Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с видео драйвер на лаптоп Acer Extensa 5620Z


grigor_bs

Recommended Posts

Здрасти на всички :smt030

така към проблема..

значи имам лаптоп Acer extensa 5620Z

купих го преди 1 година и беше с windows vista (то си работеше с виста)

след време стана бавничак и реших да му сложа Windows XP professional SP3

всичко беше ок, инсталнах всички драйвери и като тръгнах да инсталвам видео драйвера и някаде накрая на инсталацията монитора стана черен смисал показа се 1 бяла чертичка в горният десен ъгъл на монитора на черен екран след 1/2 секунди изгасна монитора

след миг се чува звук (звука когато се сложи ново устройство) и аз чакам чакам и нищо не се случва ..

монитора си стои угаснат

рестартирам лаптопа зарежда всичко, показва се логото на windows, и пак угасва екрана, чува се звука при стартиране на ОС

и това е стои си угаснат

опитах с други версии на драйвера, дърпах от сайта на прозводителя, от сайта на интел и не и не и не всеки път едно и също

моля за помощ

видео картата ми е

Mobile intel GMA X3100

(поне това пише на етикета)

Благодаря предварително smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи програмата Everest и виж какво ти дава за видео картата, както и за целия компютър. Може би ще ти помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го пуснеш в Safe mode. Вероятно ще получиш картина. Тогава ще можеш по подробно да разследваш видеото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускам го в сейф мод ама незнам какво точно да напрая

плс помощ :(

в настройките пише на всички работи

unavailable

(това е при дисплей сетингс и сеттингс адвансед и на адаптер)

а в контрол панел пише че има инсталиран драйвер

аз го махам и пак го инсталвам и пак същия проблем :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С драйвер за Vista не вярвам да стане :? .

Възможно е да не са инсталирани някои драйвери за чипсета...

Виж в Safe Mode дали има хардуер без драйвери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми видях в девайс менеджер там има само

камерата

и

за флоппи

на лаптопа флопи нямам

а камерата ми е USB и си имам дискче кам нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, понеже не съм сигурен какво точно си предприел, препоръчвам ти да свалиш всички драйвери от тук:

http://www.acer.co.uk/acer/service.do;j ... 3713735360

(тези драйвери са за XP proff 32-bit; ако слагаш 64 промени версията на софтуера от линка) и преинсталирай наново. Ще ти отнеме няколко часа, но поне ще си сигурен, че си с правилните драйвери. Дано поне да не се наложи да ползваш външно флопи, защото по-новите компютри не могат да детектнат драйверите на харда заради по-стар windows.

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със 4ГБ оперативна памет няма да стане какъвто и драйвер да слагаш.

Ще се наложи да демонтираш едното слотче памет ,ако искаш видеото да заработи smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със 4ГБ оперативна памет няма да стане какъвто и драйвер да слагаш.

Ще се наложи да демонтираш едното слотче памет ,ако искаш видеото да заработи smile048

RAM 1GB DDR2

това ми е рамта

някви идеи :?: :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със 4ГБ оперативна памет няма да стане какъвто и драйвер да слагаш.

Ще се наложи да демонтираш едното слотче памет ,ако искаш видеото да заработи smile048

Моят е с 4 GB пък няма проблем, нищо че се виждат само 3 ...

Предлагам в Safe Mode да се деинсталира драйвера, и да се пусне като Standard VGA.

Да се рестартира поне веднъж, за да има чисто тръгване, и още един опит с най-актуалните драйвери.

Ако не стане, трябва да пипне специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи оправих го

проблема беше че в книжката на лаптопа пишеше че поддържа само windows xp professional (sp2)

само сервис пак 2, а не сп3 :D

все пак мерси на всички които се опитаха да помогнат smile159 smile152 smile152 smile152 smile152 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто имаш ( и с двете ще работи машината ) , но с 32 бит. няма да можеш да ползваш пълните възможности ... за драйвъра е важна версията на виндоуса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.