Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Накладки О2 - колко още ресурс имат тези на снимките


kalata

Recommended Posts

Привет колеги.

 

Според вас колко още ресурс имат накладките от снимките по-долу и кога ще се наложи да се подменят.

 

(по-късно ще споделя на колко километри са - да видим дали ще се изненадате)

 

Благодаря предварително на всички включили се.

post-1836-138453118295_thumb.jpg

post-1836-138453118298_thumb.jpg

post-1836-138453118303_thumb.jpg

post-1836-138453118309_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    9

  • kalata

    6

  • micyri

    6

  • bega4kata

    4

Най-много писали в темата

мойте на 70 000 са на половина

Е ама ти караш много спокойно,"тежкарски",то такава кола как да се кара я? smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си имат датчик, ще се обади когато му дойде времето smile001 .

 

Като останат около 2 мм феродо... това едно другарче ми го сподели... дето е угрижено напоследък ама ще му мине smile027

 

Сега отговори на въпросите подред - esto, на първите две снимки са задните, на другите - предните накладки (написах го в коментара към снимките, но може вече да си уморен и да не си видял) Според мен са еднакво износени - не си личи много добре от снимките. Даже ако сте виждали отблизо накладката - от двете страни има по едно скосяване - това скосяване още си личи, т.е. незнам като чисто нова колко е било, но и сега си го има (оградил съм го с червено на снимките по-долу)

 

Ще изчакам още малко с издаването на километрите - да има повече предположения и интрига :D

post-1836-138453118521_thumb.jpg

post-1836-138453118525_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, но мойте са на 85 хилки задните и са на малко под половината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(написах го в коментара към снимките, но може вече да си уморен и да не си видял)
сори нещо не съм догледал

 

а за оставащия ресурс ,поне от снимките на око мисля,че са на половина и вероятно имаш поне още 40-50 000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие как си карате колите бре?!?!? Аз мойте ги смених на 60к (по спомен) и на 90 вече са на 1/2!

Като ги гледам тия са си на едни 40к+ км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие как си карате колите бре?!?!? Аз мойте ги смених на 60к (по спомен) и на 90 вече са на 1/2!

 

ми като са ти сложили газ,за кво да натискаш спирачката smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са прегрявани, могат дълго да продължат да изглеждат така, без значение от пробега. само дето толкова и ще спират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте ги смених на 50 000км. и бяха на около 30-40%.

Така че и аз смятам тези да са на около 30-40хил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тези накладки имат още около 30-40к ако не са прегрявани. В ръководството пише че и предните и задните накладки трябва да се сменят когато деболината на феродото е 2-3 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от стила на каране. Може да са на 2000 км, а може и да са на 40000 км.

 

Може и да са на 2000 км , ама не са ... След като съм чел постовете на kalata доста време , макар че не го познавам лично прави впечатление на улегнал тип :D . Следователно не е от тези - ГАЗ-СПИРАЧКА !!! Но трябва да се вземе под внимание , че колата е автоматик , макар че DSG . :D:D:D

А за възрастта на kalata ми се струва , че е към 30-така !... Дали съм прав !!! :)

 

 

п.п. Дебелината на накладките на предните дискове е обратно пропорционална на изминатите километри и право пропорционална на възрастта на Водача !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са прегрявани, могат дълго да продължат да изглеждат така, без значение от пробега. само дето толкова и ще спират...

 

Ти пък колега... много добре си спират... прегряването отпада в моя случай.

 

предлагам да направим и малко залози smile091

 

Ами хайде - тя темата се разрастнала... виждам, че събудих интереса ви...

 

(така или иначе дотук няма познали... или поне достатъчно близко) ;)

 

След като съм чел постовете на kalata доста време , макар че не го познавам лично прави впечатление на улегнал тип :D . Следователно не е от тези - ГАЗ-СПИРАЧКА !!! Но трябва да се вземе под внимание , че колата е автоматик , макар че DSG . :D:D:D

А за възрастта на kalata ми се струва , че е към 30-така !... Дали съм прав !!! :)

 

Ей Димон, ама много добре ме описа - при все, че не се познаваме. А и годините ги уцели съвсем точно smile027

 

Каква ти газ-спирачка... тази кола е за спокойно плаване... (аз за по-динамично каране си имам една друга ;) )

 

Както каза и колегата micyri - тая кола се кара "тежкарската"... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз казвам да кара докато му светне лампата а ако нему светне ще разбере по много други начини например като почнат да прискърцват леко при почети спрял автомобил.иначе колега доста имаш да караш така като ги гледам почети си изтрил ръбчето това са над половината ама за каране зависи дали колатати е автоматик или ръчка как караш.ако караш на газ спирачка може да те изкарат даже и по малко от 5000 ако караш спокоино малеее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.