Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

двигател за фелицията ми


BasS'm'BasS

Recommended Posts

Ами то колега, доста двигатели можеш да сложиш...

Ти кажи, към какъв си се ориентирал- каква марка (от каква кола), каква кубатура и какви коне!

 

Дай малко повече инфо.......

Все едно пита: Ще си купувам кола, какви пари ще ми трябват.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен, аз знам какъв двигател има в коша на Фелата.......

 

Аз ТЕБ питам!!!

Ти каквъ двигател искаш да слагаш?

-какви кубици

-какви коне искаш

-каква марка- Opel,VW,Honda

 

Ти питаш-скъпо ли ще е?

Кажи към какво си се ориентирал,да ти кажем!

 

Следва цитат на esto:

бентли 6.0 v12, 411kw. smile159 smile159 smile091 smile091

(esto- съжалявам,но без да искам затрих поста ти. Извинявам се още веднъж!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За можене- може :) , що да не може ? А от там нататък всичко зависи от това какво искаш да постигнеш и с какво / колко си готов да се разделиш.....

Тук / доколкото знам/ нямаме чак кой знае колко реализирани / за съжаление/ такива проекти - говоря за трансплантация на ДВГ във Фела или Фаворит . Та за да се получи някакъв що годе ориентир за това колко би ти излязла такава операция все пак трябва да има някаква ориентация/ както и колегата ти каза/ за какъв ДВГ иде реч :-k

Май мнооого се разписах... ето ти един пример - да става дума за Форман, но това дали се прави на Фаворит/ Форман или Фела едва ли е чак от кой знае какво значение...

014914161.jpg

 

ето и линк към целия проект : http://skoda-virt.cz/cz/auta/favorit-a- ... n-orangee/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кайи към какво си се ориентирал,да ти кажем!

 

бентли 6.0 v12, 411kw. smile159 smile159 smile091 smile091

 

За кво му е такваз малолитражка ве smile048 Я питай Макса - само ще развали Шкодата smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигател до 1.8 как ще се приспособи голяма ли е играчка

може да сложиш примерно 1.6,1.8,2.0 VW с оригинален фланец от фелиция 1.6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
може да сложиш примерно 1.6,1.8,2.0 VW с оригинален фланец от фелиция 1.6

smile188

Някой може ли да намери чертеж на този фланец

smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох малеее като чюя за фланци и направо ми се изправя косата аз слагах на един понтияк двигател от опел само аз си знам какъв х..и е.Успех от мен и ще чакаме да видим какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да сложиш примерно 1.6,1.8,2.0 VW с оригинален фланец от фелиция 1.6

smile188

Някой може ли да намери чертеж на този фланец

smile188

ЪП

Има ли някой :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам че много колеги ще искат да ме убият с камъни но правихме една глупост и сложихме скоростната кутия на двигателя видяхме каде трябва да са болтовете и дупкахме като за световно и стана все още колата върви с планки захванати през кутията .А за чертеж на фланец малко се съмнявам някой да ти даденоможе да си гонаправиш сам или ако намеришкожух от скоростна кутия за този двигател режеш част колкото да я завариш за твоя кожух и ако успееш да го центроваш както трябва ти си човека. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме е питал затова не може да намери...

еее най накрая някой дасе обади както трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А всъщност има ли много разлика между двигател 1,6 75 к.с. , който се монтира на Фелиция и 1,6 101 к.с., който е на Октавия?Трансплантация на 1,6 101к.с. само с фланец от 1,6 или може стандартната скоростна кутия от двигател 1,3 да се върже?Каква е цената на двигател 1,6 101 коня с частите,които са необходими,каква е цената на труда,къде и за колко време може да се направи смяната на двигателя?След това дулга ли е процедурата в КАТ за промяна на документите?Предполагам , че вупросният двигател от Октавия доста ще подобри динамичните характеристики с по-лекото купе на Фелиция,но сигурно ще се наложат и допълнителни настройки - усилване на спирачките и др. такива.Надявам се , че няма да се гаврите много с моето незнание и сигурно глупави въпроси по-темата :oops: :D , но просто тези въпроси не ми дават мира.И аз сум с Фелиция 1,3 моноинжекция и хем ми се кара нешто с по-добра динамика, хем много си обичам количката smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност има ли много разлика между двигател 1,6 75 к.с. , който се монтира на Фелиция и 1,6 101 к.с., който е на Октавия?Трансплантация на 1,6 101к.с. само с фланец от 1,6 или може стандартната скоростна кутия от двигател 1,3 да се върже?Каква е цената на двигател 1,6 101 коня с частите,които са необходими,каква е цената на труда,къде и за колко време може да се направи смяната на двигателя?След това дулга ли е процедурата в КАТ за промяна на документите?Предполагам , че вупросният двигател от Октавия доста ще подобри динамичните характеристики с по-лекото купе на Фелиция,но сигурно ще се наложат и допълнителни настройки - усилване на спирачките и др. такива.Надявам се , че няма да се гаврите много с моето незнание и сигурно глупави въпроси по-темата :oops: :D , но просто тези въпроси не ми дават мира.И аз сум с Фелиция 1,3 моноинжекция и хем ми се кара нешто с по-добра динамика, хем много си обичам количката smile168

 

Няма много разлика между двата двигателя като динамика. Фела 1.6 75 коня ускорява малко по добре от Октавия 101, но като имаш предвид че октавията е 300-400 кила отгоре... За мен е малка разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа,как ще ги сравняваш бе,25 коная на 75 база е огрооомна разлика

Октавия със този и мотор ще върви прилично,а със 75 коня е мъртвец.

Като ще се сменя мтор и ще се влагат труд и пари-ПО ДОБРИЕ ДА Е ПО МОЩНИЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не ми е ясна работатат с фланците - само фланец от 19 D ли трябва или цяла скоростна кутия?А също така ще съм много благодарен ако споменете поне ориентировъчна сума за двигател и за работа :) Предполагам , че двигателя трябва да върви барабар с компютъра. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продаи колата и си купи по яка ..няма проблеми със кат няма грижи по пригледи няма дертове тва е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продаи колата и си купи по яка ..няма проблеми със кат няма грижи по пригледи няма дертове тва е !!!

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, да това е май най-добрия и лесен вариант,ама.... не е същото,друго си е колата ти да е уникална,особено, когато и сам си се потрудил за това,иначе във форума нямаше да има раздел "Тунинг и реставрация", а само "Смених си колата", нали така smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.