Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем О1


john

Recommended Posts

Автомобилът е Октавия 1.9 TDI 98 г. От няколко седмици имам следния странен проблем- при включване на задна скорост както си работи нормално -двигателя изгасва, все едно изведнъж се задейства някаква защита. След като запяля отново се оправя, а някой път на втория или третия опит.На таблото не свети никаква индикация за проблем.Това се случва само при включване на задна. Случва се веднъж на 4-5 дни след това никакви проблеми.Може ли някой да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не прави късо при даване на задна (имам предвид фаровете за заден)?

 

Иначе проблема е, меко казано, странен.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да застане зад колата и да гледа светлините. При включване на задна ако примигнат/загаснат ясна работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да не ти отделя добре съединителя . Другите скорости не "прехъркват" ли от време на време ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя е ок.Много странно.......Имам чувството, че когато се случи това нещо все едно се задейства имобилайзера-включвам задна и сякаш изключвам двигателя по обичайния начин, с врътване ключа нагоре.Все още не съм проверявал да не дава късо някой от задните светлини.Възможно ли де а нещо софтуерно от борд компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се предавам smile049 Стискам ти палци и като решиш проблема да пишеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Колеги,помагайте! Доста отдавна не ми се беше случвал този проблем, но за съжаление пак се появи скоро.

Аз започвам да се съмнявам, че произтича от таблото или е грешка в борд компютъра.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,помагайте! Доста отдавна не ми се беше случвал този проблем, но за съжаление пак се появи скоро.

Аз започвам да се съмнявам, че произтича от таблото или е грешка в борд компютъра.....

 

Що 'па да не е грешка в борда? :) Колата е отдавнашен модел със стар софтуер, може да ти е заминал някой чип също така, който следи дали си на задна или си на някоя друга предавка, а като го няма колата да се чуди къде си и да гасне по някаква схема - както казваш - имобилайзер да включва...

 

В следствие на грешка в някой контролер същото ще ти се случва - може да му подава команда сякаш си изключил от контакт, например, когато кода е грешен...

Не смея да се бъркам, където не разбирам, но от нещата, които знам за електроники и компютри и софтуер - много е възможно, да... Най-добрият и бърз начин е да откачиш акумулатора за няколко минути/часа - така се чистеха грешки на по-старите коли... :)

Но, по-правилният е да видиш от какво е, защо идва и евентуално, какво друго може да се строши в следствие на това ;)

 

Виж как са светлините, както ти каза колегата, че ако има късо ще става точно така, заради предпазителите на бордовия - ще гаси тока.

 

Всъщност таблото спира ли да свети изобщо, като изгасне двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото се изключва все едно съм завъртял нагоре контактния ключ.

След това като върна ключа и запаля по обичайния начин,се оправя.Случва се на няколко месеца веднъж, но е много изнервящо и дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Повреден клеморед.По точно една от клемите-№15.

Костваше ми много питане и разбира се намиране на подходящ майстор да установи и отстрани проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.