Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с мигачи


turbobiit

Recommended Posts

Привет колеги.Имам проблем с мигачите на окти1.Не винаги,но понякога при подаване на мигач,тои светва но не мига(можеби релето залепва).Та даите съвет как да отсраним проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами смени релето :lol:

 

Абе, бегачка...земи се спри малко!!!! Ако можеш да помогнеш на някой, помагай, обясни всичко подробно, не всички са "гении" като теб, може да си много можещ или много знаещ (в тази област)...но много дразниш със тези свои недоизказани (безсмислени) изказвания!

имам чувството че се подиграваш на хората който знаят по-малко от теб

ако не можеш да помогнеш с нещо смислено (разбираемо за питащия), по-добре си мълчи!

 

това е от мен, и без лоши чувства!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами смени релето :lol:

 

Абе, бегачка...земи се спри малко!!!! Ако можеш да помогнеш на някой, помагай, обясни всичко подробно, не всички са "гении" като теб, може да си много можещ или много знаещ (в тази област)...но много дразниш със тези свои недоизказани (безсмислени) изказвания!

имам чувството че се подиграваш на хората който знаят по-малко от теб

ако не можеш да помогнеш с нещо смислено (разбираемо за питащия), по-добре си мълчи!

 

това е от мен, и без лоши чувства!

извинявам се ако така е прозвучало

не се правя на никакъв и още по-малко пък се подигравам на някои :!:

защо така ... просто написах да си купи едно реле за мигачите и да го извади старото и да сложи новото-може и от моргата за 5-10 лв ще го вземе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че защитавам някого, но повече от това като съвет наистина не може да се даде. За да разсея напрежението намирам удобен случай да споделя какво ми се случи НА СРЕДАТА НА ЗАГРЕБ В НЕДЕЛЯ СУТРИНТА. (Нали се сещате - ни магазин, ни сервиз, ни излишни пари за ремонти - тъкмо в началото на екскурзия до Испания). Случи ми се АБСОЛЮТНО СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ. Виках неволята, виках и като не дойде - взех, че си запретнах ръкавите. (Ето го може би нужното пояснение). Релето е монтирано в един корпус заедно с ключа за аварийните. Изважда се много лесно като се махне внимателно капачето с никелирания надпис "OCTAVIA" над триъгълния бутон за мигачите. След това и самият бутон се вади изключително лесно - ще се видят добре достъпните му щипки.

Тук е мястото да посъветвам колегата наистина да смени цялото реле. Защо? Ето отговора:

Дефектът се състои в следното: на задната част на бутона (в който пак казвам е интегрирано и релето) има клеморед с осем пластини. С времето еластичността на пластините намалява и не всички от тях се притискат равномерно към движещата се част. Трябва бутонът да се РАЗКАПСУЛОВА и разглоби. Понеже - както споменах по-горе НЯМАХ възможност да си купя нов - наложи се да го отремонтирам сам. Операцията е ужасно ПИПКАВА. Изисква пет кила НЕРВИ и ДЕВЕТ кила пот. Дадох и двете. Освен това ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ МИРО - Tuningmania, че точно преди тръгването ми даде инвертор за 220 V от запалката. Понеже аз пък си носех и поялника (и каноконлит и тинол) се справих. (Честно - не вярвах до последно). Първо платката със самото реле се разпоява и се вади. След това се разкапсулова движещата се част на бутона за да излезе и тя. Пластините се притискат навътре една към друга. Хайде обратно поялника. Хайде след това и каноконлит и наместване на сума ти пружинки и така. Най-накрая ГОРДО потеглих за Венеция с работещи мигачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... (можеби релето залепва)....

 

ами смени релето :lol:

 

...но много дразниш със тези свои недоизказани (безсмислени) изказвания!

...

 

:-k Кое точно не е ясно в обяснението на bega4kata?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би грешката ми е ,че не съм написъл къде е???А ма то така силно си чука в копчето като камбана,че не съм предполагал ,че някой Шкодажия няма да го знае къде е-щото много дразни

в моргите е пълно с англичанки ок1

извинявам се още веднъж-наистина ме мързи да пиша често :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изкажа и аз моя допир до този проблем. Миналата седмица имах същия момент, релето се отремонтира много трудно. Бях при майстор 1 час се гъзи и не можа да го направи. Купих ново и аз мислих за втора употреба, но реших, че старото и то ще е светело 10 г и ще спре. smile009 Та по магазините е 50 лв. ново, а в Еуратек е 62 лв. та си взех оригинално. за тази малка част е много пари, но карах без мигаче 1 седмица - не ме питайте- голям ... е! много трудно ще го отремонтираш за постоянно, лично мое мнение е да си купиш ново. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Здравеите колеги пиша да изкажа благодарност към всички писали в тази тема помогнахте ми първо да разбера къде е релето на мигачите и после със самата смяна .Смяна те се оказа лесна но ако не знаеш от къде да почнеш се биеш като вода в чутура.Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.