Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Scout 4x4


Octavia Scout

Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Octavia Scout

    48

  • nik99

    6

  • bega4kata

    5

  • shibumi

    3

Най-много писали в темата

Octavia Scout, случайно имаш ли представа колко струва кола като твоята? Приблизително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че за около 15 000 евра ще се намери добър скаут :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11265742562295675&f1=details :) това предложение дори е по добро от чужбинските
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, какво ровене си му ударил =D> Много ни харесва Скаута и твоята тема пак ни възбуди апетита. Имаме една Равка 4, която върши работа само за бащата и жената и за нищо друга не става и сега си мислим за една Скаутка :?: Не знам, ще видим, трябва да покараме някоя, защото нямаме никакви впечатления от тая кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Имам питанки..??:)))

Първо за маслото, аз така и не се организирах да си поръчам масло от Германия...:((( и слагам каквото ми дадат в ЕТ, казаха че е прилично. Та питането ми е за това масло, закоето даде линк. Ползваш ли го вече?? Има ли разлика в цена, качества..??

И имаше още един пост за някакъв нагревател...??? Ще обясниш ли моля те по-подробно...

че аз напоследък съм предимно потребител на колата, тоест само я карам и почти не ми остава време да преглеждам такива информации...

Поздравления и благодарност ,че си отделил време да изровиш всички тези факти и сравнения!!

Ако се засечем, имаш едно малко отлежало уиски.... ( малко, не защото съм стиснат, а защото не е хубаво да се шофира след употреба на алкохол, а едно малко - минава към графата " за добро кръвооросяване"..:))) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scout-а е супер. Много се кефя на този модел :!: :smt017 Твоят изглежда супер. Много безавариини километри и продължавай да пускаш снимки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

За двигателното масло - в ръководството за експлоатация е записано ,че маслата със спесификаци VW 505 01 и 506 01 са за двигатели без филтри за твърди частици , а за двг с филтър за твърди частици е масло със спесификаця VW 507 00 . На мен се помъчиха да ми сложат 505 01 , но категорично им отказах и поисках 507 00 . Без значение каква е марката, ако отговаря на спесификаця VW 507 00 , можеш да го слагаш на дизеловия скаут,не само може но и трябва да е такова. Синтетика е около 30 и кусур лева литъра.Двигателя е относително тих, не харчи масло,карам с него вече 15 000 км , сменя се на 30 000 км, но ще го сменя на 20 000, защото тогава правя 60 000 км и ще му направя по сериозно обслужване.С предната октавия 1 направих 250 000 км без нито една авария по двигателя,без да съм сменял съединител , веднъж спирачни дискове,два пъти накладки и някой друг тампон.Кори многократно - ползвах си я офроуд колкото може.Маслата си ги сменях на 15 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А със старото авто 90 к.с. ТДИ с едни пластмасови гуми Континентал паднах под 4 л на сто през лятото - тръгнах от СЗ до Несебър и от там до Петрич и обратно до СЗ и лампата за гориво не светна !! Същата година един дилър на Пежо ми се хвалеше ,че направили голямо геройство и карали с Пежа из БГ и паднали под 4 на сто , а шкодака с пластмасовите гуми,нови летни, обух го преди да тръгна си даде този разход без да съм се старал изобщо и да очаквам такъв разход- просто с един резервоар ,трима пътници си отиде до морето ,оттам до Македонията и си ни върна като момченце.Така икономично съм карал с първата ми шкода 105 smile117 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Скаута изобщо не мога да се вместя в нормите, старата кротана като я оставя на пета с 90-100 км и си слизаше под 5 на сто веднага, но Скаута не може - 6.5 среден разход,но и 90 км не върви :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връх Мечи чал-Родопите smile021 А тази снимка действително е от Копринка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно електрическия подгревател - монтира се серийно на дизел Скаут и Л и К след водния топлообменник;Според мен е нещо като ел печка която се включва при студено време и затопля въздуха за обдухване на стъклата докато се затопли въздуха от парното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в Добрич има един Скаут мисля, че е на някой от съда, защото все там стои със странични стъкла всичките в тъмно фолио, плюс големи нови черни алуминиеви джанти на визия е страхотна! Ако Шкода като производител от концерна на VW и даваха да сложи на скаута дизеловия и автоматик искам да ти кажа, че просто щеше да скъса пазара много хора търсят тази комбинация дизел,4х4, автоматик, но за съжаления не се предлага при Шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
...Ако Шкода като производител от концерна на VW и даваха да сложи на скаута дизеловия и автоматик искам да ти кажа, че просто щеше да скъса пазара много хора търсят тази комбинация дизел,4х4, автоматик, но за съжаления не се предлага при Шкода!

 

http://www.skoda-auto.cz/cze/Documents/ ... ist_CZ.pdf

:roll:

 

http://www.skoda.de/index.php?e=348-9-5-7-1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
Относно електрическия подгревател - монтира се серийно на дизел Скаут и Л и К след водния топлообменник;Според мен е нещо като ел печка която се включва при студено време и затопля въздуха за обдухване на стъклата докато се затопли въздуха от парното

изпробва ли вече и други интересни функции..:) ????

а този нагревател има ли сериозен ефект ,ако си го пробвал..??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвам всеки пък когато външната температура падне под 5 градуса Целзий. Само тогава се активира. Започва да сгрява въздуха, който обдухва в купето по-бързо, което за всички хора каращи Помпа-дюза знаят какво предимство е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как да разбера дали на моят скаут (тди, 2007, закупен от еуратек) има монтиран нагревател. Досега не съм осетил по-бързо да загрвя в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.