октито нещо омеква....пък на пасата направо не знам-щото е същото

абе направи я на цял мост,защо трябва да е с хиляда носача и тампона-комфор smile175

Сами ,ти нещо да не си си внушил че с тази кола не ти върви.Онзи ден нали ти казах нещо. smile162 Гледай напред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наро4но карах днес 1 голф5 по екстремхо-същия кащкавал е от3ад

оба4е задните не хващат повече от предните

така 1е имам надежда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гуми "Ласа" :smt018 ,патил съм от тях.Едно време като карах бус пежо боксер карахме Варна-София-Варна по разписание,и като закъснеем......................газ до дупка,няма лято,няма зима.

По-голям боклук от тях няма.

Сами верно ли си с ласа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наро4но карах днес 1 голф5 по екстремхо-същия кащкавал е от3ад

оба4е задните не хващат повече от предните

така 1е имам надежда

 

Интересно ми е Голфа и Октито с какво возило ги сравняваш?

 

По темата - и мойте накладки са в същото състояние, а аз определено обичам да използвам "моторната спирачка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... накладките от снимките са от моята кола и са на 60 000км... той Чавдар купата си я беше вдигнал предварително... някой ден ще му връча и реална награда smile027

...

 

Аз на 60к смених мойте! Ти тая кола освен извънградско караш ли я изобщо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% ne e ot гумите

като сцепление с пътя гумите са отлични!Провеждал съм експерименти с други марки гуми-ЗАЩОТО ИМАМ МАЛКО ПРОБЛЕМИ С ТЕЗИ 430 Nm САМО НА ПРЕДНИТЕ КОЛЕЛА НА помпа дюза мотор-така че наистина Ласата са отлични като сцепление-не ми е проблем да си купя други,но мисля че е безсмилено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с тия накладки ще изкараш до 120хил.!

Явно караш основно извънградско,или пък DSG-то помага? :-k

 

Според мен помага. Като пуснеш газта и колата вече почва да спира, още преди да си натиснал педала на спирачката...

 

Като гледам наистина ще изкарам поне до 100 000км ;)

 

Както написа и колегата evin - DSG наистина е "виновна" за цялата работа... като отпуснеш газта двигателя осезаемо спира инерцията и убива скоростта...

 

 

...Ти тая кола освен извънградско караш ли я изобщо?

 

Карам си я разбира се - даже напоследък е много повече градско, отколкото извънградско... като съотношение градско/извън е може би 60/40 или дори повече за градското.

 

Както написах и преди - тая кола си е за спокойно плаване...

 

 

Добре си се ориентирал smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.