Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Телефон с GPS... що е то и има ли почва у нас? Съвети.


Alucard

Recommended Posts

...

 

smile027

 

@C2H5OH - София - Антверп през Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия и Холандия - без грешка! В Антверп ми каза "Arriving at destination in 40m" ... и след 45м бях пред вратата smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • chavdarlk

    7

  • Alucard

    5

  • yohi

    4

Най-много писали в темата

Здравейте колеги!Аз бях в същата чуденка от началото на годината- телефон или отделен GPS.Моя Siemens взе да издъхва а хич не ми се даваха пари за отделен GPS- все пак знам как да отида до Варна и Виена, просто вече като съм там ми трябва някоя улица и в този ред на мисли специализирания апарат щях да го ползвам твърде рядко.За това и отидох на вариант телефон с gps.Няма спор че с вграден е къде по-удобно отколкото с блутут-батерията харчи повече, неудобно е ако си пешак.След кратко оглеждане и малко четене се разбра че телефона трябва да е със операционна система за да му качвам каквото си искам.До настоящия момент бях ползвал все разни екзотични марки и ми беше писнало все да няма или софтуер или дори едно зарядно за кола трудно да намирам. За това си казах че новия ще е нокия- за тях всичко има.

Понеже не харесвам разни капачета и движещи се механизми оставаше да е класическа форма на блокче.Така избора се стесняваше постепенно, освен това исках и да е възможно най-тънък,щото го нося в джоба си и се стигна до това - 20502892106030379501253696714ZhvoX0E2qPwIRJQqQYF8_m.JPG nokia E52 Две от характеристиките ме впечатлиха особено- Процесор 600 MHz АRM11 и батерия BP-4L 1500mAh.От три седмици съм с въпросната джаджа-Шапка им свалям на финландците.Сложих му една micro sd карта 8GB A-Data клас 6 за 35 лв допълнително и си инсталирах Garmin mobile XT.Пробвах го на една разходка до Гърция с Garmin City Navigator Europe 2010.1NT и съм доволен.За тук ползвам офроуд картата която за момента ми е предостатъчна.По нататък мисля да му сложа и Сиджик щото доста го хвалят че бил по-добре от Гармин. Въобще апарата предразполага към експерименти.Дисплея ме задоволява напълно защото повече разчитам на гласовите напътствия докато шофирам. Като съм пеш мога да си го зуумвам както ми е удобно.Батерията както споменах е огромна и е достатъчна за пешеходни разходки.Когато съм в колата винаги мога да го включа да се зарежда..82890450711225670341253696478skFfrnBXj0eeC8q2molB_m.JPG 159829976404028821253696482aP9S3gPtnv9Q6KWiQLKt_m.JPG 196929003715632829431253696485mFmSp7cb5sL7FNVQLdaE_m.JPG

Ако на някой не му харесва клавиатурата Е55 е също интересно предложение.Ако имате въпроси насреща съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега съм ползвал (и ползвам):

 

1. ТомТом на телефон под ВинМобайл 2005 - около 3 години и винаги съм му слагал най-актуалната версия и карти.

 

2. От 5-6 месеца съм със Сиджик МакГайдър на Нокиа е71.

----------------------

Горното казано, впечатленията са ми=>

+ ТомТом: върха като логика, функционалност, приятелски настроен интерфейс, супер карти на ТелеАтлас,

- ТомТом: няма добре работеща и функционална версия за телефони с вграден ГПС под Симбиан. Малко издържа телефона при включен ГПС (около 3 часа, ама максимум!)

 

+ Сиджик: уникално автоматично откриване на вградения ГПС, без нужда от каквито и да било настройки. Батерията издържа ПОНЕ 10 часа, а може и повече, но колко точно, не съм го пробвал. Много добра гласова навигация на български.

- Сиджик: един единствен - не е ТомТом.

 

Преди да ми прережете гърлото за батерията, и двете устройства са с батерия 1560 мАн за Виндоус телефона и 1500 за Нокиата. Виндоус апарата е Луукс Т830 на Фуджицо-Сименс. Гпс-а е СИРФ ІІІ и е с нищожна консумация, но защо не държи батерията - питайте чичо Бил Гейтс от МикроМекия, защо операционната му система е такъв хищник. То и Уай-Фай като се включи на него, и до един час така падаше, че се притеснявах дали ще изкарам деня на стендбай за телефония. С Нокията нямам НИКАКЪВ проблем с многочасово ползване на ГПС или каквото и да било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте отново, колеги

Извинявам се за дългото отсъствие... все пак като започнах темата, трябва и да я завърша. Реших, че в края на краищата ще си взема отделна навигация, когато ми потрябва и освободен от идеята за най-добрата навигация на телефон, си взех апарата, който най-много ми допадаше на вид и като съотношение цена/качество - Нокиа Е52. Сега пък виждам, че колегата странник хвали именно този модел. :D Още не съм го ползвал за навигатор, защото не съм имал време да му качвам карти, всъщност дори още не съм му разучил всички възможности, а те май са учудващо много за телефон около 500лв. и то предвид доста смелата ценова политика на Нокиа.

Засега мога да кажа само, че в режим разговори и слушане на музика, батерията надмина очакванията ми /а към батериите на Нокиа винаги имам много високи очаквания/. Когато тествам навигацията ще пиша впечатления, та поне да допълним информационната стойност на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.