Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

натягане на ръчната


Krokozel

Recommended Posts

Като завъртиш барабана както е с гумата трябва да има инерция за това като регулираш накладките моя съвет е два три пъти натисни спирачката да могат накладките да се наместят хубаво по барабана и тогава завърташ гумата и гледаш инерцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, тук споменавате натягане при барабани, ще ми се да последвам съвета на Самуил, но така и не видях при моите спирачки, които са дискови, как да се натегне жилото. Моля за повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

скоро един приятел си взе Фабия и се оказа, че ръчната никаква я няма. Предишния собственик каза, че е сменял жилата. Погледнахме накладките и изглеждат като нови. Лоста се изтегля до десети зъб и почти не държи. Опитах стягане от вътре от гайката, което почти или направо не подобри ситуацията. А хода на гайката почти свърши.

Започвам да си мисля дали няма някакъв проблем с новите жила (например да са по-дълги). На опън стоят хлабави дори при изтеглен лост на ръчната спирачка. Виждам, че давате съвет за натягане от барабаните, но как става това и дали ще помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

скоро един приятел си взе Фабия и се оказа, че ръчната никаква я няма. Предишния собственик каза, че е сменял жилата. Погледнахме накладките и изглеждат като нови. Лоста се изтегля до десети зъб и почти не държи. Опитах стягане от вътре от гайката, което почти или направо не подобри ситуацията. А хода на гайката почти свърши.

Започвам да си мисля дали няма някакъв проблем с новите жила (например да са по-дълги). На опън стоят хлабави дори при изтеглен лост на ръчната спирачка. Виждам, че давате съвет за натягане от барабаните, но как става това и дали ще помогне?

 

Няколко пъти мисля че се писа досега, че трябва да се регулира ръчната от механизма отзад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Все пак ще намери ли добронамерен колега време, за да каже как се регулира чрез механизма отзад? Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
няма нужда да се свалят барабаните за да се натегне ръчната от барабаните!!!!Даже и гумата няма нужда да се сваля.Само 1 болт и на крик.И 1помощник да ти натисне леко спирачката за да можеш по-лесно да преодолееш зъбците на клина

 

Бегачка ще обясниш ли как точно го правиш тоя номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъркаш с 1 шило през дупката на болта,уцелваш дупката на клина,където се държи пружината,която го опъва и и помагаш надолу и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя Мануал дават настройката на ръчната от механизъма на ръчната спирачка:

http://skoda.workshop-manuals.com/fabia ... php?id=219

 

бъркаш с 1 шило през дупката на болта,уцелваш дупката на клина,където се държи пружината,която го опъва и и помагаш надолу и готово

Това на двете задни гуми ли се прави съответно?

http://skoda.workshop-manuals.com/fabia ... php?id=214

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е са като знам че на другата Фабия трябва да сменям задните накладки , направо ми се плаче с тия драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снайпер като искат да ти вземат само парите ще има драми иначе за 30 мин. един читав майстор може да ги направи добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снайпер като искат да ти вземат само парите ще има драми иначе за 30 мин. един читав майстор може да ги направи добре

 

 

Е то това е "драмата" , че няма читав майстор , всички си мислят че тая работа е като оная работа , то ако няма гяволък някакъв , аз сам ще си ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми подариш рейка?

 

Остава и да ми я подариш здрава , при положение че струва едно кило пари?

 

 

Не че ше дадох 250лв за рециклиране , ама ако настояваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми подариш рейка?

 

Остава и да ми я подариш здрава , при положение че струва едно кило пари?

 

 

Не че ше дадох 250лв за рециклиране , ама ако настояваш...

 

Принципа ми е от форумци пари не взимам /някой хора могат да кажат :) нека си мълчат/ само ако държиш нека говорят.

щом си я направил ОК. аз си метнах от 2-ка трв к-т и другата ми остана ма щом си се оправил ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се , но все пак съм меко казано изненадан от предложението ти. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.