Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

изпуснал амортисьор за Фелиция


phpopov

Recommended Posts

Вчера забелязох ,че целият ми преден подкалник е омаслен и по късно установих ,че амортисьора си е заминал.Питах в магазина на Шкода в Казанлък за амортисьори и те ми предложиха 2 вида чешки на Закс и втората марка мисля беше нещо Тефак за около 65 лв бройката.След това попитах един приятел в авто сервиз ,той пък ми препоръча Монро С 2 год.гаранция но за цената не беше сигурен.Чудя се как да постъпя,някой да помага ,ако може.Колата ми е Фела 1.3 карб.комби 1999г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......................................................Питах в магазина на Шкода в Казанлък за амортисьори и те ми предложиха 2 вида чешки на Закс и втората марка мисля беше нещо Тефак ................................

" ATESO "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера забелязох ,че целият ми преден подкалник е омаслен и по късно установих ,че амортисьора си е заминал.Питах в магазина на Шкода в Казанлък за амортисьори и те ми предложиха 2 вида чешки на Закс и втората марка мисля беше нещо Тефак за около 65 лв бройката.След това попитах един приятел в авто сервиз ,той пък ми препоръча Монро С 2 год.гаранция но за цената не беше сигурен.Чудя се как да постъпя,някой да помага ,ако може.Колата ми е Фела 1.3 карб.комби 1999г.

но ако сменяш само единия трябва да е същия като другия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да смениш и двата амортисьора и прахоуловителите, ако ще си караш колата. Ако ще я продаваш може и един от моргата. А за марка бих препоръчал KYB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монро

smile175

smile175

Защо така сте настроени срещу Монро? Кой друг производител на амортесьори дава 3год гаранция за Reflex и 2 за останалите? Да не би да не са ви признали някаква рекламация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не се заблуждавайте момъци , TRW e истината smile152

 

На Фелиция сме слагали доста марки амортисьори и по добри от горепосочените за мен няма. Сравняваме масовите ест. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Абе да ви кажа от три седмици карам с чешки отзад (по препоръка че били за смяна). . . останах без бъбреци. Отпред преди половин година един друг "майстор" реши че са за смяна и ми сложи Монро (мисля че бяха)... трагедия. Колата ми стана абсолютна каруца. При неравности като трамвайни релси например, направо ми се разглабя интериора. Къде е проблема и какво е решението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви кажа от три седмици карам с чешки отзад (по препоръка че били за смяна). . . останах без бъбреци. Отпред преди половин година един друг "майстор" реши че са за смяна и ми сложи Монро (мисля че бяха)... трагедия. Колата ми стана абсолютна каруца. При неравности като трамвайни релси например, направо ми се разглабя интериора. Къде е проблема и какво е решението?

 

Ами сложи маслени колега, не газови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе еййй, каквито и амортесьори да сложите, сменяйте и гумено-лагерния тампон отгоре на амортесьора, тогава от каруца става колица smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на Монро-то вече е ясна маслени 101 , а комбинираните 116лв.

колега ас съм сложил на оптимал и тампони на лемфордер на мортесиор се вразва около 90 лв и 3 година немам никакви ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милионери ... по 30 пари задни Алко и по 40 пари предни Мейле и вече 6 -та година Формана е чук smile049

За Фаворита съм решил второ пълнене на предните , а задните от Формана са пълнени '99 и от година се търкалят на Фаворита без пълнене .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милионери ...

 

Ахахахахахах....добре им го каза ....като истински шкодаджия smile027 Явно сме от една партия - икономичната smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Фаворит" искам да ти кажа че оригиналните предни си бяха газови и си бях доволен преди да ми ги сменят щото били заминали. Сега са нови маслени и предни и задни и вози мнооого твърдо. И аз съм се занимавал с тези неща до преди 10 - 15 години но тогава с нови амортисьори колите возеха по-добре. За тампоните няма да коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори с един продавач-консултант на авточасти. Той каза така: Вече всичко е китайско. Каквото и да сложиш ще сгрешиш прецени си ти за да няма после тоя това ми каза а пък то се стоши. ЧАО Успеш !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тампоните няма да коментирам.

За тампоните на макферсоните си има лек , ама никой не сменя прилежащите втулки и чашки ... смените само гумата и лагера и айде тампона менте smile049

Сефте чувам , че Шкода са продавали Фелиции с газови амортисьори (освен ако някой див италианец не си е играл да я праи бегачка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Появи се едно тракане от предните амортисьори, и траях, траях и платих 40лв за да сменя гумено металните втулки отгоре. Да ама тракането остана smile045 . Явно амортисьорите дори и да са TRW, след определен пробег чукат, иначе при натиск предницата не се люлее. Явно лечението е смяна на амортисьори. За дизелова фелиция комби колко пари чинят два предни и два задни нови амортисьора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при рязко потегляне се чува едно глухо пукане отляво, аз си мислех че е шарнир но като отидох на майстор да провери шарнира ми каза че шарнира е наред и че пукането може да е от Макферсона и по точно от тампона с лагерчето и втулката. Възможно ли е да е от там при положение че съм ги сменял преди 20х.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, но омаслен подкалник обикновено означава скъсан маншон на каре, за да изпръска амортисьора всичко отдолу, предполагам ще се е цепнал яко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.