Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

семерина на входа на скоростната кутия на фелата


LUCKY

Recommended Posts

Тоз семеринг май немож го намери извън специализираните магазини , та да му търсиш размерите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай направи ги 6 ... комплекта с мехчето :mrgreen:

 

Ема това е за Фаворит :) За фелиция слагаш само семеринг, няма смисъл от маншончета ала бала smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фел след 97г - има само семеринг 14х24/30х10 - 3,00лв

За Фаворит и Фел. до 96г. - маншонче - 1,00лв + семеринг 14х24/30х15 - 3,00лв

Да бъдем по-точни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Моят семеринг не течеше, до момента в който майстора от Ямбол, знаете кой държи магазина на Шкода не рече "да сменя и семеринга, така и така сменяме карето на скоростния лост"-(имах голям луфт на скоростния лост). И оттогава тече повечко. Отидох в сервиз Шкода в Сливен и викам - айде да смените семеринга, че тече. :mrgreen: Те го сменят, ама вече вместо пружинен щифт слагат болт и разпробиват с дрелката. Ямболлията поне го смени с друг щифта, след като го изби. Тече си масло, аз си наливам и така. въпросът ми към Вас, съфорумци е следният:

1.Дали са ми изкривили штока на скоростния вал моите мили майстори(това е валът, който сменя предавките към самата скоростна кутия). Да го поръчвам ли нов и при една евентуална смяна на съединител да го подменя и него? А възможно ли е от прекомерна употреба да се е получила елипса на тоя шток, та семеринга да не уплътнява добре?

2. Ако изтече масло, поради по-сериозен пробив на семеринга, кои зъбчатки ще заминат? Не би ли останало масло в кутията, достатъчно за да не дефектира.

 

Тези въпроси ме мъчат от време на време, ако някой от Вас се е сблъсквал с подобни проблемчета нека сподели. smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и малко да се изкриви не влизат добре скоростите.За да изпуска от семеринга,трабва да е още по изкривен,което е невъзможно.Иначе много лесно се криви,от обикновено желязо е.С една тръба по размер може да си го оправиш.Огледай да не е на язвички от ръжда или други механични повреди.Има предпазен маншон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семеринга се скапва най - вече от мустаците на отвора за щифта , които остават при избиването му и при поставянето новия се нарязва доволно та да протече и за туй преди да се свали стария аз лично почиствам с пиличка около отвора на опашката и самата опашка с водна шкурка , а щифтове има във всеки специализиран магазин за Шкода ( ако нямат баш същата дължина вземаш щифтове за панти и си режеш 2см. ) Ако нямат по магазините из вашия край драсни едно лично на колегите rgc , hdd или Favorit и ще те уредят .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ама при постъпателното движение на штока навън - навътре в скоростната кутия няма досег на отвора, където е бил щифта със семеринга, поне аз така го виждам :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е , ама при поставянето минава над отвора , нарязва се убу , после се остъргва добре от ръждата на шийката и накрая след два - три почва да се лее масалце , а манипулацията с пилата и шкурката отнема има - няма 10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Преди два дни на едно кръстовище едва включих на първа и след500метра спрях, че едва влизаха скоростите. Първото ми смислено действие бе да извадя от багажника едно шише с трансмисионно масло, проврях си ръката и долях 600мл масло. Та от опит вече знам, че от семеринга изтича около 600-700милилитра масло и скоростите не бачкат, както трябва. Погледнах отдолу на канала, едри капки по маншона. Та сега се чудя кой у Ямбола града голяма да ми го подмени тоз маншон, че съм с две леви ръце ли или мързелът ми е в повече. Първо ще си го поръчам семеринга и тогава майстор ще търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.