Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Scout 4x4


Octavia Scout

Recommended Posts

Здравейте,Шкодаджии !!!

 

От вчера нашето семейство е притежател на Шкода Октавия Скаут модел '07 (преди фейслифта) с двулитров дизелов двигател.Цветът е "черна перла".Наистина е прекрасен автомобил и вози перфектно - както на асфалт,така и по черен път.

След 7 години с Октавия 1 комби наистина могат да се оценят подобренията в Скаут.

 

Има ли и други притежатели на това бижу ? :)

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Octavia Scout

    48

  • nik99

    6

  • bega4kata

    5

  • shibumi

    3

Най-много писали в темата

Да ти е честита и много удоволствие да ти носи! И аз сам мераклия на Scout но за момента съм с О2-2,0-140к.с.-2007 DSG. Шурето има Scout и много ме радва. Честито още веднъж.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Да се радваш на хиляди безпроблемни километри.Дано да "повлечеш крак" и други с Окт1(аз например :lol: )да минем по твоя път. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията,колеги - да Ви се връщат в още по-хубави Шкоди ! :)

 

Макар Скаут да не е типичен оф-роуд автомобил,останах възхитен от движението му по черен път и поляни,обрасли с трева и осеяни с неравности ! Идеален е за разходка на кучето ! :)

Е,разходът е малко по-голям от на старата Октавия,но това не е болка за умиране !

 

Снимки ще пусна скоро - има няколко на телефона на баща ми,но ще направя с фотоапарата.Но искам да са сред природата :)

Ще кажа на баща ми да си направи регистрация в този чудесен форум,тъй като той кара Скаута :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега.

С изкъртващ цвят си го взел-браво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Скаутът мина през сервиза за смяна на масло и филтри и се сдоби с ксенонови крушки за късите светлини.Сега свети по съвсем различен начин :) и визията му се подобри.Остава да му се сложат ксенонови крушки на дългите светлини и ярко оранжеви крушки на предните габарити.Може и вежди на фаровете като на колегата bega4kata.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скаута е супер Шкода :) Да му се радваш и да те радва, да излизаш от пътя да дърпаш разни Х6-ци от калищата и да им помагаш с коментари докато се мият после :)

 

Имах удоволствието да покарам Скаут, точно дизела, а много скоро преди това новия Супърб 3.6 4х4 DSG и мога да кажа, че Скаута стои по-стабилно както на пътя, така и извън него (вероятно заради нископрофилните гуми :)) и ако трябваше да избирам между двете коли в гаража щеше да стои Скаут! Ти вече си избрал и искрено ти завиждам :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е стабилен Скаутът.

 

Гумите му са зимни BF Goodrich 235/45/R17 , но за жалост и четирите има "балони" от предишния собственик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

454acabae5e0.jpg

 

Днес Скаутът беше вкаран в добра кал и потегли без проблеми от нея.Справи се отлично и с леката "оф-роуд" разходка :)

Старнно - боята се надра доста от едни смешни клонки.. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е нещо нормално :D

Автокаското сигурно го покрива :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че наистина са драскотини?

Защото и при мен е имало следи от клонки, но винаги са излизали при по-упорито почистване.

Разбира се, има доста гадни трънаци, които наистина ще надерат лака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О,да - като прокарам нокът върху тях и го закачат :)

Дълбокички са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Честито колега!!!

и аз от няколко месеца се кефя на Скаут,след като няколко години чаках ( да събера пари и малко да падне цената) и разпивах всички които имат някакви впечетления

Първо за гумите, би трябвало да имая и летни гуми Дънлоп...

но ако си я взел само със зимни не е беда, до лятото има време а за сега зимните са ти по-необходими..:))

за драскането на бояат.. :-k , за жалост си напълно прав много е нежен лака...

аз за сега не съм я пробшал извън пътя, но когато опитам ще споделя впечетления..:)))

Много и безаварийни километри ти желая!!

 

 

п.п. решил съм да си поръчам масло от Германия - Кастрол специално за VW, но не знам ако си още в гаранция дали може да носиш твое, че мойта за жалост вече е извън гаранция.Но ако решиш да ссе включиш дай сигнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една интересна подзобност-двигателя на скаута 2.0тди 140 к.с. е онс с един вал и по 2 клапана на цилиндър, за моделен ред 2008 този двигател се монтира също и в Ауди А3 във версията от 140 кс :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ŠKODA 504 00/507 00 Giga Light MV 0530 LL 5W-30 - масло легкого хода новейшего поколения, DPF, кат. , Longlife III-това е маслото с което е зареден двигателя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QG0 QG2 VW 505 01 ADDINOL LIGHT MV 0546 PD (SAE 5W-40) :!: в бг сайта на адинол няма да намериш препоръката че това масло не се слага в двг с пдф филтър :!: а у нас си го слагат на общо основание в сервизите,и то на шкода. :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.