Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вентилатор на парното О2


evin

Recommended Posts

Здравейте

Съжалявам, че първят ми пост във форума е свързан с проблем, ама така се случи :D

 

Откакто купих О2 (2006-та) преди месец, вентилаторът на парното леко потраква когато колата не е в движение. Нещо като ритмично цъкане. Като е в движение, тракането преставаше, може би заради вибрациите на купето. Вчера изведнъж се разбуча зверски, все едно някакъв предмет попадна в перката му. Предполагам става дума за износени лагери/втулки или като втори вариант - нещо наистина до опира в перката. Има ли начин за лесен достъп до вентилатора за да огледам сам проблема и за да пропусна $$$ частта с ходене до ЕураТек?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно нещо е попаднало в турбината . Видимост към нея има отвън - под кората на чистачките . Трябва да свалиш кората и ще се разбере . Вътре под жабката , зад тънката корица се вижда дупето на мотора , но не ми се вярва да са се износили лагери...

Eто и снимков матриал :D :

 

 

http://www.forum.skoda-club.ru/viewtopi ... c&start=60

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! Линкът ще ми бъде много полезен. Проблемът за сега е, че имам чувството, че тракането идва точно зад радиото, но може би е слухова измама или звуците се разпространяват от вентилатора по въздуховодите, което май се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се опитах да почистя вентилатора, но ме спря демонтажа на пластмасовата кора под чистачките - някой има ли идея как се маха културно?

 

Както и да го мисля, изглежда ще трябва да се махнат рамената на чистачките, но не успях да разгадая как се прави :oops: Има някакви метални капачки на осите, които не помръдват като се опитвам да извадя или развия. Някакъв специален инструмент ли ми е необходим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в по-горния линк , братята руснаци само приповдигат PVC кората нагоре , подпираш я с нещо и си барникаш по турбината на мАтора :D като отстраняваш само боклуците , а не балансиращите ламаринки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно само са я повдигнали! Руски гении :lol:

Щото ако трябва да се маха кората, човек се вкарва във филм

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.