Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До Стокхолм и обратно......


pigoff

Recommended Posts

Това ни начинание започна в началото на годината, когато се сгодихме със Жената, и за кум ни стана стар приятел от Швеция(Български гражданин израстнал там), а за кума ни стана стара приятелка от Германия(учеше там а вече и работи).

 

След самото подписване бяхме поканени на гости и на двете места, и след дълго обсъждане и пресмятане решихме че ще бъде осъществено самото пътуване с автомобил. И така след доста подготовки и събиране на финанси вечерта на 31.07.2009г срещу 01.08.2009г в 05.10часа софийско време потеглихме.....

 

Маршрутът беше предварително определен, и е в следната последователност

София-Видин-Калафат(Румъния)-Сегед(Унгария)-Будапеща(Унгария)-Братислава(Словакия)-Прага(Чехия)-Дрезден(Германия)-Касъл(Германия) = 2000км точно

Касъл(Германия)-Хамбург(Германия)-Удензе(Белгия)-Копенхаген(Дания)-Малмьо(Швеция)-Хелзингборг(Швеция)-Стокхолм(Швеция) = 1450км точно

Целият този маршрут по суша.

 

И, разбира се, целият маршрут в снимки с обяснения под тях.

 

http://pigov.multiply.com/photos/album/14/Sofia-Stockholm-Sofia_7800km_s_Fabia1.4LPG

 

Приятно гледане. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успя ли да минеш целия път на газ? Ние имахме малки проблеми единствено в Унгария (има недействителни точки в POI, които заредих от нета), но все пак намерихме истинска, точно преди да свърши газта. В Сърбия, Словакия, Германия, Чехия има на път и под път. До Германия и обратно може да се пътува без да се изгори грам бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените държави, в които съм бил, където е забранено използването на газ и метан са Швейцария и Дания.

А в Швеция имах карта на газстанциите, а те бяха по една само в големите градове...

Но аз си покарах доста и на бензин - най-вече за кеф. Около три резервоара на бензин, което прави около 2500км на бензин, или подредени по различен начин горивата стоят така:

7800км - изминати общо

2500км - бензин/ по 1.2евро на литър средно за цялото пътуване - 5.51л/100км

5300км - газ/ по 0.59евро на литър средно за цялото пътуване 7.54л/100км

 

Или разчета на горивото е следният:

Изразходван бензин-138литра = 166евро

Изразходвана газ- 420литра = 246евро

 

Таксите ми бяха около 250евро всичко(винетки, мостове, магистрали, застраховки, фериботи и синя зона).

Казано обобщено - ако карам на газ ще излезе по 80-85евро на 1000км,

- ако карам на бензин ще излезе около 100-115евро на 1000км,

ЗЕДНО С ТАКСИТЕ при средна скорост 100км/ч за изминати 7800км.

 

Аз съм повече от доволен, и мисля че е приличен разхода на Фабията. На места в Германия съм поддържал 160км/ч(по GPS) в продължение на часове, а средният разход беше 9.5л/100км газ. smile152

Да не говоря че с тамошните горива човек може доста да се покефи, даже да му писне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради липса на паспорт у един от пътниците... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

аве .. тва си е голямо пътешествие, честно... завиждам ти малко даже... Винаги съм обичал ей така да се метна на пътя и да капам, да карам, да карам...към някаква ама мноооого далечна цел... и да си спирам насам и натам, само с груб план...

Разцъках снимките и от другия трип - с лагуната... Евала че имаш време и желание за такива пътешествия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017

Пожелавам всекиму подобно изживяване. И знайте че не е толкоз скъпо....Дерзайте! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.