Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки


jorko-vinoirakia

Recommended Posts

Реших да си купя чистачки Валео от Метро.

Колата е Октавия Тур-2008 г.

Почвам да меря - задната / комби е/ - 34 см.Много маже - ще взема 2 , и резервна ще има.

Меря предната - 53 см. Добре, това ще е размера.

Чакай да премеря и другата отпред - шок и ужас - 47 см.

Помислих и ги разбрах - умишлено те карат да купиш от тях, вместо да купуваш 2 комплекта.

Но по-удобно е да са с еднакви размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволи ми да не се съглася с теб колега. Почти всички коли заводско са си с различни чистачки. Комплектите дето ги продават по магазините са еднакви, усреднени размери, и така ти остава по голяма неизчистена полощ по стъклото. В повечето магазини продават по една чистачка и така си вземаш две точно такива каквито ти трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По думите и съвета на Васко (vasilisa) мога да ти кажа - отиваш на някое ОМВ, чистачките са на брой, по 8 лева едната и ти дават да ги мериш, преди да си ги купиш и пак, според думите на Васко, си заслужават парите. Та и това е решение. Успех.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на Валео има комплект 53и47 в една кутия,а за задна колегите са ти написали варианти всякакви.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... преди 10 години всички чистачки на колите бяха с еднакъв размер за отпред, а сега...

 

Преди 10 години.........аз бях пухкав ерген, живеещ при мама и тати, със сладка работа в Нестле. А ся ко - щастливо задомен и поробен, с детенце-мишленце, принцеса на 8 години, със Шкода пред собствената ми къща и вече не просто пухкав, ми направо дебел, ама пак със сладка работа - щур готвач. :mrgreen:

 

Та....за 10 години...... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чистачките... Верно на почти всички коли в момента са с различна дължина. Миналата година имаше тема за тези от МЕТРО във Варна - доста ги похвалиха - та си взех от там, когато наминах и останах много доволен. Цяла зима, та чак до средата на май месец чистеха перфектно /въпреки че имаше и недоволни колеги от тях/. Та си купих 2 еднакви и дясната малко по-дълга се оказа, но за следващите - ще знам! Така или иначе, ще трябва да купувам нови, защото се оказа, че чистачките са видимо скъп консуматив за някои елементи от обществото и колата ми е осъмнала без тях в едно прекрасно утро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та....за 10 години......

 

Какво ли ще е след още 10 години- 3 малки чистачици - 1 над огледалото, другите 2 - в двата долни ъгъла, за да се виждат добре винетки, застраховки, ТОЛ-такси и др.

Естествено всичките ще са с различни размери smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, зарежи ги евтините боклуци от метро. Купването на чистачки от бензиностанции също не е добра оферта-ненужно скъпи, рядко има компетентен консултатнт и трябва сам да се оправяш.

Има си специализирани магазини за целта.

От моя опит с чистачките за последните години (маниак съм на тема почистено стъкло) мога да споделя следното:

1. евтини малки на метро, китайци и т.н ](*,)

2. алка - от петрол-евтини, чистят добре но...около 2 месеца и после скрибуца е ужасен.

3. бош, шампион (обикновенни туин, класик)- прилично почистване, леко скъпи, не съм фен

4. бош аеротуин-страхотно почистване,безшумни, добра визия, изкарват доста но....ценатааааааааа

5. ац делко - безшарнирни, под цената на горните, но със същите достойнства, това е моят фаворит към момента

6. валео...нищо хубаво не мога да кажа, посредствено почистване, посредствена издръжливост, разскърцаха се и ги изхвърлих, може плюса им е ниската цена (сравнително)

7. оригинални чистачки с логото на производителя на автомобила...нищо особенно, чистят прилично, но са ненужно скъпи за качеството което предлагат, хубавото е че, винаги са с оригиналния размер за конкретния автомобил.

 

Видях преди дни чистачки мишелин и се шокирах, някой използва ли такива...впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И аз да се обадя : Моите са точно на 2 г . Преди правиха плъъъъз - пллъъъз , а сега правят жъъъът и жъъъът!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз да се доизкажа, ей така, по между другото. Миналата неделя бях на Панчарево. Понеже е скапан пътя на детелината при автопазара на Горубляне, реших да се прибера по околовръстното и спрях на ОМВ да заредя и да ми измият красавицата. Спомних си за чистачките, дето Васко(vasilisa) ми ги похвали и отидох да разгледам какво имат. Харесах си една, за 10 лева, в синя опаковка. Какво ми направи впечатление - чистачките са с буквена маркировка съответно за шофьорска, пасажерска и задна, като е упомената и марката и модела автомобил, за който биха паснали. Взех си една, за пасажерското място и съм очарован - чисти невероятно добре.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.