Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет?!: искам да си купя Skoda Fabia I 1.9 TDI 100 от 2001


starla

Recommended Posts

Здравейте,

 

Харесала съм си много една Skoda Fabia I 1.9 TDI 100, но никога не съм имала дизелова кола, още по-малко пък Skoda и изобщо не знам за какво да гледам.

Освен това колата е в малък град на около час от София и мисля, че нито ще намеря сервиз за диагностика през почивните дни, нито мога да си закарам приятел монтьор.

Разбрах, че тези имат проблемни турбини (евентуално), но това не излизало на комп. диагностика...

Дайте съвет за този модел: какво им е проблемно, за какво да внимавам :)

 

Благодаря Ви предварително! ( бъдещи "колеги" надявам се :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не даваш много информация за колата, ако искаш качи снимки, подробности... тук има много хора които определено разбират от такива автомобили.Аз имам такава шкода от сравнително скоро (2 месеца)Като за начало е важно колата да се види от някой който разбира, но дори да е в перфектно състояние са ти необходими около 1000лв. за да я подкараш спокойно.На мен тази сума ми се струваше прекалено много и честно казано не повярвах, но даже не стигат.Обслужването на автомобила ми излезе 700лв.Като това включва смяна на ремъци, ролки + хидравличен обтегач, масло, маслен, горивен и поленов филтър.Имам фактури за всичко, ако някой не вярва.Тези неща са задължителни за смяна, освен ако не купуваш колата от човек от който си сигурна че ги е сменил.Застраховката е около 400лв. грубо.Нещата които са ми направили впечатление - проблеми с хидравликата, повечето имат проблеми с един датчик, понякога и рейката е заминала.В ЕТ дачика е 450лв. (инфо от преди 45дни.) намират се и на половин цена.Проблемен е и прозореца на шофьорската врата, някаква пластмасова част се износвала, не знам точно как и срещу колко се решава проблема, при мен го няма.Като цяло ходовата не е скъпа (според мен) но останалите неща на мен ми идват скъпички. Колата е здрава стига да е читава.Като разход в София ми дава м/у 6,5-7 извънградско 4,9, което за динамиката на автомобила и моето "неразумно" шофиране е перфектен разход.Аз съм доволен, но от кола до кола си има разлика.Желая ти успех и ако имаш въпроси - питай, ще помагам с каквото мога, а и всички тук са готини и няма да остане въпрос без отговор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не прозвучи тъпо...., но ако снимката от АВАТАРА е персонална.... от клуба доста колеги ще дойдат с теб да и направят диагностика.

 

Сега сериозно.

Малко инфо за колата ще е от полза, година екстри,километри. В кой град се намира. Ще се намерят все колеги в близост до него и най-малкото .....може ако имат време да я погледнат и да ти дадат мнение.....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.