Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Всеки трети шофьор у нас е с купена книжка


NightSpirit

Recommended Posts

Антимафиоти разобличиха автомобилен инструктор от Благоевград, вземал подкупи за уреждане на изпити.

Арестуваният е 45-годишният Ш. Ч. от гоцеделчевското село Туховища.

Инструкторът е задържан в момент на получаване на подкуп от 270 лева пред сградата на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация".

Наложена му е мярка за неотклонение парична гаранция.

В началото на август транспортният министър уволни директора на Дирекция "Автомобилна инспекция” (ДАИ) Тодор Станишев.

Мотивът за освобождаването му бе: системно несправяне с проблемите в областта на автомобилния транспорт.

Станишев си тръгна след поредица от журналистически разследвания за купуване на шофьорски книжки.

Тогава от Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка обявиха, че всеки трети шофьор у нас е с купена книжка.

30% от автошколите у нас продават книжки, само в столицата корумпираните инструктори са около 30, обясниха експертите.

Преподавателите твърдят още, че изпитващите от ДАИ играят в комбина с конкретни обучаващи фирми.

Корумпираните дружества веднага предлагали на младите шофьори да получат тапия срещу определена сума, без изобщо да карат курс.

В деня на теста изпитващият прибирал подкупа и попълвал протокола, все едно че не е допусната нито една грешка при кормуването и листовките.

 

dnes.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както се помня, съм виждал само няколко пъти циганин на шофьорски курс.

А като гледам повечето такситата какви ги "карат" последните години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с купуването на изпита за книжка си го има от доста време, но в последните години станаха много то и затова катастрофите са толкова много и то все с млади шофьори.

Но както всичко в таа държава оправия нема. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както се помня, съм виждал само няколко пъти циганин на шофьорски курс.

А като гледам повечето такситата какви ги "карат" последните години...

Лощото е че такситата дето ги карат са от клубната марка ....:)) оронват престижа :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както се помня, съм виждал само няколко пъти циганин на шофьорски курс...

 

Жалко, че не си имал фотоапарат да го щракнеш. То е все едно, че си видял слънчево затъмнение. Аз и много други пък изобщо не сме виждали. Снимката щеше да е интересна. :-k :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взимах книжка преди 3 години на изпита дойде един манго,който неможе да пише,да чете - не може да си попълва документите :lol: Явно е играл тото с листовките,или е бутнал нещо,защото взе изпита по теория :lol: След месец го гледам тоя същия екземпляр идва да си взима книжката от КАТ - обаче неможа да си попълни документите щото е адски неграмотен - пак се намери някой да му ги попълни!

А дали все пак си има някаква представа кой знак какво означава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.