Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Телефон с GPS... що е то и има ли почва у нас? Съвети.


Alucard

Recommended Posts

Специални благодарности - на всички изказали се тук, на колегата, пуснал темата - мноого образователно, хубаво е човек да е в крачка с новото - и най вече едно голямо БЛАГОДАРЯ на yohi, който домъкна лаптопа си пред нас и от багажника на Буба ми смени iGo-то на моята Нокия с най-новата версия + опция за показване на камерите по пътя.

 

Марто, шма прощаваш, ма мноо си е читава навигацията през Нокия, аз оплаквания от е тая: :Phttp://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=6750 въобще немам.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • chavdarlk

    7

  • Alucard

    5

  • yohi

    4

Най-много писали в темата

Някои от изброените модели са с aGPS други с GPS.

 

Тука направо ме застреля. Като чета спецификациите за всички пише едно и също - "GPS". Случайно да знаеш кои от изброените в първия ми пост модели са с aGPS т.е. да нямат собствен приемник, а да разчитат на връзка със сървър /ако правилно съм разбрал разликата между двете/?

Специални благодарности - на всички изказали се тук, на колегата, пуснал темата - мноого образователно, хубаво е човек да е в крачка с новото

Ще се радвам, ако темата се окаже информативна и за други колеги :)

 

И един конкретен въпрос: 5800 няма ли да е слаб за навигация, която си е все пак тежичко приложение? Много ме блазни ниската му цена, но се притеснявам дали ще върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има или няма вграден GPS приемник не зависи от GPS/aGPS типа.

При асистиран GPS има много по-бързо захващане на сателитите, и в някои случаи и по-добра точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има или няма вграден GPS приемник не зависи от GPS/aGPS типа.

При асистиран GPS има много по-бързо захващане на сателитите, и в някои случаи и по-добра точност.

 

съгласих се с теб след като прочетох малко по темата- преди говорех от това кото съм чувал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И един конкретен въпрос: 5800 няма ли да е слаб за навигация, която си е все пак тежичко приложение? Много ме блазни ниската му цена, но се притеснявам дали ще върши работа.

 

5800 e пръчка. Мп3 плеър с голям тъч скрийн е. Ще се наиграеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И един конкретен въпрос: 5800 няма ли да е слаб за навигация, която си е все пак тежичко приложение? Много ме блазни ниската му цена, но се притеснявам дали ще върши работа.

 

5800 e пръчка. Мп3 плеър с голям тъч скрийн е. Ще се наиграеш.

:smt017 НТС е истината. Ти спомена, че изборът на НТС не ти е голям. Е мое мнение, какъвто и да е е най-доброто решение. iGO 8 за НТС го имаш от мен безплатно. Много user friendly е това iGO 8. Няма да се разочароваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И един конкретен въпрос: 5800 няма ли да е слаб за навигация, която си е все пак тежичко приложение? Много ме блазни ниската му цена, но се притеснявам дали ще върши работа.

 

5800 e пръчка. Мп3 плеър с голям тъч скрийн е. Ще се наиграеш.

 

Може да е пръчка, но не е зла пръчка :) Поне в щатите е перфектен от към навигацията! Метнах му и един Гармин, движи перфектно и до сега - грижи не съм имал. А относно цената му - тя си е смехотворна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж благодаря на всички. Засега финалистите си остават N97, 5800 и HTC Diamond. Окончателния избор /и самия телефон/ ще бъде взет към началото на другия месец.

Междувременно за HTC чух още хубави работи. Един познат пилот, който вече доста години лети из половината свят има точно Дайъмънд и е доволен от качествата му като навигация. А пък този човек се предполага, че доста повече разбира от навигиране от нас, простосмъртните :)

 

iGO 8 за НТС го имаш от мен безплатно. Много user friendly е това iGO 8. Няма да се разочароваш.

 

Ако се спра на HTC, ще ти се обадя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз да си споделя впечатленията. Още като излезе новата Фабия, някъде из този форум написах, че фабрична стойка за табло + Нокия Н95 (тогава още не беше излязла) е добра идея. След тая Нокия се получи огромно предлагане на телефони с и без навигации и всеки по-нов модел е по-мощен откъм изчислителни възможности. Наскоро се бях спрял на HTC Touch Cruise, като телефона се предлага в компелкт със стойка за стъкло и зарядно на 12В. Използва същия софтуер и процесор, като HD, пак е с тач скриин, има си и специален интерфейс, който се показва автоматично когато го сложиш на стойката. По отношение на бетерията, вече се предлагат външни устройства с батерии, дори и китайски с всякакви преходници и според един мой приятел издържат до 3 зареждания на телефона (и той е с един по-стар HTC). Самото устройство си има индикатор за статуса на батерийте му.

Ако ще използваш сериозно навигацията, а с поставянето на камери навсякъде, май това ще стане задължително, избери си навигация, коята е проектирана само за това. Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема :!:

За мен лично мястото на GPS-а си е в колата - там има повече място, от колкото в джоба :)

Интересно ми е, обаче, следното: ако в джобчето на малкия му сложа телефон с GPS, дали ще мога да го контролирам къде митка :?: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, обаче, следното: ако в джобчето на малкия му сложа телефон с GPS, дали ще мога да го контролирам къде митка :?: :)

 

[-X Ти не, мобилния оператор - да. :) На базата на информацията от няколко базови станции.

В случая GPS-а няма отношение. Той е само приемник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, обаче, следното: ако в джобчето на малкия му сложа телефон с GPS, дали ще мога да го контролирам къде митка :?: :)

 

Да - Google Latitude ... на цената на два SMS-a.

 

[-X Ти не, мобилния оператор - да. :) На базата на информацията от няколко базови станции.

В случая GPS-а няма отношение. Той е само приемник.

:smt018

 

Ще можеш, но батерията на телефона няма да издържи.

 

:smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.gpsgate.com/index.php?id=96

http://mapnav.spb.ru/site/page.php?10#netradar

 

Също така, не е трудно да се напише скрито приложение за телефона, което да прави лог на позицията на телефона на всеки N секунди.

В края на деня остава да се изтегли лога от телефона...

Но, както вече споменах, има проблем с батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.gpsgate.com/index.php?id=96

http://mapnav.spb.ru/site/page.php?10#netradar

 

Също така, не е трудно да се напише скрито приложение за телефона, което да прави лог на позицията на телефона на всеки N секунди.

В края на деня остава да се изтегли лога от телефона...

Но, както вече споменах, има проблем с батерията.

 

Ами аз съм записвал, нееднократно де smile049 , полети от по 8-10h smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И един конкретен въпрос: 5800 няма ли да е слаб за навигация, която си е все пак тежичко приложение? Много ме блазни ниската му цена, но се притеснявам дали ще върши работа.

 

5800 e пръчка. Мп3 плеър с голям тъч скрийн е. Ще се наиграеш.

И кое точно му е пръчката? Дисплеят му е достатъчно голям за навигиране, дори субтитрите на филмите се разчитат перфектно, Гармин си върви перфектно, цената му е доста добра, а и Symbian е доста по-лесна и бърза за боравене ОС в сравнение с Windows.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на Nokia N95 може ли да се инсталира I Go?

НЕ

До колкото знам няма IGo за Symbian

 

ТУК пише друго :-k

 

...

Гармин си върви перфектно, цената му е доста добра, а и Symbian е доста по-лесна и бърза за боравене ОС в сравнение с Windows.

Гармин бива ако го ползваш само в България. Я се разходи из Европа с него!

А за Symbian-а хич не си прав. Това, че Symbian е по-прост се дължи на факта, че залага безумно количество ограничения! Ама това е друга тема smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Гармин бива ако го ползваш само в България. Я се разходи из Европа с него!...

Пепи, преди да си взема колата с вградена навигация, ползвах PDA, с което пътувах. Ползвах го 3 години, до 2006г. Устройството беше Garmin, купено от Геотрейд. В комплекта си имаше 3 диска с карти за Европа и карта, качена на SD, за България (тогава беше още доста мижава). Така екипиран определях по-бързо дестинациите и ги откривах с по-голяма точност (не от към приемник, а от към карта) от вградената, оборудвана с DVD навигация на Туарег smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли,

 

Ако кача всички карти на Европа навигацията кляка (говорим за стандартен Garmin). А да мъкна и лаптопа и да качвам карта на всяка граница не ме устройва. Е, ако имаш предварително избран маршрут можеш да минеш и с едно качване, но за такива като мен които не знаят къде ще спят като тръгнат нанякъде ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.09 преди да тръгна за Гърция качих последните ъпдейти на iGO 8 и мога да кажа, че съм адски доволен. В частта на Гърция от Ксанти до Солун, включително о. Тасос се загуби на точно 2 места - едното беше на изхода от Солун посока Серес по магистралата са направили една нова връзка, пусната преди около месец и за 5-6 км карахме из полето, а второто е :lol: в морето м/у о. Тасос и Керамоти. Ама не през цялото време. На о. Тасос разбира се ми каза "След 50 метра направете обратен завой и се качете на ферибота в ляво", което си беше точно така. Самият маршрут е маркиран, но ферибота зави малко по-в дясно та се изгуби навигацията по средата на морето. Но като наближихме Керамоти по едно време ме изнавигира "След 400 метра слезте от ферибота!". За България не е необходимо да обяснявам. За остатакът от Европа не съм го пробвал още, но като пробвам ще споделя.

Що се отнася до софтуер - не забива, преизчисленията на маршрута са в рамките на секунди а всичко като карти и останал софт е по-малко от 2 ГБ. И най-важното - не изисква инсталация (или поне версията за WinMobile).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли,

 

Ако кача всички карти на Европа навигацията кляка (говорим за стандартен Garmin). А да мъкна и лаптопа и да качвам карта на всяка граница не ме устройва. Е, ако имаш предварително избран маршрут можеш да минеш и с едно качване, но за такива като мен които не знаят къде ще спят като тръгнат нанякъде ...

Ами моя Гармин не клякаше smile049 Без оглед на предварително зададения вкъщи маршрут, аз качвах целите държави, защото винаги можеш да решиш да се отклониш.

Както и да е. Тази тема може доста да се нищи. Важното е, че има голям избор на устройства, софтуер и карти - всеки ползва това, което му харесва. Аз, например, вградената в автомобила навигация не бих я заменил за нито една от предлаганите в момента на пазара алтернативи. А пък когато съм пеша телефона винаги ми е под ръка.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.