Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Счупена диафрагма на притискателния диск на съединителя???


lent

Recommended Posts

Здравейте!Вчера един приятел шкода-маниак ми се "похвали",че както си карал 105-ицата при смяна на предавка нещо "изчаткало",педала на съединителя станал много мек и колата загубила ход.Едвам успял да се прибере до тях на 1-ва предавка!Махнал пластмасовата капачка над работния цилиндър на съединителя и през дупката към съединителя видял че 4-5 палчета от диафрагмата са счупени,а останалите са огънати навътре :smt0344 .Аз знам че той кара много внимателно и изключвам вероятността да е тормозил колата...Имате ли идеи от какво може да е станало така?

Да допълня,че притискателя го е сменял преди 2-3 години,като е преминал от 180 на 190мм. комплект.На година да има неповече от 4-5000км пробег.Дали е възможно самия притискател да е некачествен?И на последно място,но не и по важност,може ли това да има нещо общо със слагането на 5-степенната скоростна кутия преди около 5-6 месеца?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е от умора на материала да се спука диафрагмата- и да гадаеш и да не гадаеш от какво е - за смяна е, пък като се отвори да се види и аксиалния лагер. Ако той не е наред значи е станал причина за това омазване, но ако нищо му няма - явно самата стомана е имала вътрешни напрежения и като е заминал един от палците е отнесъл и другите след него докато се е счупила и периферията. Вече съм патентовал истински аксиален лагер за шкода макларън, може четете в един форум по-нагоре и да го произвеждате :D smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е чупил диска на съединителя (снимка) - даже не беше много стар. Едва ли е бил на повече от 4-5 години (не карам много често), така че вече нищо не може да ме учуди. Може да е бил некачествен. Не отричам, че и аз съм прекалявал с нея понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.