Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Показания на термометъра


turbobiit

Recommended Posts

Привет.Искам да питам термометъра на борд компа показва външна или вътрешна температура.През лятото при температура на въздуха около 40 градуса борда показваше 28градуса ,колата беше на сянка.Това ме навежда на мисълта че показва температурата вътре в купето.колата е 01.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Къде се намира този термометър, че моя ми се струва че не мери точно/ мери температурата с около 5-10 града по -ниско/ Октавия,1998,1,9 TDI.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се на предната броня. Отвътре на бронята откъм двигателя.

Показанията са му верни само в движение ако е топъл двигателя. Иначе от топлината на двигателя показва повече когато си спрял понеже двигателя излъчва топлина към бронята.

Пробвай в движение дали ще е верен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Показанията са му верни само в движение ако е топъл двигателя. Иначе от топлината на двигателя показва повече .

Пробвай в движение дали ще е верен.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и температурата която показва е като тази дето я дават по новините т.е. на сянка ,на слънце температурата е доста повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На опел вектрата ми се беше счупил термодатчика и висеше под предната броня. Накарах едно от хлапетата във фирмата да го закачи, но не проверих какво е направил. Тръгвам показва горе долу вйрно по едно време гледам ?????? 60 градуса. А то малкия да вземе да го усучи около тръбата на радиатора изходящата. Такива ми ти работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога има доста лаг, докато покаже реалната температура след тръгване, но пък иначе наистина ми е правило впечатление, че по новините мн често казват точно същата, така че като за сензор който има задача да мери темп на движещо се ту на слъне ту на сянка нагорещено тяло е доста акуратен!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място термометъра се лъже най-много от топлия въздух идващ от предния автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grace написа: "Понякога има доста лаг...."

 

Така е, даже си в винаги. Сега се сетих че в упътването на моя модел пише че стойността от термометъра показана на дисплея е с около 5 минути закъснение. Ако показва 25 градуса, това е било на участъка на пътя на който съм бил преди 5 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.