Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смятам да си купувам нов лаптоп


bega4kata

Recommended Posts

Дано не ти прозвучи много крайно, но мнението е, че Fujitsu-Siemens никога не са могли да правят качествени лаптопи. А за електроуредите - не ги сравнявай, нямат нищо общо :) В нас всичко, от фурната, през котлоните и микровълновата, до миялната и кафемашината, е Siemens - всичко работи безупречно.

 

За лаптопите - под всякаква критика! Толкова са капризни ...

За останалата техника - работещите в Сименс избягват да си купуват каквато и да било бяла техника на Сименс. Коментара им е "На Сименс техника се купува ако нулите са повече от 5" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    10

  • biser.or

    8

  • PRR

    7

  • Mishelle

    6

Най-много писали в темата

Дано не ти прозвучи много крайно, но мнението е, че Fujitsu-Siemens никога не са могли да правят качествени лаптопи. А за електроуредите - не ги сравнявай, нямат нищо общо :) В нас всичко, от фурната, през котлоните и микровълновата, до миялната и кафемашината, е Siemens - всичко работи безупречно.

 

За лаптопите - под всякаква критика! Толкова са капризни ...

За останалата техника - работещите в Сименс избягват да си купуват каквато и да било бяла техника на Сименс. Коментара им е "На Сименс техника се купува ако нулите са повече от 5" ...

 

До тук само голи приказки. :evil: Лаптопите на Fujitsu-Siemens не били качествени.... били капризни. smile021

Ами кажете кое им е некачественото и капризното за да ви повярвам наистина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере придържай се към заглавието на темата (тва важи и за Админ. Юли и за Глобал Мод. Пепи). Освен това Сами си купи Тошиба (да му е честита със здраве да си я ползва). Та в заключение smile192 smile189

П.С.- Ей тва аз ли го написах бре smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

biser.or - не мисля да пиша дисертация на тема "Качеството на преносимите компютри на Fujitsu-Siemens". Но пък мисля е достатъчно това, че имам сервиз за компютърна и офис техника. Към това накратко бих добавил и следното - когато е имало случаи аз да не мога да отстраня повреда на лаптоп с тази марка, то и във фирмения им сервиз не са се справяли - вдигат рамене... Може би не е излишно да споделя, че на първо място по брой влезли в сервиза машини са HP, a конкуренция от 2-ро място им правят имено Fujitsu-Siemens...

 

Пепи, не съм съгласен. Това ми прилича на онзи казал, друг чул. Нещо, от което ти самия се дразниш :lol: Да ти кажа - техниката им в нас се ползва ежедневно в продължение на повече от 5 години - проблеми няма. При сестра ми е същото (3 години), при тъста - 4 години. При никой до сега няма макар и дребен проблем/дефект/повреда. И да вметна една любопитна статистика - моята кафемашина, пак от същата марка (онези, които мелят сами и т.н.) е направила повече от 4000 кафета вече и още джитка като нова :smt030

 

Вярно е, че се отклонихме от темата, ама стана интересно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@biser.or,

 

Мъжа на сестра ми е с лаптоп Siemens-Fujitsu. Досега е влизал 3-4 пъти за ремонт, включително смяна на дъно! Това в гаранция и БЕЗ удари и пазен....

 

@Юли, прав си за "чух, че един познат, познавал, ...", но специално в случая имам познат с проблеми точно със Сименс. Дали той е карък или е правило не мога да коментирам. Споделих това което ми казват хора работещи в Сименс (вече Нокия-Сименс) smile049 . Искрено се надявам ти да не попадаш в групата на оплакващите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За HP наистина си прав.Колегите си бият по цял ден главата със тях. ](*,) Доста дефекти оказват, пък уж маркови smile092 . За Fujitsu-Siemens нямам такива наблюдения и ми е доста чудно,но ти вярвам.

Ние не сме оторизирани да ремонтираме Fujitsu-Siemens по принцип, а само продаваме .Рядко се весва гаранционно Fujitsu-Siemens, което трябва да препратим,а сме продали доста :mrgreen: . При нас на второ място в класацията с дефектите са ASUS

Е

Ай наздраве smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, мойта информация от човек вътрешен в този бизнес е ,че дори Fujitsu-Siemens държи първо място по дефекти- около 70% от всички върнати лаптопи. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, мойта информация от човек вътрешен в този бизнес е ,че дори Fujitsu-Siemens държи първо място по дефекти- около 70% от всички върнати лаптопи. :smt017

Въпрос на клиентела. Важното е, че призовите две места се изясниха :lol:

 

Пепи, знам, понякога нещата опират и до късмет. Все пак за техника говорим, т.е. нормално е да има "инциденти". Моите наблюдения са на базата на три домакинства с по 4 уреда, което са си 12 бройки. Всички са бъкани с електроника, вкл. единия плот е от онези с джойстиците. Ама на по бира би било по-интересно да обсъдим домакинската техника smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ама на по бира би било по-интересно да обсъдим домакинската техника smile048
Там вече и аз се включвам с 13 годишен опит в дистрибуцията на бяла техника и около година в поддръжката й. Като консуматор на бира ще се включа ако ма приемити smile048 smile027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.. след като smile117 си купи лаптоп... и гледам в темата ,че се коментират различни марки и модели... мисля ,че и аз мога да попитам хората които имат по-мащабен опит с тази техника нещо... та на въпроса... аз си купих ASUS X51RL , 1 година вече го ползвам и съм доволен от всяко едно отношение от покупката си - надежден е , сравнително бърз (като се има предвид ,че не се ползва за игри ) , но е дотса тежичък според мен... но съотношението цена- качество ... мисля ,че е перфектен... та.. след тази година експлоатация която имам с него... ми се струва ,че вентилаторчето на охлаждането има нужда от почистване , най-вероятно се е напълнило с прашинки и такива неща които преччат на доброто охлаждане , забелязах ,чее станал маааалко по-шумен от обикновенно. Та идеята ми е има ли начин в който бих могъл да се справя сам с тва (без да разглабям целият лаптоп) или да си го занеса на Мост...(макар,че не им имам много довере)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Аз лаптопа галено го наричам "електроуред",пък вие си помислихте друго. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз практикувам много проста профилактика срещу задръстване на охлаждането на лаптопите :D , и ефектът е значителен.

Веднъж месечно (примерно) излизам на терасата с включен лаптоп, и духвам няколко пъти с всичка сила там където влиза въздуха.

Съответно, от изхода излизат облаци прах и дреп.

Полза има, само ако се прави сравнително често, защото ако боклука се сгъсти може и да не излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е к'во ме направихте Вие бре? С тая челна позиция на НР в развалянето... Явно ще трябва да се замисля да сменям машината тая година...

Самуиле - да ти е честит новия лаптоп smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря

след промяна от моя страна лаптопа ще е rACER ;) нали съм racer и аз :lol:

благодарности на Mishelle за дето ми търпи капризите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз практикувам много проста профилактика срещу задръстване на охлаждането на лаптопите :D , и ефектът е значителен.

Веднъж месечно (примерно) излизам на терасата с включен лаптоп, и духвам няколко пъти с всичка сила там където влиза въздуха.

Съответно, от изхода излизат облаци прах и дреп.

Полза има, само ако се прави сравнително често, защото ако боклука се сгъсти може и да не излезе.

Хитър метод ,но предпочитам да го разглобя и продухам с компесорчето. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.