Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

стрелката за горивото се побърка ?!?


stanley

Recommended Posts

Здравейте,

днес ми се случи нещо доста странно.

Предстоеше ми пътуване и исках да си допълня резервоара с гориво.

 

В момента, в който спрях на бензиностанцията стрелката, показвазваща наполовина пълен резервоар "заби" към ПРАЗНО и светна лампата на таблото за прзен резервоар.

 

Както и да е заредих и тръгнах на път, след няколко минути стрелката започна да играе:ПЪЛНО-ПРАЗНО и лампата за празен резервоар си светеше през целия път.

 

Няколко варианта ми се въртят из главата(откачен поплавък, откачено кабелче от някоя клема...)

 

НЯКАКВА ИДЕЯ НА КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ДЪЛЖИ ТОВА ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някаква представа да имате, как може да се отстрани проблема?

 

P.S. през багажника ли да достигна до резервоара или се намира под задната седалка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще излезе, че някакъв чип в таблото трябва да се презапои.

 

Така решават този проблем в един друг форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,ако намериш решение на проблема,пиши как си го разрешил.Моята също го прави този проблем, но само когато резервоара е пълен над половината,а когато горивото намалее имам чуството че закача някъде поплавъка ,защтото след това като заредя ,стрелката си остава в това положение в което е била и преди.Няколко пъти вадих помпата за да видя всичко ли е наред,но неоткрих нищо нередно.Платката която е на помпата няма никакви счупвания и нарушаване на цялоста им,същото се отнася и за кабелите и контактните пластини които се движат по платката задвижвани от поплавъка ,както и самия поплавък.Погледнах и къде трябва да бъде поплавъка в резервоара(къде е освободено място за него за да се движи свободно),но резултат никакъв.Най вероятно повредата е електрическа ,но немога да си обясня,защо при малко гориво стрелката стой неподвижно,а при резервоар пълен над половината с гориво стрелката откача (като се движи от пълен до празен след това отчита половин резервоар и пак празен и т.н.).Ако някои се е сблъсквал с този проблем и може да даде съвет ще съм му благодарен,но нека да е без мнения,че горивото се люшка в резервоара и че проблема е в това.Предварително благодаря на всички които са взели проблема на сериозно smile126 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е поплавъка.А може и да замасява някъде! Мисля,че на един друг колега ,правеше същите номера.Вижте в търсачката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам... при мен се оказа, че платката с дъгата на бензиномера, незнайно как се е счупила.

 

Понеже не можах сам да си отвия капака на бензиновата помпа, а и поради съмнения, че може да се наложи да се презапоява някакъв елемент на таблото посетих един сервиз на бул.Тодор Александров, който беше препоръчан от един друг форум, в който участвам.

Оказа се, че проблема е механичен и електрониката си е в изправност(за мое щастие).

 

Също така излезе, че проблема с бензиномера е доста често срещан при AUDI и VW, така че ако се поровите из тяхните форуми може и да намерите решение на вашите проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте колеги ! Имах подобен проблем-стрелката ми падна на нула и като зареда малко мръдне, след това падне. Няма да ви казвам, че в ЕТ ми казаха да си сменя таблото(около-850лв.), но аз естествено не се съгласих(това беше 2002 година). Едва това лято реших да си помогна сам-"проверих" си таблото за "видими" дефекти-нямаше, извадих си помпата с датчика(с чужда помощ) и като махнах предпазитала на помпата дадох на контакт и проверих като движех поплавъка и видях, че отчита правилно. В крайна сметка се оказа, че самия поплавък се е разложил от някакви "химии" които са слагали в бензина(когато пуснах поплавъка в бензина в резервоара - той започна да потъва). Купих поплавък втора ръка за 5лв. и проблема се реши. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

8години са минали от последното мнение в тази тема, но днес и при мен се получи същото. Реално имам 1/3 бензин в резервоара и стрелката започна да ми показва ту пълен резервоар, ту удари на резерва, ти покаже 1/2... Направо ми скъса нервите докато се прибрах. Не знам утре какво да я правя ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при Октавия 1 има 2 проблема с показанията на таблото:

 

1. проблем само със стрелката на бензиномера - чупи се платката на сондата, която е в резервоара, закачена не бензиновата помпа. Достига се до нея през отвор под задната седалка. Маха се капака, вади се сондата, като внимаваш да не олееш колата с бензин и гледаш дали поплавъка е ок, дали се движи плавно без да засича и дали самата платка с дъгата е здрава - моята беше счупена по средата и имах реални показания на таблото, когато резервоара е наполовина пълен. За количество над половината показваше "0" - празен. Като паднеше нивото на горивото до 1/2 пак идваше на себе си и си показваше точно.

 

2. Всички стрелки на таблото дружно умират - скоростомер, бемзиномер, темп на маслото - това вече си е проблем на студена спойка в таблото и се лекува в Стара Загора при Наско с презапояване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един смислен и изчерпателен отговор, за което благодаря, колега!

Знам как се сваля - свалял съм на Полото. Ще изчакам тия дни да се постили времето и ще видя какво ще стане.

Иначе всички други стрелки на уредите си работят нормално. Само тази на горивото ми прави мизерии.

Ако се сетите още нещо, пишете. Следя темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго се сещам, че само платка не се продава. Върви комплект със сондата и цената беше солена. Казаха ми, да пробвам да залепя платката ама не измислих лепило, което да не се разтвори в Бензин и се отказах. Продадох колата без да оправя този проблем. Възможно е проблема при теб да е друг. Трябва да се отвори и да се гледа, но вариантите не са много. Успех.

 

Просто когато тръгвах на дълъг път си смятах колко литра ще ми трябват за да няма изненади. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил съм само нивомера с платката отделно, без бензиновата помпа и то на много приемлива цена. За октавия1 се намират и поотделно, за разлика от по-новите шкоди, където наистина цената е "пакетна". Но ми казаха, че били различни нивомерите, според посока или нещо от сорта, което за пръв път чувам!

Както и да е, ще свалям моя и ще отида на място с него за мостра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реши се проблема! Смених платката с поплавъка. На мойта са се били изтрили пистите. Взех от моргата такава същата vdo от голф 4 и сега всичко е както си беше.

Поздрави на stanley! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистите са графитени и явно с времето дават фира.

 

Важното е, че сега всичко е наред.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.