Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

говорителче пионер


Recommended Posts

благодря ви за бързите отговори.Има ли вариант на малък като габарити субуфер и не е нужна голяма мощност,а само да подобри оригиналната музика на О2 откъм ниските?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вар 1.

Смени оригиналните говорители с по-качествени (задължително изолация под говорителите) и ще постигнеш доста приличен ефект.

Вар 2.

Активен бас под теб(под седалката) за по-добро възприятие на ниските(има такива за около 300лв), но ефекта ще стане дефект, понеже няма да получиш по-качествен звук а просто ще се разшири честотният спекър откъм ниски(под 170hz) и басът ще стане по мек в колата(няма да свири "вярно").

Вар 3.

Събираш парички и си правиш "истински" звук (който свири "вярно" и според възприятията на индивида), което води след себе си закупуване на нови:

Устройство за просвирване

Усилвател(и)

Говорители

Кабели

Изолация

И КАЧЕСТВЕНИ ПЕСНИ С ИСТИНСКО КАЧЕСТВО!!!(Ако последното не е спазено няма смисъл от гореспоменатите подмени)

 

Успех. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вар 1.

Смени оригиналните говорители с по-качествени (задължително изолация под говорителите) и ще постигнеш доста приличен ефект.

 

какво имаш в предвид за изолацията под говорителите,какви говорители си заслужава да сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вар 1.

Смени оригиналните говорители с по-качествени (задължително изолация под говорителите) и ще постигнеш доста приличен ефект.

 

какво имаш в предвид за изолацията под говорителите,какви говорители си заслужава да сложа?

Според мен,по добро просвирване с други говорители няма да получиш.Оригиналните свирят перфектно за размерите си.Има проблем с това че предните високи "много викат".Трябва да им се смени кондензатора на 3.3 микрофарада примерно.А за леееко подчертаване на баса,мисля че една лека "активна" буферка на Пионер ще ти свърши перфектна работа.

Ако говорим за голяма мощност на звука ....тогава е друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изолация на предните врати и хубави мидбаси може и да те откажат от суб. Иначе има 10-ки които искат малки кутии от по 20-на литра и едно усилвателче закрепено за бокса няма да заемат много място. Говорим за около 300-350лв. И звука няма да има нищо общо с черното нещо което си беше харесъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вар 1.

Смени оригиналните говорители с по-качествени (задължително изолация под говорителите) и ще постигнеш доста приличен ефект.

 

какво имаш в предвид за изолацията под говорителите,какви говорители си заслужава да сложа?

 

http://www.aval-bg.com/catalog/display. ... tyle_id=41

http://aval-bg.com/catalog/display_mode ... yle_id=239

за цената си са перфектни

и задължително това

http://www.toyaga.org/bg/dynamat/?slaveid=6&prodid=308

 

А пък ако си решил да слагаш бас се консултирай с колегата favorit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

моля,колеги дайте съвет,че не мога още да реша какво да направя с музиката ми.

какво би се получило,ако сменя говорителите във вратите с по-хубави и има ли смисъл да минат през допълнителен усилвател,не търся голяма мощност,а само да подобря звука и да подсиля ниските,но не ми се слага субуфер?склонен съм да дам повечко парички за говорителите във вратите /ако има смисъл/

 

извинявайте за мойте досадни въпроси,но не съм вещ в тази област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за О2 нали така? Където говорителя свири директно на г.за :? Не е като на нормалните коли долу в ляво на вратата. Варианта е следния. Слагаш хубави говорители но ти променят кората на вратата (отливки) и местят говорителя. Прави му се леко насочване и пълна изолация на вратата. Тогава и без усилвател ще свирни много добре. Иначе там където е отзад нищо не става. Ужас е. Само че за отливки и изолация ще ти вземат още доста парички. Но така се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, знам че в "Тояга" магазина /бил над картинг пистата/ слагали добра музика. Аз лично до преди месец не бях го чувал за този магазин/сервиз ,но от скоро започнах да го чувам все по-често и то с добри отзиви.Ако искаш провери там, наи-малкото за съвет :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което е пуснал колегата от Русе е наистина един много добър проект поздравления за ентусиазма но въпреки всичко има много хора който неискат да се разделят с джоба на вратата или да постигнат професионален звук и една подмяна на оригиналните говорители пак върши работа иска само малка играчка фланци и настроика на положението на говорителя също така и изолация на вратата зада не дрънчи на метал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което е пуснал колегата от Русе е наистина един много добър проект поздравления за ентусиазма но въпреки всичко има много хора който неискат да се разделят с джоба на вратата или да постигнат професионален звук и една подмяна на оригиналните говорители пак върши работа иска само малка играчка фланци и настроика на положението на говорителя също така и изолация на вратата зада не дрънчи на метал.

 

Това е просто снимка от нет-а не е моята кола. За пример я дадох само. Джобовете на нея не са кой знае какво но може така да се преправи кората че дори да стане по хубава :) При мен е ето така.

 

post-85-13845311942_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако нети трябва резрвна гума и това е решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.