Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв усилвател да си купя? Помагайте;)


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Решил съм се да се захвана с озвучаването на фабията;) Купих си CD Pionerr DEH-P3100UB, Subwoofer JBL GTO 1264 300W RMS 12'' ,та дойде време да си купя усилвател. Спрял съм се на този. Какво ви е мнението? Ако някой има по-добри предложения за тези пари нека даде линк.

Благодаря предварително

post-4409-138453111695_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед на това че и другите компоненти са нисък клас усилвателя ще ти върши идеална работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон много много разлика между отделните усилватели няма да усетиш. Един и същи клас са! По добре пионерчето май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свири с JBL-а, мисля че е по-добре този, защото има повече ресурс от Pioneer-а. Много по-добре свири един говорител когато уселвателя е с около 10 до 15% по-мощен, просто свири с лекота на маскимума си(е колкото може де, не казвам че ще го слушаш на мах), а от там по-добра мекота при възпроизвеждане дори и при много тих режим на работа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от там по-добра мекота при възпроизвеждане дори и при много тих режим на работа....

Това не е точно така но да не издребняваме smile001 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм съгласен с теб само ако става въпрос за затворен обем иначе ще се напиваме да се разберем да знайш smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи от това какво искаш да постигнеш в колата много зависи каква кутия ще направиш за говорителя дали ще свири твърдо дали меко искашли да имаш багажник помисли че ще си сваляш резерната гума защото ас непомислих за това и малко се нааках но за усилвател зависи колко пари ще дадеш може да е скъп и да не оправдае очакваниятати може да си купиш нещо средно което е по приемливо например някои от тук http://bmaudio.hit.bg/usilvateli.htm ако имаш някой други въпроси питаи вярвам че има много компетентни хора в този форум който ще ти помогнат даже и на мен да ми пишеш няма да те пренебрегна .НО ТОЗИ УСИЛВАТЕЛ НА КОЙТО ТИ СИ СЕ СПРЯЛ Е БОЗА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи от това какво искаш да постигнеш в колата много зависи каква кутия ще направиш за говорителя дали ще свири твърдо дали меко искашли да имаш багажник помисли че ще си сваляш резерната гума защото ас непомислих за това и малко се нааках но за усилвател зависи колко пари ще дадеш може да е скъп и да не оправдае очакваниятати може да си купиш нещо средно което е по приемливо например някои от тук http://bmaudio.hit.bg/usilvateli.htm ако имаш някой други въпроси питаи вярвам че има много компетентни хора в този форум който ще ти помогнат даже и на мен да ми пишеш няма да те пренебрегна .НО ТОЗИ УСИЛВАТЕЛ НА КОЙТО ТИ СИ СЕ СПРЯЛ Е БОЗА

 

Колега като цело съм съгласен с теб.

И един въпрос, че гледам много остро последно изречение си написал, твоя магнат който си сложил мислиш ли че е по добър с нещо от тези които колегата е изброл :) Усилвателите на магнат, ниския им клас, които са разпространени тук, са едни малко по добре сглобени Тъндъри. И затова са 40-50лв по скъпи.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявамсе че почвам да спамя темата ама ас съм с MAGNAT ROCK 8000 + ОЩЕ МНОГО ДРУГИ РАБОТИ.ако на някои му говори нещо това е усилвател 1200w музикална мощност данеговорим че цялатами музика в колата ми е 5000w и всичко сам съм си правил имам тема пусната за моята музика и спокоино мога да твърдя че разбирам поне малко от музика.

 

но да незабравям това за което почнах да пиша MAGNAT е доста по добра марка от многото които се продават в БГ и повечето "маркови" усилватели които се продават са за качественно слушане на музика не за басс.За мен е много по удачно решение да си купиш някой BOCHMANN който ще ти свърши идеална работа само гледаи да е поне 20%помощен от говорителяти зада няма изкривявания. Успех. чакаме да чуем какво си направил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявамсе че почвам да спамя темата ама ас съм с MAGNAT ROCK 8000 + ОЩЕ МНОГО ДРУГИ РАБОТИ.ако на някои му говори нещо това е усилвател 1200w музикална мощност данеговорим че цялатами музика в колата ми е 5000w и всичко сам съм си правил имам тема пусната за моята музика и спокоино мога да твърдя че разбирам поне малко от музика.

 

но да незабравям това за което почнах да пиша MAGNAT е доста по добра марка от многото които се продават в БГ и повечето "маркови" усилватели които се продават са за качественно слушане на музика не за басс.За мен е много по удачно решение да си купиш някой BOCHMANN който ще ти свърши идеална работа само гледаи да е поне 20%помощен от говорителяти зада няма изкривявания. Успех. чакаме да чуем какво си направил

 

Аз като модераторче на раздела също не би трябвало да спамя, но как да ти кажа...5000 вата викаш.... :D Още много има да учиш колега. Ще се радвам догодина на събора да се видим на по бира и да полафим за музички ;)

 

И да не е напълно безполезен поста ми за колегата zolumov , пак казвам, че принципно за 200лв който и усилвател да вземе едва ли ще забележи разлика в звука, Pioneer-чето не е лошо. Има и други варианти естествено, може на лично да ми пратиш с какъв бюджет разполагаш и да предложа най-удачния вариант според мен. поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последно пиша съжалявам предварително ако някой си помисли че се дразня и специално към модератора само да добавя че единия ми амп е с предпазители 100А а другия 260А захранваш кабел 35м2 DLS + кондензатор.А за 200лв много голяма разлика ще намериш в различните усилватели и според моето ухо а то е чувало много системи BOCHMANN засега води моята класация за съотношение-цена качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се намеся (по принцип избягвам да пиша). Имам приятел точно със същата комбинация от говорител и усилвател, свири прилично. На този говорител му подхожда този усилвател. Не виждам смисъл говорителя да е нисък клас усилвателя висок, или обратното.

 

Edit: smile188 Колега пишеш че единия бушон на усилвателя ти е 100А, на другия е 260А. Общо прави 360А. Някъде беше написъл че главния ти бушон е 150А. Знчи трябва да го сменяш през 15 мин. Казваш, че кабела ти е 35 квадрата, по спецификация му дават да понесе до 155 Ампера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

аз в мойта имам 2 BOSS ol4kd i Boss cx600 и да знаеш че са луди и ги продавам с гаранция са и са от щатите мин година ги донесах ако имаш интерес ми звани на 0883335611 или 0879035611

тва са снимки от старата ми кола

post-5584-138453297507_thumb.jpg

post-5584-138453297512_thumb.jpg

post-5584-138453297514_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.