Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Октавия 1,6/75 hp, 97-98 г.


terzo

Recommended Posts

колеги нали по време на криза се купувало нужното му на човек ,та въпроса ми е какви са отзивите за ОКТАВИЯ около 97-98 година с 1,6 мотора /75кончета ,че гледам цените им доста паднали , а ми се иска да скоча в такава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като всички октавий - ОК. Въпроса е да я огледаш добре за удари (т.е. усуквания) и двигателя да е в добро състояние. Останалото по традиция си е здраво на О1... Ааа, за малко да забравя - провери съединителя, че той е слабо място на 1.6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ли малко тежичко това голямо купе за тази малка мощност,не че ще се състезавам ама все пак трябва малко динамика от време на време?То въщност ако е изчислено предавателното число на матора спрямо скоростите не трябва да има проблем както при Рено21 75коня -имах преди 10 години такова и вървеше супер спрямо сегашната ми Нубира която направо неможе да отцепи със 106 кончета на това купе и според много хора ненапасната сходимост спрямо скоростите-110км/ч на 3000-3100оборота??????

 

А и...........минават ми и мисли за ПЕЖО 406-1,6/90коня ,но в разни статий пише да се избягва този "слаб" мотор,а купетата и съответно теглото с това на ОКТАВИЯТА са индентични??? поне на външен вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90 коня не са слаб двигател, верно за :mrgreen: паазена :mrgreen: ОК1 2006 комби дизел говоря, ма нема слабост, има пъргавина и мощност, е, не кат 170 катъра, но нема да се влачиш с 90 коня, вервай ми. Ела на НИМ, ще има тест драйв, по-другата неделя, ако ти е удобно. :smt017

 

Отлични впечатления и от Голф 4 /1,4 /75 коня, 2000 г. като динамика, незнам дали ще ти е от полза. Тука с тест драйва издишам, :mrgreen: колата я продадохме преди близо 4 години.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа колата върви съвсем прилично. И дава добър разход. На дълго може да падне под 6/100, а в Габрово се върти от 7,5 до 9,5 в зависимост от маршрута. Двигателя е доста пъргав за конете си и теглото от 1185 кг. на колицата. За съжаление на последък я караме доста малко, Фабията е всекидневно в движение, преди беше Ладата на нейно място, така и навъртяхме едва 20 000 км за 8 години. Равносметката е кола на 12 г. и 90 000 км. Сигурен съм, че са абсолютно реални. Ако имаш интерес мога да ти я покажа, дори да ти дам да направиш тестдрайв. В петък сутринта ще бъда в София. Ако искаш пиши ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А и...........минават ми и мисли за ПЕЖО 406-1,6/90коня

 

Това са черни мисли ;) Окачването му е под всякаква критика от към здравина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално на 406 ците окачването изобщо не е слабо както е при някои други модели но не знам с кой двигател е под 100 к.к. освен дизеловите. ;)

- С 90 к.с. става, но със 75 и на октавия и на пежо 406 /каквото няма/ - не ти завиждам на динамиката. Аз не бих взел кола със 75 к.с. на купе тон и 200 никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм преди няколко години една 1.6 ама 101 к.с. а наскоро се качих и на една 1.6 75 к.с. щот и на мен ми е мерак за такава. Има разлика между двете естествено но и 75 к.с. се справя прилично. Задъха се горката като закатери Витиня с 4 човека и климатик, ама пък всеки ден ли го правиш това smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.