Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дистанционното "забравя"!?


Grace

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

 

От няколко месеца съм собственичка на Шкода 1.9 TDI 101PS и имам няколко проблемчета по колата, единия от които и именно този - когато не я карам 2-3 дни, не мога да я отключа от дистанционното, а трябва да пъхна и завъртя ключа! След това "упражнение" вече отключва безпроблемно и от дистанционното и така до следващия път като поседи 2-3 дни без да се кара.

Почти винаги го прави...

 

На какво се дължи? Решение?

 

Мерси на всички ;) smile145

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Grace

    21

  • Spido Rapido

    5

  • esto

    5

  • ID A

    5

Най-много писали в темата

Не знам,ама снимката е яка!!!Ако може ми я прати в оригинален размер! smile056

 

EDIT:Blackpearl: Ей,Валдооо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да кажа Welcome back при нас и да те похваля за избора. Със здраве да се возите с Фабийка и много да се слушате.

По темата - пробва ли първо да смениш батерийката на дистанционното.

За други идеи ще се включат колегите.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвала да сменя батерията, защото:

 

1. Го прави и при 2те дистанционни

2. Не виждам логика защо да е от батерия, веднъж като откл. механично, може след това още 20 пъти да я откл и закл от дистанционното без всякакъв проблем, но не я ли карам 2-3 дни - се налага отново механично отваряне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е ясно,ама дали палиш нормално като преди?Дали акумулатора е зареден добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,ама снимката е яка!!!Ако може ми я прати в оригинален размер! smile056

 

Аааа искам и аз !!! smile049 :mrgreen:

По темата, може да има някъде и нещо хлабаво ?? някоя клема ? на реното ми така ставаше, келамата на акумулатора (+) беше се разхлабилаи редовно си губеше кода и като отключа ръчно после нема ядове като покарам но секи път го правеше, сутринта отклучвам и цял ден нема ядове и на другата сутрин пак така ;) така че виш да не е от това :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ще погледна, но не ми е правило впечатление... пък и колата беше обслужена, т.е. е бил разкачан и пак закачан акумулатора... но все пак ще погледна.

 

P.s. Радвам се ако ви харесва снимката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааа \:D/ ама така не се вижда много хубаво - ако искаш прати я да направим с Valdo експертна оценка smile021 smile049 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата фабрична ли е или е допълнително монтирана ... ако е фабрична може да проверите лявата машинка дали се движи леко и ако задържа някъде да пробвате с някакъв шпрей (WD-40) да я накиснете , па белким са оправи ... ако е допълнително монтирана може и самата алрма да се шашка и да блокира .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрична е.

Няма как да е от каквато и да е машинка - при натискане на копчетата на дистанционното нищо не се случва - нито мигачите мигат нито колата се откл/закл. - просто няма никаква реакция :) И както казах - след едно механично откл. няма вече никакви проблеми - прави го от раз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след едно механично откл. няма вече никакви проблеми - прави го от раз.

 

ако не палиш двигателя пак ли започва да работи?

 

Да! Въпроса е веднъж да я откл. ръчно. А и при механичното откл. отново си се задейства централното и откл. всички врати. След това и веднага като пробвам - работи дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е през тези няколко дена някой да си играе с копчетата на дистанционното, когато е отдалечено от колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е през тези няколко дена някой да си играе с копчетата на дистанционното, когато е отдалечено от колата?

 

за това не се бях сетил,ако се натискат бутоните на дистанционното когато е извън обхват,после колата не го познава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това може ли да е проблем от ваг кома ?? примерно да има няква грешка която се появява като не се кара 2-3 дена ? а при механично отклучване да се премахва ?? и пак така секи път ? :-k :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това може ли да е проблем от ваг кома ?? примерно да има няква грешка която се появява като не се кара 2-3 дена ? а при механично отклучване да се премахва ?? и пак така секи път ? :-k :idea:

 

Трудно би могъл някой да разбере - все пак първо трябва да влезе в колата :D

 

Иначе няма грешки в паметта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако батерията си е наред дистанционното трябва да се препрограмира към колата за да има разпознаваемост между тях. Друга вероятна причина за проблема ти е и слабичката ти батерия- с нова би трябвало да се оправи. Срещал съм го този проблем с друга кола, не с шкода, но в крайна сметка принципа на действие на алармите е един и същ-смених батерията на ключа с нова и се оправиха нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако батерията си е наред дистанционното трябва да се препрограмира към колата за да има разпознаваемост между тях.

 

ами тя точно това прави като натиска бутона на дистанционното и отключи с ключа.може да се е побъркала алармата и да иска да постои малко без захранване.

откачването на акумулатора за малко понякога прави чудеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок... ще купя тия дни нова батерия, в крайна сметка не е толкова пари и ще пробвам първо така :roll:

Ама пък и на 2-те да са слаби :roll:

Ще видим какъв ще е ефекта :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.