Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поредната тема за табло... О2


karamba

Recommended Posts

Съжалявам наистина, може да ви е писнало от такива теми, не съм проверявал по подразделите, ограничих се само за Оставия.

Ситуацията е следната още доста отдавна я бях забелязал тази странност, но отскоро е налице и в бричката на бащатко ми.

Та...

Без някаква закономерност - в движение или в покой, при движение в завой или направо, при загрял двигател или пък студен, при включен вентилатор (на парното) или пък изключен такъв ...

... изпод конзолата на волана (до колкото мога да преценя), се чува едно ... щракане ли, как бих могъл да го нарека ... нещо от сорта "рак, так, так, так... так, так, так" звук подобен на тиктакането на стенен кварцов часовник може би или пък на прескачаши пластмасови зъби...

не съм писал "проблем" щото вследствие на тая простотия нямам някакви сериозни проблеми - нито ми харчи повече, нито по-малко и т.п.

...

ако някой е чувал такива неща и знае от какво е... да казва

П.С. В книжката нищо не намерих :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-новите "механични" климатици, при които се задава температура, също имат изпълнителни механизми на клапите по въздуховодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми щрака ритмично нещо в таблото. Като спра на място почва точно да трака като часовник. И аз предполагам, че е някой от механизмите на климатичната система в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може лесно да се провери. Спираш климатика и ако тракането спре - значи е нещо "климатично"...Ако продължи значи е двигателя :mrgreen: нали и той обича да трака ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен цъкането спира с климатика. Но не мисля, че е много нормално, защото на други мои познати с О2 и Golf V такива странни звуци от таблото не се чуват и никога не е имало. Аз съм с климатроник.

 

Дето вика една позната - музиката на макс и да не ти пука :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта О2 ходих в ЕТ заради щракането от таблото и там правиха някакво "синхронизиране" на клапите на климатроника. Около 36 лева беше. Еми резултата е нулев. Ама не ми се занимава повече с ЕТ, ще си карам така, нека си щракат. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ха! И на мен ми щрака... дори при изключен напълно климатроник. Щях да пускам тема, ама си викам - аре да не ме помислят за параноик.... Ква е тая загадка ся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да чуваш изпълнителните машинки на климатроника които са в таблото...
По-новите "механични" климатици, при които се задава температура, също имат изпълнителни механизми на клапите по въздуховодите.

Те вече го казаха , ама никой не им обърна внимание!!! :smt017 Някое моторче е за смяна, но трябва да се определи със слухтене и гледане кое е точно- всяко едно може да го прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да чуваш изпълнителните машинки на климатроника които са в таблото...

 

аз не ги чувах до момента в който колегата димо не ми каза за тях. smile049 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 smile091 ... smile175

 

Може да си свалиш горната жабка и да погледнеш когато цъкат машинките...Така най-лесно може да се разбере според мен .

Не знаех как се сваля , докато колегата esto не извади кредитната карта и я "навря" под трите закопчалки на жабката . Интересен изглед ще откриеш там ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахах! Вие двамата нямате спирка! Сега ще ги обезшумявате ли тия машинки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да обдя някой и най-вече човека написал темата, ама това

"рак, так, так, так... так, так, так" ми звучи като хит на амет,ако не му бъркам името....

имаш музика в колата от самата кола"явно тя харесва бг".Всичко го казвам в кръга на шегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така ,започна някъде половин година след като я взех.Бях им казал при едно от гаранционните влизания да погледнат, но като я получавах не го бяха направили и даже ми казаха тия смешници,че съм бил изпуснал стотинки във въздуховода,аре да им я дам да видя как точно ще вкарат и 1 ст.

Наистина се чува някакъв пластмасов звук все едно нещо виси и от време на време се закача и не трака,99% съм сигурен че не е от климатроника,машинките са съвсем другаде и не издават такъв силен звук,както и клапите(виж пък може някоя от тях да се е откачила,надали).Тракането е независимо от скороста и пътните условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... изпод конзолата на волана (до колкото мога да преценя), се чува едно ... щракане ли, как бих могъл да го нарека ... нещо от сорта "рак, так, так, так... так, так, так" звук подобен на тиктакането на стенен кварцов часовник може би или пък на прескачаши пластмасови зъби...

не съм писал "проблем" щото вследствие на тая простотия нямам някакви сериозни проблеми - нито ми харчи повече, нито по-малко и т.п.

 

Същото нещо го имам и при мен. Само че става само при изключен двигател и пуснати фарове ( не е зумера за отворена врата).

И аз съм с климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такива тракания. С климатроник съм. Започват да се чуват, когато променя температурата. И се получават, ако променя температурата скоро след стартиране на автомобила.

Не си спомням кога точно се появиха (колата е на 3.5 години), но мисля, че в началото ги нямаше. Не ми пречат, да си трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.