Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростна кутия


koki2

Recommended Posts

какво и има защо искаш да я сменяш ? китията може да се оремонтира или да се смени с употребявана,нова струва куп пари определено не си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв шум в деферинциала и ме притеснява дане би да ми направи проблем.Иначе ремонта като части колко излиза.Може ли с някаква добавка да се закрепи за по дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги при проблем със скоростна кутия- първо се сменя маслото...

После вече ще се мисли (ако няма подобрение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз да попитам. Дали да ида на сервиз, защото от време на време когато се опитам да включа на трета скорост и лоста не може да "вкара" предавката, а чак след като отпусна съединителя, тогава лоста влиза до край и съответно се сменя предавката. А когато пусна съединителя по - бързо, се чува едно като дращене, но това е точно, защото не е влязла предавката. Какъв може да е проблема, прави го само на 3та... Надявам се ме разбрахте.... ПС Съжалявам за "епитетите" които използвам, но просто така мога да го обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв шум в деферинциала и ме притеснява дане би да ми направи проблем.Иначе ремонта като части колко излиза.Може ли с някаква добавка да се закрепи за по дълго време.

има ли шум .....вече е късно с масла и присадки да я оправяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bega4kata, понеже си нямам и на идея, а и няма кой да попитам друг, колко горе долу излиза смяна на масло + някое хубаво (ако може и да ми препоръчаш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е ЕТ е едно.

Сива кутия с молибден някакво.Правело филм и подпомагало.....

Казах още по горе:

Първа стипка при проблем с кутия е винаги смяна на маслото!

Аз сменях 2.3л. и дадох 59лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти навреди във всеки случай.

Ако имаш 60 лв излишни-сменяй здраво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Свърших тази работа, миналата седмица. Имах затруднения с превключването на скоростите. И то много странно, като е студена колата всичко е наред, като позагрее и почват да не влизат, особено първа. Смених маслото + настройка на жилата и сега е като нова :). Между другото ги питах в ЕТ за смяната и казаха, че по принцип не се сменя маслото, но те препоръчват към 160К да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здр.смених си маслото но шума си остана.Сега се чудя дали реммонт да му правя или цяла кутия 2 ръка да взема.Дайте ми съвет и дали някой знае цената.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не си разбрал от къде точно идва проблема,аз бих избрал смяна на скоростната кутия(втора употреба). smile049

Късмет. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ти трябват добри майстори ( сервиз).

Аз скоро извършвах подобна процедура и платих:

-200лева за сваляне и качане на кутията

-130лева за цепенето и и ремонт ( с мои части)

- и дадох 60-80лева за силикон за кутията

Имаше и други дребни разходи- гайка,тапа и тн- но те бяха левчета!

 

С други думи ми излезе 400лева - като частите бяха от мен .

А ако е нещо сериозно-частите не са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в ЕТ да я погледнат. ЩОто например чичо ми има Хюндай Соната, но която до скоро третата не влизаше лесно. Наложи му се да смени само синхронизатора и маслото. ( + съединител, че колата все пак гони 170 000 км.) И сега всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.