Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампони на носача (сайлънт блокове) - смяна


El Comandante

Recommended Posts

Гледам по книгите - не е от лесните неща.

 

Някой все пак да го е правил - става дума за смяна на задните тампони на носача (сайлънт блокове, селенови втулки)?

 

Знам, че има и лесен начин - продават се комплект с носачите, барабар с шарнира, но при мен всичко, освен тия тампони е ново/ремонтирано.

 

Симптоми: Носи ту наляво (преобладаващо), ту надясно.

 

Естествено, не ми задържа спирачен апарат, налягането на гумите е ок, гумите са еднакви (т.е. не са износени неравномерно), реглаж на предницата имам, скорошен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да уточниш с кой тип тампони си, при Фавотита има 2 типа -от-до еди коя си година, едните само се нахлузват и смяната е за секунди, другите трябва да се избиват/набиват (по-новите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка - как е при Фелата. При мен не носи ама скоро ми се случи да се возя на предната седалка и ауууууу. Тропа ми в краката та знае ли се. Докато карам само го чувам и се чудех от де са взе тва тропане, а то какво било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как - по гадния начин :smt019

Избиването едно на ръка, но после трябвало преса, за да се набият новите. То затова са и останали само те "неревизирани" smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея тампони са най -здравото нещо на Фелата. Заминават на към 300 000км нормално каране! Ти сигурен ли си че са заминали. Имам предвид скъсани от-до, не напукани. Като се скъсат и гумата почва да играе напред назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея тампони са най -здравото нещо на Фелата. Заминават на към 300 000км нормално каране! Ти сигурен ли си че са заминали. Имам предвид скъсани от-до, не напукани. Като се скъсат и гумата почва да играе напред назад.
Тва е, че не съм сигурен. Но пък не ми е правило впечатление гумата да играе напред назад. Но тропа. Явно ще трябва да се посети тресачка.

От друга страна сме на 240 хил. та нищо чудно и да се наложи смяна на тези тампони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.