Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ПРОБЛЕМ С КЛИМАТРОНИКА


vladobe

Recommended Posts

Имам следния проблем с климатроника оказва се , че КОМПРЕСОР Е ЗАМИНАЛ попитах от какво може да замине човек който се занимава с това нещо и е един от най добрите да не кажа най добрия в София отговорът му беше , Трудно им свършва живота. Колата беше за смяна на ремъци в сервиза в Стара Загора и изведнъж компресора ми не функционира. За съжаление колата ми е извънгаранционна точно след тази смяна на ремъци. Искам да попитам някой имал ли е следния проблем и как го е решил? Гледах компресора там където минава ремъка през ролката има една част не знам как се казва е различна от стандартната. Компресорите за Октавия са едентични като на VW и Audi A6 бе ми показан и списък и каталог как трябва да изглежда компресорът ми няма нищо общо с това. Ако някой е имал подобен проблем моля помогнете. Започвам да си мисля, че нещо е станало с колата по време на последния и престой в сервиза в град Стара Загора!!! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на мен също не ми работи компресора, но при мен е поради един детчик. Моля те ако сменяш твоят компресор, продай ми датчика който е на него зада пробвам дали ще тръгне моя. Да неби и на твоят да е изгорял някой датчик ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем с климатроника оказва се , че КОМПРЕСОР Е ЗАМИНАЛ попитах от какво може да замине човек който се занимава с това нещо и е един от най добрите да не кажа най добрия в София отговорът му беше , Трудно им свършва живота. Колата беше за смяна на ремъци в сервиза в Стара Загора и изведнъж компресора ми не функционира. За съжаление колата ми е извънгаранционна точно след тази смяна на ремъци. Искам да попитам някой имал ли е следния проблем и как го е решил? Гледах компресора там където минава ремъка през ролката има една част не знам как се казва е различна от стандартната. Компресорите за Октавия са едентични като на VW и Audi A6 бе ми показан и списък и каталог как трябва да изглежда компресорът ми няма нищо общо с това. Ако някой е имал подобен проблем моля помогнете. Започвам да си мисля, че нещо е станало с колата по време на последния и престой в сервиза в град Стара Загора!!! :smt0344

Колега да не са ти сменили компресора.???? Другия вариант е да са изпуснали фреона по някаква причина.Вариантите са много.....Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз четох из някакви форуми, че някакъв датчик по същия начин станало, но да ви кажа климатроника работеше преди да влезне за последен път колата в сервиз. Автомобилът е на 2 години и 8 месеца. Чудя се дали автокаското може да покрие тази щета? Аз ще отида да видя фриона за какво става въпрос и пак ще отида в сервиз на шкода този път тука в София да видя момчетата какво ще ми кажат не искам да я карам другаде защото до сега е обслужвана в Шкода и да не би дами кажат че съм я карал другаде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават такива неща. На моята служена Octavia 1,8FSI -2005г. компресора за климатроника се скапа преди един месец. В сервиза на ЕураТек-София казаха, че не подлежи на ремонт, а трябва да се подмени с нов. Цената на новия компресор е 1500лв. Колата в момента е на 194 хил.км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 90000 км ако това е нормално ще го приема, но не мисля! Има някаква врътка и ще се опитам да я разбера. Днес ходих запазих час за понеделник да я прегледат момчетата. Ще ме принудят да извикам приятел със същата Октавия и да отидем да погледнем неговия компресор и моя компресор и да видим на какво се дължи разликата във вида им! Аз съм готов дори на полиграф да се подложа, че по колата не е сменяно нещо в друг сервиз единствено в сервизи на Шкода е влизала! Може би когато си добър с някой той се качва на главата ти! Може би когато човек помисли, че имаш повечко възможности гледа да те ... глупаво е защото ако имахме такива възможности нямаше да е на изплащане колата а щеше да се плати кеш... бесен съм и ще подам оплакване в понеделник от сервиза в Стара Загора. 1во Няма масло Шел Хеликс което се препоръчва а има някакво си смотано АдоЛАЙН! Имах проблем с темпомата 1 месец не бе поръчана часта и баща ми бе принуден в Пловдив да закара колата! А в Пловдив селдния проблем Тропа ми отзад когато мина през някаква неравност дупка пукнатина по пътя натискам спирачката леко преди да влезна и не тропа " Проверете ми окачването тропа нещо отзад" "Колата е в перфектно състояние" тръгвам същия проблем! Гумите сочат направо волана ми е на криво въобще нямам думи! В Стара Загора моля Пуснете ми чрез компютъра звук на алармата като се заключвва отговор: Няма такава екстра автомобила! Ама как имам познат който има същата и има звук. Той го е слагал допълнително е отговора! Въобще нямам думи адски разочарован съм! А в началото ме навиваха да слагам чип на колата срещу 800 лв !!! Имах чувството, че направо ме натискат да го направя всеки божи път дай да го сложим хубаво е за колата! Натиснаха колата отзад ще я оправим хубаво ми я оправиха боядисват колата и с пластмасите в пеща да изсъхва сега ми е крива задната броня! ама защо така ами аз без да искам я сложих така вътре ако искаш да я оправим ама още една седмица колата да стой тук! Човешко ли е кажете ми! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да пробваш следното: всичкото това

Моята е на 90000 км ако това е нормално ще го приема, но не мисля! Има някаква врътка и ще се опитам да я разбера. Днес ходих запазих час за понеделник да я прегледат момчетата. Ще ме принудят да извикам приятел със същата Октавия и да отидем да погледнем неговия компресор и моя компресор и да видим на какво се дължи разликата във вида им! Аз съм готов дори на полиграф да се подложа, че по колата не е сменяно нещо в друг сервиз единствено в сервизи на Шкода е влизала! Може би когато си добър с някой той се качва на главата ти! Може би когато човек помисли, че имаш повечко възможности гледа да те ... глупаво е защото ако имахме такива възможности нямаше да е на изплащане колата а щеше да се плати кеш... бесен съм и ще подам оплакване в понеделник от сервиза в Стара Загора. 1во Няма масло Шел Хеликс което се препоръчва а има някакво си смотано АдоЛАЙН! Имах проблем с темпомата 1 месец не бе поръчана часта и баща ми бе принуден в Пловдив да закара колата! Тропа ми отзад когато мина през някаква неравност дупка пукнатина по пътя натискам спирачката леко преди да влезна и не тропа " Проверете ми окачването тропа нещо отзад" "Колата е в перфектно състояние" тръгвам същия проблем! Гумите сочат направо волана ми е на криво въобще нямам думи! Пуснете ми чрез компютъра звук на алармата като се заключвва отговор: Няма такава екстра автомобила! Ама как имам познат който има същата и има звук. Той го е слагал допълнително е отговора! Въобще нямам думи адски разочарован съм! А в началото ме навиваха да слагам чип на колата срещу 800 лв !!! Имах чувството, че направо ме натискат да го направя всеки божи път дай да го сложим хубаво е за колата! Натиснаха колата отзад ще я оправим хубаво ми я оправиха боядисват колата и с пластмасите в пеща да изсъхва сега ми е крива задната броня! ама защо така ами аз без да искам я сложих така вътре ако искаш да я оправим ама още една седмица колата да стой тук! Човешко ли е кажете ми! smile175
да вземеш да го изпратиш тук n.nawustanov@skoda-auto.bg. До максимум седем дни ще имаш отговор (да не кажа и по-рано). Тука във форума можем само да цъкаме с език и да се ядосваме заедно с теб. Гарантирам ти, че ще има развитие по въпроса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го изпращам по мейл-а а лично в понеделник ще говоря с човек във Шкода София. Жената, която записва часовете ме насочи към определен господин и каза, че ще ме заведе при него в понеделник. Това е за сега ще Ви кажа развитието по нататъка. Безаварийно шофиране ви пожелавам ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ШКОДА едвали ще ти помогнат освен ако не ти го сменят с нов./В големите сервизи по принцип не са майстори а (гайкаджии) / съвет;търси втора употреба или читав майстор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
В ШКОДА едвали ще ти помогнат освен ако не ти го сменят с нов./В големите сервизи по принцип не са майстори а (гайкаджии) / съвет;търси втора употреба или читав майстор...

 

Не искам да подценявате големите сервизи. Един голям + от мен за Сервиз Шкода Град София! Искам да Благодаря на Директор Направление - инж. Николай Навущанов и приемчик инж. Стефан Христов за обърнатото внимание и съдействие.

 

Компресора беше заменен с чисто нов! Цената бе покрита от завода производител платих единственно за подмяната и зареждането. Нямам повреда по инсталацията на климаторника единствения проблем беше компресора и от там е избил самия той ето защо имах само 100 мг фреон. Благодаря още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.