Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачни дискове въпроси.


anttonev

Recommended Posts

Здравейте. Днес забелязах че на предните дискове по края се е образувало малко ръбче - около 2 мм. Шкодилака още си спира добре, но ме пртесняват тия износвания. Мога ли да посарам още или веднага да ги сменя. По колко вървят цените бихте ли ми казали също.

Благодаря. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно колко е ръбчето, а колко остава от диска. Премери го с шублер и пусни колко. Все има колеги които ще ти намерят минимално допустимото.

 

А иначе и аз съм с над 2мм ръб (все пак 90к км е минала Мица), но още е рано за смяна. При следващата смяна на накладки обаче ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених при около 3 мм ръб, но бяха износени адски неравномерно. Дисковете бяха нещо от типа 60 лв. и накладките около тридесет и нещо. Абе към стотина лева всичко. Говорим за прилично качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че има ръб въобще те значи предстояща смяна замери дебелината на диска предполагам че е над допустимия минимум ако десковете са криви т.е. при натискане вибрират на педала тогава наистина са за смяна диска се износва обикновено при калпави накладки по логично е накладката да отива отколкото диска аз съм продавал накладки феродо от вносител софия експорт добри са те имат и дискове на голф а бяха евтини дисковете но ако решиш да сменяш сменяш и накладките задължително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накладки феродо от вносител софия експорт добри са те имат и дискове на голф а бяха евтини дисковете но ако решиш да сменяш сменяш и накладките задължително

:smt017 Ferodo са по - добрия избор и по - евтиния ... на Формана съм с такива и накладки и дискове и ми се вързаха на цената на дисковете Лукас , които между другото с т.н. полски Лукас заминаха за по - малко от 5000 км. ( изкривиха се )

Колкото до ръба - това е окис , който се получава в тънка зона около милиметър и нещо над работната зона на накладките и ако си поиграеш с малко чукче или дръжката на отверката можеш да го махнеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до ръба - това е окис , който се получава в тънка зона около милиметър и нещо над работната зона на накладките и ако си поиграеш с малко чукче или дръжката на отверката можеш да го махнеш ;)

 

[-X Като ги сменя мойте ще ти ги дам да се пробваш с чукчето ... докато ти правя така smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти що караш с шмиргел вместо феродо smile091

 

Такова продават в ЕТ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.